Умерени ли сте в своята градина ?

Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от rumivarna »

лалесъм написа: Руми, извинявай, ама не се стърпях - какво прави бялата роза до арката, освен да пречи да се минава през нея :shock:
Лаленце, бялата роза не е това което е :lol: Това са цветовете на картопа който е на поне 4 метра по-назад от розата. А самата роза е розова, шведската кралица и е зад арката. Не пречи изобщо защото самата арка е достатъчно широка и през нея се минава спокойно както с косачка, така и със строителна количка, а също и без нищо :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от лалесъм »

rumivarna написа:
лалесъм написа: Руми, извинявай, ама не се стърпях - какво прави бялата роза до арката, освен да пречи да се минава през нея :shock:
Лаленце, бялата роза не е това което е :lol: Това са цветовете на картопа който е на поне 4 метра по-назад от розата. А самата роза е розова, шведската кралица и е зад арката. Не пречи изобщо защото самата арка е достатъчно широка и през нея се минава спокойно както с косачка, така и със строителна количка, а също и без нищо :lol:
Axaa, значи арката е била прекомерно широка :lol: Тя беше по румънски проект ако помня правилно :dovolen: И как си подбрала най-стройната роза за под арката :daaa:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от elmaz »

Аз пък искам всичко. :oops:
Затова уж мисля, като купувам, а после разхождам растенията из целия двор. Ама ми е кеф :ieeee:
Иначе само мъжете тук имат план и го следват неотклонно, но то така не е интересно.
Няма го вълнението, мисленето, трепета.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Няма ги и болките в кръста и коленете от непрестанно то местене :lol: :daaa:
Факт е, че супер подредените градини са малко скучни, но и претрупаните не са приятна гледка. Дали тази златна среда може да се постигне с "трениране" и някаква вътрешна спирачка да не си тръгнем с половината магазин за цветя :lol: . Защото решението е просто повече място, но както каза Руми тогава трябва да се заровиме в градината и да не излизаме от там, а с това ще се загуби удоволствието :snif:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Deleted User 5091

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Deleted User 5091 »

Като си погледна поръчките като видово разнообразие се успокоявам, че правя опитно поле-не се знае кое как ще върви при мен в планината т.е. това е само старта, следващата година е за поръчка на количества само от тези, които са се оказали пригодни към моите условия. Научен подход- :lol:
За да стана умерена в бъдеще ще трябва да си изясня поне кои групи растения и цветове не харесвам-така ще намаля драстично евентуалния хаос.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Noel »

mija написа:Като си погледна поръчките като видово разнообразие се успокоявам, че правя опитно поле-не се знае кое как ще върви при мен в планината т.е. това е само старта, следващата година е за поръчка на количества само от тези, които са се оказали пригодни към моите условия. Научен подход- :lol:
За да стана умерена в бъдеще ще трябва да си изясня поне кои групи растения и цветове не харесвам-така ще намаля драстично евентуалния хаос.
Абсолютно правилен подход,Мия :nod:
За всяка градина е нужно време и количествено натрупване,после влиза и отсяването,и храстореза,както казва Дал :mrgreen:
Така погледнато ние не сме градинари,а сериозни научни работници :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Гео, граф »

Noel написа:... Така погледнато ние не сме градинари,а сериозни научни работници :angel2:
За теб е ясно, Ноел, Боровската ботаническа градина е еталон за науката :nod: :daaa: ! Обаче като ти знам поръчките... не мога да говоря за умереност :lol: :lol: ;)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Noel »

Гео, граф написа:
Noel написа:... Така погледнато ние не сме градинари,а сериозни научни работници :angel2:
За теб е ясно, Ноел, Боровската ботаническа градина е еталон за науката :nod: :daaa: ! Обаче като ти знам поръчките... не мога да говоря за умереност :lol: :lol: ;)
То е пак с научна цел,Графиньо :D да установя различните индивиди как удържат разните обстоятелства :liubov2:
Ето пример-размествам онзи ден и под листата на Мерините Ехинацеи откривам три корена мащерка,едни анемични,тънкостеблени ...местиш листото и те лягат.
Е,как да ги знае човек че са там..ми,повече енергичност трябва,желание да изпъкне :D .
В същото време синия здравец опънал шийка,с едно цветче,но те вика -Ето ме,Ноел,виж ме...-бута с лакътчета да го наместя на по-добро място :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от helan »

Алоооооуууууу Научните работнички оправихте ми деня :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от calico »

Мъни, спокойно. Това е просто етап. Първо трупаш, трупаш, после махаш, махаш...но махането е чак после, когато пораснат нещата.
Разбира се, има и подредени и прецизни хора, които не трупат цветен фонд така безогледно, а планират всичко. Мисля, мисля, и се сещам само за Дидак :angelche: , но той пък е мъж, т..е. извън представителната извадка за градинарки.

Така че спокойно, движиш се по нормалния алгоритъм. Аз на шестата година вече съм на втората фаза, но ти може и по-бързо да дойдеш до нея. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”