Автоматична поливна система

Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Автоматична поливна система

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Рени,защо не отидеш в някоя фирма,която продава чаркове за капково,знаеш ли колко неща ще ти се изяснят :hihihi:
Аз имам само компенсиращи маркучи и поливам от чешмата,ръчно(още не съм спестила за екстрите :lol: )
Намерих най близката фирма,вносители на rain bird,отидох и даже не знаех, какво да питам.
Момчето ме накара да нарисувам двора,лехите,чешмата каза от къде,какво ще тръгне,прати ме в къщи да меря,колко метра,колко реда...
Изчисли ми всички джъчки,тройници,филтри с регулатори,нарисува ми къде,какво да свържа и ме прати по живо по здраво.
Компенсиращият беше лв. И нещо метъра.От него ми режеха,колкото метри искам,защото повечето го продават на 100 м.
Фирмата е Аква инженеринг,на околовръстното след Цар Борис,някъде в дясно.
А намерих ги http://aqua-irrigation.com/каталог/капк ... куч-xfd/39
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Автоматична поливна система

Мнение от renimoss »

И аз разчитам да попадна на отзивчив продавач, дето да ми даде всички нужни части, вкл. и тези, за чието съществуване не съм и подозирала :dovolen:
Но искам да схвана принципите, за да намаля вероятността да оплескам нещата, че в това най-много ме бива. След празниците ще отскочи до тази фирма, щом изпитано навързват нещата от-до. Благодаря :tzvetentze:
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от didak »

при сходна схема ползвах само капково - от чешмата, с програматор, по-дебелостенен маркуч с готови капкообразуватели на 40см., маркучите подредени през 30-тина см. където няма нужда от тях запушвах капкообразувателя с тиксо/PVC/, по-големите храсти и дървета въобще не ги включвам - те така или иначе няма да "чуят" от капковото. при 100-150 метра такъв маркуч няма нужда от редуциране на налягането от ВиК, добре е единствено един филтър в началото. оставях го по-задълго за да слезе водата по-надълбоко, през 3-4 дни.
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Автоматична поливна система

Мнение от dany »

renimoss написа: Май 4, '18, 19:06 Пак аз с молба за съвет от по-знаещите :snif:
Реших, че ще използвам маркуч с допълнително поставени капкообразуватели за всяко растение според разположението и нуждите. Възможно ли е на един меркуч да се сложат капки с различен дебит, напр. 2л/ч и 4 л/ч?
Може,да сложиш капки с различен дебит. При мен е така. Може да смесиш -маркучи с готови капки с маркучи, на които ти слагаш капкообразувател.
Фирма, с компетентна помощ ще ти спести много време и усилия.
Успех!
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Автоматична поливна система

Мнение от renimoss »

:daaa: това исках да чуя/прочета
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от zeleno »

ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ninkatatata »

Здравейте!Решихме да си направим поливната система. Спряхме се на Rain Bird.Тъйкато не разполагаме с много средства поискахме проект от фирма представител, които да си изпълним сами. Искам да чуя мненията ви по следния казус. За 250 квадрата тревна площ, нормално ли ви се струват 22 рефлекторни и една ротационна пръскачки? Цялата оферта възлиза на 3200лв с помпата за 8м кладенец и капково 60 м. На мен ми се струва твърде много. Кажете вие, хора минали по пътя към ливадата как ви се вижда?
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Автоматична поливна система

Мнение от ninkatatata »

Сега гледам ,че не са рефлекторни ,а дефлекторни.
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Автоматична поливна система

Мнение от dany »

Най-лесно според мен е да потърсиш друга фирма и нова оферта. Ти си клиента имаш право на добро обслужване, добра цена, добро качество. Бъди търпелива и виж други оферти.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от Margaritenia »

ninkatatata написа: Авг 1, '18, 09:27 Здравейте!Решихме да си направим поливната система. Спряхме се на Rain Bird.Тъйкато не разполагаме с много средства поискахме проект от фирма представител, които да си изпълним сами. Искам да чуя мненията ви по следния казус. За 250 квадрата тревна площ, нормално ли ви се струват 22 рефлекторни и една ротационна пръскачки? Цялата оферта възлиза на 3200лв с помпата за 8м кладенец и капково 60 м. На мен ми се струва твърде много. Кажете вие, хора минали по пътя към ливадата как ви се вижда?
Здрасти, Нинка! Моята трева е около 1500 кв.м. и разпръсквачите ми са 27-30 на брой (може би пропускам някои, затова давам плаваща цифра). Капковото е над 300 м. и цялата поливна с труда излезе около 4500, но помпата за кладенеца е купувана отделно.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”