Умерени ли сте в своята градина ?

denitsavm

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от denitsavm »

Моята градина я почнах пролетта на 2010 г. Първо бях с плановете и незнанието. После с други планове и поназнайваща вече... В края на 2013та осъзнах, че градината ми е 110 кв.м. :o , как не го бях забелязала преди :hmmm: Лятото на 2014 вече нищо не исках, даже и това, което е там ... затова пък реших, че искам нови неща, ма не знам какви - вече не исках конкретното цвете дето ми е хванало погледа, а конкретен обем или форма, ма пък тия работи стават бавно и ме хвана паника, че ще накупя нови растения и те няма да ми докарат желаните размери и обеми :hmmmmmm: и.... изпаднах в тотална градинарска апатия :eeeh: , само поливах и ако случайно ми се наложеше да засадя нещо там го правех със сериозно нежелание :angel2: Есента направих много сериозно пренареждане и даже бях злобно-доволна, че ще заминавам и няма да ми се налага да им се дразня на бавния растеж :ieeee: Това лято като си видях градината и ми се стори много хубавка :angelche: , заобичах я пак :liubov2:

А в тази градина съм наистина мнооого умерена. Най-вече заради факта, че не е моя и каквото правя го правя с цел да е нещо издържливо, лесно за поддръжка и ефектно, засадила съм малко неща и им се радвам като дете на бонбони. Само в някои моменти ми липсва многообразието и шаренията. То малко като цветовете на дрехите и у дома - понякога ни се иска да е ярко и силно, след време сме на земни успокояващи тонове ... настроение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от ljuboznatelna »

В нашето семейство градинарите сме двама, затова ще говоря в множествено число :) Никакво удържане нямаше, докато не покрихме всеки квадратен сантиметър :) И то го покрихме с не дотам редки и интересни растения, защото не ни достигаха познанията какви красоти има по света. Затова пък и познанията кое става и не също бяха малко, та част от растенията си умряха и се отвори място за нови :D
А в момента не стига че няма място за нови, ами и старите пораснаха и си пречат. Започнаха да оцеляват по-приспособимите, които са и по-обикновени. Моят мъж е много жалостив към китките (или свидлив, не знам), но имам чувството че и плевел ще му домилее да извади. Аз пък бих изкоренила поне 20 растения, ама не мога, чисто физически :mrgreen:
Та така, болестта се лекува с липса на място :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от calico »

Такава хубава тема :nod:

излиза, че хубавите градини се правят от неумерени градинари. :mrgreen: Люб :daaa:
аз сега залитам по всякакви вечнозелени- иглолистни, чимширчета и пр. И сянка да търпят. Доста залитам, ще видим като ги нагъчкам какво ще стане. За тях нищо не знам, за мен иглолистните са два вида- борчета и елхички. Но пък купувам на поразия, неистово и без мисъл какво и къде. Много разчитам на това, че понеже са само зеленички, те само да си се хармонизират едно с друго. :angelche: И съм убедена, че с тях грешки не могат да стават :mrgreen:
Последно промяна от calico на Яну 20, '16, 10:28, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от shoshy »

Хич даже не съм умерена :oops: . И понеже градината ми е от скоро /миналата година/ и беше съвсем празно, за сега се успокоявам, че място има. Ама както съм започнала няма да е за дълго. И иглолистни поръчвам в несвяст, да ми е цветно през зимата ;)
Лошо е, че растенията са още малки и не мога да се втрещя и спра след като ги засадя. Все ми се струва, че ще се намери местенце за още.
До къде ще стигна, нямам идея все още :snif: .
Deleted User 5091

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Deleted User 5091 »

Успокояващото е, че като гледах снимки за озеленяване на сравнително малко градинско поточе в един чужд.форум
бяха изброили огромно количество растения- ацерчета, иглолистни, треви, които бяха използвали, за пресъздаване на природно изглеждащ планински поток....и резултатът беше страхотен. Явно не само в подбора и обемите е истината, а и в количеството.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Noel »

mija написа:Успокояващото е, че като гледах снимки за озеленяване на сравнително малко градинско поточе в един чужд.форум
бяха изброили огромно количество растения- ацерчета, иглолистни, треви, които бяха използвали, за пресъздаване на природно изглеждащ планински поток....и резултатът беше страхотен. Явно не само в подбора и обемите е истината, а и в количеството.
Така е,Мия :nod:
В природата празно няма...и в моята градина също :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 5091

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Deleted User 5091 »

Ноел, твоята градина е доказателство, че красотата изисква количества. :ieeemyzh:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 451 пъти
Обратна връзка:

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от botan »

shoshy написа:И иглолистни поръчвам в несвяст, да ми е цветно през зимата ;)
За цвят през зимата не се взимат иглолистни а широколистни с цвета кора. ;) :daaa:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от shoshy »

Да, ама като са млади широколистните и кората е недостатъчна, остават иглолистните като решение.... нали ;) ?
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”