Предизвикателството на наклонените терени

dal

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от dal »

muny7 написа:Дал а проблема с носената пръст от водата по нанадолното как го реши ? С храсти ще стане ли ? И нашата къща е ниското, но освен повлечената земя надолу имаме и по-голям проблем в мазето е постояно влажно/мокро, аз мисля че това е защото къщата е в най-ниското.
с хоризонтално трасиране на канавки , плочници , при мен асфалтов път , при други дворове съм виждала какви ли не решения
но с подпочвените води няма как да се избегне , вода е и надолу се събира ...мисля че това се решава при строителството с дрениране на терена
а ако това не е сторено- при моментът в който старата къща стане ваша , и е важно колкото покрива -

мисля че трябва да търсите професионално мнение с оглед конкретното място и възможности да го решите :stiskam:
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от muny7 »

Така е наистина е важно като покрива. В момента (тоест от пролетта) мога да започна с терасирането ако нещата не се решът в положителна насока ще се наложи да се търси наистина помощ от професионалисти за хидроизолация.
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Deleted User 5091

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от Deleted User 5091 »

Дал, разкошен парк-градина !
Deleted User 2919

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от Deleted User 2919 »

И при мен теренът е наклонен, имам мечта горе на парцела ни да направя сауна до кладенеца със стая за гости..Почвам да събирам паричките за нея..Точно от там е вида към хълмовете, а от терасата на къщата ни панорама няма, закриват я високите черници на комшията ни. :snif:
Надявам се, че след сауна мога да поседя на терасата да се полюбувам на хълмовете вдалечините и да почива от време на време и душата и тялото..
При Дал наистина е голяма красота :daaa: .И как успява тя... трудолюбива е като пчеличката.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от ljuboznatelna »

Направо си е героизъм да се гледа градина на такъв склон!
Аз съм на равно, но съм скътала някакви снимчици на наклонени терени :)

Някакви "спирачки" по склона:
Изображение

Терасиране само по края. Зима е и изглежда постно.
Изображение

Това ако са истински камъни, само кран може да ги постави:
Изображение

Тук водата е тръгнала някъде от високото.
Изображение

Сериозна работа :)
Изображение

Това ме е страх да го гледам
Изображение

И разни още
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1338 пъти
Получил благодарност: 520 пъти

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от daneda »

И моята градина е на равно, но съм си запазвала снимчици на наклонени терени
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
elfy

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от elfy »

Дал, градината ти е респектираща :shock: Такива наклони, толкова големи площи и всичко си е на място и добре обгрижвано, как се справяш с поддръжката? Изумително :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от Гео, граф »

Знаех си, че има такава тема, пък то аз съм я правила :lol: . Половината терен на вилата е с наклон, не много стръмен, но си е предизвикателство. Там където замислям цветната градина е горе-долу изравнено, но зеленчуковата част леко ме притеснява, та ровя за идеи. Ето тази ми хареса, а може да послужи и на друг. Полуповдигната леха, която хем задържа почвата от свличане, хем лесно се обслужва от долната страна.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13701
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от zeleno »

това става , но не с дъска , покрай нея ще трябва да набиеш железни пръти за да я държиш изправена и то трябва да са забити до нивото на дъската , че да не се спъваш постоянно в тях
виж , ако намериш колове от акация / за дънери да не говорим / - тогава става супер
акацията гние много бавно , дънера е объл и удобен да се стъпва върху него , за да се работи
/ собствен опит , даже на места съм наслагала стари проядени греди , още държат , това бюджетни варианти - извънбюджетните са ясни ... /
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Предизвикателството на наклонените терени

Мнение от ljuboznatelna »

Да, наклонените терени са си голямо предизвикателство! На мен темата ми е много интересна, независимо, че около мен е само равно. Ще потърся какво съм си запазила по въпроса. Разписвам се да следя.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”