Миксбордюрите

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Миксбордюрите

Мнение от Blue sky »

змия, сестра не хапе, няма страшно :lol:
He who plants a garden, plants happiness
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Миксбордюрите

Мнение от naa »

Някои казват, че трябвало да е ниска тревата, а други пишат, че ясенът ги прогонвал, но дали е така, не знам, пише се какво ли не.
За котките е точно така, че не допускат змии, но как да се предпазваме от кучета, и специално как да предпазим котките е въпросът. Положението с кучетата е ад, за котките е трагедия, просто съм в ужас от лаещите твари.

Законът за защита на животните действа като закон за защита на кучетата и за пълната им безнаказаност, а колко жертви сътвориха, и за какво трябва да отговарят,....., трябва да им се търси отговорност без ни най-малкия компромис.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Миксбордюрите

Мнение от calico »

ами не знам за проблемите с кучетата
ние кучета нямаме и няма и да имаме.
виж котките са в изобилие, имаше моменти бяха буквално до колене
сега са на нов цикъл и са само две, но това лято вероятно пак се се позасилят.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Миксбордюрите

Мнение от dobis »

Котка у дома не вирее , имам два коткодава ...не е истина каква аларма вдигат само като я мярнат в комшиите. Но и котките са си виновни , що им трябваше да пробиват окото на дъртата.
И аз много не ги търпя , признавам си без бой, ръката ми сама тръгва към опашката и едва се удържам да не я вдигна за опашката и да я провеся :twisted: :twisted: :twisted: туй дето ще ми става господар в собствената ми къща , не е за мене. Няма да го наритам , ще го нахраня ако е гладно , но дотам...не ги искам в къщи....


Блу, знам го аз това , ама дали и змията знае ,че мойта отрова е по-яка от нейната :hmmm: . А ме е захапала , а се е гътнала , ама преди нея и аз ...една емотка с настръхнала козина тука. Продължавам да изпитвам ужас от тях, посвикнах малко , вече не припадам като ги видя, позадържам вече и истеричните писъци, но страха си го имам.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Миксбордюрите

Мнение от dobis »

[quote="naa"]Някои казват, че трябвало да е ниска тревата, а други пишат, че ясенът ги прогонвал, но дали е така, не знам, пише се какво ли не.


Зокуми , само зокуми е спасението . Наа ме подсети. По Турция , Гърция , Италия живия плет е от зокуми с тая цел, специално питах защо толкова много зокуми в Анталия , това ми отговориха хората , пазели от змии. Знаете колко е отровен , трови и земята наоколо, явно пълзящите го усещат и бягат.

Ясени бол при нас , ама и змии бол... :twisted:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Миксбордюрите

Мнение от calico »

dobis написа:Котка у дома не вирее , имам два коткодава ...не е истина каква аларма вдигат само като я мярнат в комшиите. Но и котките са си виновни , що им трябваше да пробиват окото на дъртата.
И аз много не ги търпя , признавам си без бой, ръката ми сама тръгва към опашката и едва се удържам да не я вдигна за опашката и да я провеся :twisted: :twisted: :twisted: туй дето ще ми става господар в собствената ми къща , не е за мене. Няма да го наритам , ще го нахраня ако е гладно , но дотам...не ги искам в къщи....
:lol: ми така е, различни сем.
аз пък роби в къщата си не ща, а кучетата са роби.
ние сме котешки хора, досега няма случай котка да ми е направила зулуми. а по някое време бяха 17 бр.
котката е независимо животно и се гали когато на нея й е кеф, а не за моя угода, и на мен това ми харесва. ако можех, тигри щях да гледам, ама щот не мога та затова сме на котки :twisted:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Миксбордюрите

Мнение от dolli »

По нашия край няма отровни, обаче водни и смоци - ние сме крайна къща, близо до реката и язовира, покрай три страни на двора е поляна - вече съм изгубила бройката на намерените в двора змии - като се почне от 20-30 см. малки, та до 2 - метров смок, плеснал се на най-долното стъпало от терасата. Не ги убивам, просто сърце не ми дава, а и те обикновено се плашат и гледат да изчезнат колкото се може по-бързо. Това лято котараците явно бяха напипали змийско котило защото в продължение на няколко дни мъкнеха пред къщата малки змийчета и си умираха от кеф да ги подхвърлят и си играят с тях за мой ужас.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Миксбордюрите

Мнение от dobis »

Да ти кажа , мойте кожи само роби не са , определено са господарките ...ама тако го правят , че все едно ти си шефа. Иначе всеки се съобразява първо с тях за всичко. В магазина първо за тях се купува и после се почва ние какво . Има ли за кучките нещо за ядене ? това е първия въпрос , и тогава следва- а аз какво ще ям ? На мама кучките те , а на Моя сме трите кучки :lol: :lol:

А за змиите , имаме познати които си отглеждат таралежи , полудомашни любимци , не ги закачат , само ги похранват малко , пренесли са ги в двора си с тая цел и откак са се появили те , змиите са изчезнали, в най-лошия случай в съседите са се преместили ... но това дали е лошо :hmmm: :mrgreen: :mrgreen:
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Миксбордюрите

Мнение от naa »

Да, не е едно и също, дали отношенията с домашните любимци се изграждат на основата на взаимното уважение, или на основата на властолюбието и подчинението. Природните животни са независими и идват при човека/при този, който е човек/, по свое желание, а не от "безкористна" нужда от храна.
Когато взаимното уважение е налице, големината на животното няма значение. Сигурна съм, че мога да се сприятеля и с тигър, и с мечка, точно заради принципа на взаимното уважение.
аз пък роби в къщата си не ща, а кучетата са роби
И аз съм против робството, дори само и като отношения началник-подчинен, което, между нас казано, е доста разпространено в обществото.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Миксбордюрите

Мнение от calico »

За змиите има и един прах който се посипва и ги гони. продават го в аптеките, но забравих как се казва.

ние няколко години си имахме домашна змия-пазителка, не я закачахме и тя не ни тормозеше, просто знаехме че някъде около къщата я има. после разчистихме едни струпани греди, може да е била там, после се навъдиха котките и вече нямаме. но змия не давам да се убива. не искам. а и в дъждовни години като се навъдят много жаби само змиите са спасението. виждала съм ги да ги ловуват, но не ги закачам.
сега котките вероятно ги гонят от територията и скоро не съм виждала, но у комшиите редовно има, те трепят по две три на седмица. :twisted: :svekurva: надявам се да са смоци, че иначе ме е страх за детето. мен ме е хапала отровна змия(в планината), мъжът ми каза че я видял после как се е гътнала :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”