Умерени ли сте в своята градина ?

Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Сега текат едни поръчки и покрай цялата тази работа се зачудих, само аз ли взимам ярки и индивидуални растения, които сложени в градината създават един наистина НЕ артистичен хаус :mrgreen: . Всички знаем, че за да изпъкнат тези растения трябва да са малко на брой "придружавани" от трева или повече но не толкова открояващи се други растения. Е питам аз как се справяте с тази ситуация при положение, че все пак мястото е ограничено, а харесваните цветя не ограничени :mrgreen: . Освен да ви е силен ангела и да устоявате по някакъв начин :twisted: , а само при мен да се срещат тези отклонения :hmmm:
Ще се радвам да споделите опит! :tzvetentze:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
GIOIA(Джоя)

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ха,ха! :lol: Много ме развесели!
Споко,добре си!"Искам"е основното,пък къде ще го слагам :hmmm: се мисли по късно :nod:
Единици са тези,които първо мислят,пък после поръчват.
Ангела ни е слаб,но тези емоции ни носят много радост,нали?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от rumivarna »

GIOIA(Джоя) написа:Ха,ха! :lol: Много ме развесели!
Споко,добре си!"Искам"е основното,пък къде ще го слагам :hmmm: се мисли по късно :nod:
Единици са тези,които първо мислят,пък после поръчват.
Ангела ни е слаб,но тези емоции ни носят много радост,нали?
Подкрепям Джоя изцяло! Единици тука успяват да устискат на хилядите изкушения и да редят по план и мярка. За да мога да осъществя план, а едновременно да дам воля на изкушеното си око, трябва да имам поне 2 декара място и да намеря кой да ме издържа, защото за да гледам такава градина трябва да напусна работа и да се погреба в нея :mrgreen: Така че вземам това на което не мога да устоя, а после си блъскам главата къде да го сложа. В резултат имам т.н. "артистичен хаос" или поне аз така се успокоявам :hihihi: В интерес на истината обичам шаренийките, прекалената геометрия и тониране в градината ме отегчава. :liubov2:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Да обаче накрая става миш–маш че дори грозно. Въпреки, че все си мисля, че една трева оправя доста работите. Проблема ми е че като си представя какви изисквания има за да бъде хубава поляната еми по–добре да гледам капризни китки :sgiggle: . Пълна съм с такива снимки "картички" обаче общия изглед никакъв го няма :snif:

:lol: Руми това с артистичния хаус и аз си го казвам и само то ме задържа да не изскуба всичко и да почна от начало, защото просто още не съм превъзмогнала лакомията си и ще стане същото
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Ето давам пример

Изображение
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Снимката е отдалече обаче става ясно :ufff: . Мястото е дълго 9м и широко 2-2,5м . Какво съм си мислела като съм набила 4 различни туи отзад (двете в ляво не се виждат от летния люляк) , орлов нокът 2бр летен люляк клематиси , дървовидна ружа и още сто неща (някой са пролетни луковици и затова там е празно), че и една лоза за разкош :ufff: . А черешата в ляво не е мое дело :lol:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от rumivarna »

Ето и от моя хаос малко примери :D
Изображение
Изображение
Изображение
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Е къде па го видя тоя хаос имаш си група рози и прилежащи (допълващи) към тях растения и то повече от едно :daaa: . А при мен има неща дето са главно за солетиери, а аз смело съм направила група с тях :ufff: и то каква
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от Noel »

Никакъв хаос няма тук :nod:
Има прекрасни кътчета от обичани градини.
Поръчваш,садиш...нещо ти харесва,друго не....вадиш и раздаваш .Винаги ще има нови градини и мечтана китка от някое далечно другарче,тъй че не се тормозете с угризения :D
Започнеш ли да правиш градина с нея започват и мечтите,местенето и промените.
А блъскането на главата къде ще наместиш поръчаните китки традиционно се появява в този период ;)
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Умерени ли сте в своята градина ?

Мнение от muny7 »

Noel написа:Никакъв хаос няма тук :nod:
Има прекрасни кътчета от обичани градини.
Поръчваш,садиш...нещо ти харесва,друго не....вадиш и раздаваш .Винаги ще има нови градини и мечтана китка от някое далечно другарче,тъй че не се тормозете с угризения :D
Започнеш ли да правиш градина с нея започват и мечтите,местенето и промените.
А блъскането на главата къде ще наместиш поръчаните китки традиционно се появява в този период ;)
:lol: лесно ти е на теб Ноел, нали видях при тебе място да иска човек. Много ти е рано да ги мислиш тия неща затова. А аз като си харесам някое цвете и сме си заедно с години :liubov2: раздавам нещата дето съм размножила, обаче като харесам и друго дето хем няма място за него , хем не си подхождат и тогава градината става трудна за гледане :mrgreen:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”