Автоматична поливна система

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от mimivd »

Прехвърлям поста си от другата тема.
Моля за съдействие!
mimivd написа: Яну 2, '18, 19:57 Изображение

Това е устройството
След близо година време да кажа, че това устройство работи перфектно... е, ММ видя малко зор докато го монтира,(фитингите са различни), но в крайна сметка се получи. Сега идва следващата трудност. Всичко щеше да бъде наред, ако не беше толкова променлива пролетта. Дъждовете ни разказаха играта. Вали, не вали... спираме го заради дъждовна прогноза, в града вали, на село не вали и ние пак сновяхме напред - назад. Сега искаме да купим датчик за влага и дъжд, обаче Мелнор вече не го произвеждат, има го само в американския амазон, обаче става много солен с митото.
Ако някой е минал по този път и се е справил по метода направи си сам, моля за съдействие.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от Гео, граф »

Ако задавам глупав въпрос, на който вече е отговаряно, моля, не ме бийте, а ме насочете къде да чета :ovtza:...

Зет ми (мъжът на дъщеря ми) иска да направи пътека от камъни/плочи по края на тревната площ и паралелно с това иска да си вгради поливна система да обслужва тревата. Идеята му е системата да пръска достатъчно високо и далече, съответно и количеството вода да бъде достатъчно, та да не се налага с часове да стои с маркуч в ръка. Площта е тесен правоъгълник с дължина около 15-17м и ширина около 4-5м по моя окомер (а той е доста точен). Ориентирана е по дължината север-юг и пътеката ще бъде по дългата страна. Тревната смеска е направила дебел килим, коси си я редовно и много си се грижи за нея. Ако трябва да отговарям на други въпроси, казвайте, та да го питам. А после ме ориентирайте откъде и какво да се купи и как да се инсталира. Благодаря предварително :D !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Можете ли да ми препоръчате/ насочите обезвъздушител за подземна поливна система?
Предваеитвлно благодаря!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ljuboznatelna »

gevkati написа: Май 15, '19, 16:12 Можете ли да ми препоръчате/ насочите обезвъздушител за подземна поливна система?
Предваеитвлно благодаря!
Трябва ти човек, който да я обезвъздуши ли?
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Не, обезвъздушител , както на радиаторите на парното. Някакъв Винтил : отваряш го , за да излезе въздуха от системата
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 864 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от greeneyed »

Там, откъдето сте купили компонентите на поливната система, имат и обезвъздушители, и консултантите обикновено са компетенстни, ще ти предложат да си избереш обезвъздушител. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ljuboznatelna »

Аз от поливни системи не разбирам , но ММ е направил много, и досега не е слагал никъде такова нещо. Попитах го, не ми прие сериозно въпроса, каза, че като пусне водата, и системата се обезвъздушава.
Когато помпата е засмукала въздух, налива вода с лейката, а тръбата, кото засмуква водата, движи нагоре-надолу, и така тя качва вода. По този начин въздуха излиза и помпата тръгва. Това го прави и когато се налага да извади помпата и тръбата от шахтата при смяна и ремонт.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Може би не съм пояснила, че системата е подземно капково, не с разпръсквачи и през малките дупки няма как да се обезвъздуши . В крайна сметка ще пробваме с обезвъздушител за парно
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ljuboznatelna »

Сега се замислих. Ами наистина като пуснеш водата, ще се обезвъздуши. Какво значение има подземно капково или разпръсквачи? Проблем има тогава, когато помпата е засмукала въздух, и така водата не може да качи, за да тръгне.
Нямам представа как е при парното, но там водата трябва да остане вътре, не да излиза някъде, нали?

П.С. Ограмотих се и как се обезвъздушава парно. Двете неща нямат нищо общо. Идеята е при парното да се пълни с вода отдолу, за да излезе въздуха отгоре, в определена последователност, с цел в радиатора да остане вода. При капковото целта е водата да излезе.
Или аз не разбирам добре какво точно искаш.Пробвахте ли я? Какво се случи?
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от gevkati »

Намерих си обезвъздушители за подземно капково. :ieeee:
За да съм полезна с информация на следващите форумни майстори- фирмата е hydrostab.
A ето и самото чудо: сглобено и разглобено
Изображение

Изображение

Като ги монтираме ще снимам :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”