Сухоустойчиви растения

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от jozefin »

Уау, страхотен е!
незабравка

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от незабравка »

jozefin написа: Май 30, '18, 21:23 Уау, страхотен е!
Минах го с храстореза и пак нацъфтя,е не чак така обилно,но много добре. :D
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ln_none »

Чудих се в коя тема да си похваля кърито (Helichrysum). Живее в една педя пръст, по-скоро струмски пясък, а отдолу е плътно мрамор. Сутрин и вечер е на сянка, а през деня в жегата го пече.

Така беше пролетта

Изображение

и сега

Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Daniela Pargu »

Страхотно е ,но го подстригвай- да е по-компактно и стабилно храстчето :daaa: :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ljuboznatelna »

О, много сухоустойчиво растение! Не е от най-зимоустойчивите, но това може и да е съчетано с влажна зима. Едно, което гледах няколко години ми умря, и миналата година насадих друго. Там разпръсквач не стига, и това го спасява да живее.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Мария Николова »

ljuboznatelna написа: Мар 21, '19, 05:13 О, много сухоустойчиво растение! Не е от най-зимоустойчивите, но това може и да е съчетано с влажна зима. Едно, което гледах няколко години ми умря, и миналата година насадих друго. Там разпръсквач не стига, и това го спасява да живее.
Люб, погледни горе камбанката и отворения плик. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Еличка »

Вчера сътворих един кът около вече налични спирея майски сняг и роза eyes for you. Розата е садена есента. Купих я от тук на собствен корен. Още декември тръгна, после младите листа измръзнаха. Гледам, че е тръгнала отдолу, дано оцелее. Искаше ми се да я преместя, но мисля, че няма да го преживее...
Ето го мястото (ако става ясно от красивия ми чертеж :mrgreen:

Изображение

На пълен пек е по цял ден. Гледа се от всички страни без отзад, където е черният триъгълник с питанка. И сега се чудя какво да сложа там за височина зад мискантусите. Това е за идея, както е тук растението зад канните.
Изображение
Не искам да става голямо дърво и трябва да е сухоустойчиво.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Di_Va »

Червенолиста тетра? Понася резитби, издържа на суша и може да се поддържа в искания размер и е красива, според мен де :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от ljuboznatelna »

Това с мискантусите в толкова разнообразна цветна група е малко рисковано. Като израстат, листата образуват "чадър" над това пред тях. Не зная кой вид са, но те по принцип са големи треви, очаквай поне 120см височина и още близо метър диаметър топка след време. Аз ги връзвам на "куйрук", но не много стегнато, за да ги прибера малко. Ако зад тях има голям храст или дърво, ще виснат в противоположната посока.
Само единия вид Зебринус расте изправено.

Много ми харесва предложението на ДиВа за смрадликата. Наистина трябва да е много сухоустойчиво, защото тревата пие много, и околните се затормозяват малко. А и с времето можеш да я оформиш като дърво, когато тревите правят вече високи туфи.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сухоустойчиви растения

Мнение от Еличка »

:ieeee: Благодаря, прекрасни! :ieeee:
Точно смрадликата гледах! Понеже имам един мискантус зебринус на друго място и зад него сложих два физокарпуса - жълт и червен, харесва ми комбинацията.
Сега ще е смрадлика - РЕШЕНО!
Люб, по-близо до краката на тревите е енотерата. В случай, че бъде покрита, няма да страдам много, защото тя е "куче" неизтребимо. Ще я развъдя на други места. Важни са ми предните редици - боровската непета и стахиса 😊.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”