Миксбордюрите

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Миксбордюрите

Мнение от Мария Николова »

http://www.websad.ru/pic.php?imgname=ar ... 352/12.jpg

Боже, боже, боже! Аконитум!!!!! :o :o :o Как не ги е страх, че ще се отровят тия хора! :o :o :o

:lol: :lol: :lol:

http://www.websad.ru/pic.php?imgname=ar ... 352/21.jpg

Яяяяяя! Че и бял аконитум!!! :o :o :o

http://www.websad.ru/pic.php?imgname=ar ... 352/38.jpg

И червената монарда, ароматна!!!!, която никой друг не пожела... :snif: :snif: :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Миксбордюрите

Мнение от dal »

Не че малко хора ги харесват , Калико
Вижте какво пускаме и на какво въздишаме и се кефим
Малко хора си представят пространствено как би се получило без нагледен материал и също така малко хора имат доверието и нервите да поръчат и изградят петна , а не единици самотно и дрипаво стърчащи и влачещи се извън всякакъв ансамбъл , който да ти погали окото ; Ще речете -цената на петното е в повече-това се решава със семена-което и повечето от нас направиха , като поръчахме семена от 3-4 сайта;
и колкото и да ми разказвате как харесвате нам що си и еди кво си различно-истината е , че при пейзажите и микс бордюрите нещата опират до това че не умеем да ги аранжираме , а не че харесваме дрипавите разнотония , видиш ли, щото сме с един уникатен вкус-глупости на търкалета просто...
Пет години ми трябваха за да осъзная , че така както я карам по едно от сорт нищо няма да направя , което да е хубаво-ще е ок за фотка в макро режим и ще е дрипав пачуърк , пълен с прецъфтели , изсъхващи , нецъфнали още , стърчащи единици , но няма да имам ансамбъл. Осъзнах го миналата зима като загледах руските градини и пуснахме тука темите за дизайна градински и миксбордюрите и като си прегледах снимките видях , че съчетанията между туфи в различни многогодишни + лилиумите , а също така и розите + някои компаньони като лавандулата , а също така и съчетанията ниски туфи едногодишни в различни цветове в лентите ми-само те са хубави и ми правят градината -а всичко друго ми е пръснати пари и пръснати растения.
Есента разкъртих почти всичко , за енти път.
Тази година ще поправя грешките си...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Миксбордюрите

Мнение от orkud »

dal написа:Пет години ми трябваха за да осъзная , че така както я карам по едно от сорт нищо няма да направя , което да е хубаво-ще е ок за фотка в макро режим и ще е дрипав пачуърк , пълен с прецъфтели , изсъхващи , нецъфнали още , стърчащи единици , но няма да имам ансамбъл. Осъзнах го миналата зима като загледах руските градини и пуснахме тука темите за дизайна градински и миксбордюрите и като си прегледах снимките видях , че съчетанията между туфи в различни многогодишни + лилиумите , а също така и розите + някои компаньони като лавандулата , а също така и съчетанията ниски туфи едногодишни в различни цветове в лентите ми-само те са хубави и ми правят градината -а всичко друго ми е пръснати пари и пръснати растения.
Уфффф, не дълбай с длетото тънко моето сърце ..... :snif: ;)
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Миксбордюрите

Мнение от Blue sky »

напълно съм съгласна с теорията на Дал за петната - наистина, само което има някакъв масив, реално дава гръбнак и лови окото, и неведнъж го доказахме във всички теми :daaa:
НО и аз като всички тук искам да имам всички възможни цветя и да ги събера само на 50 кв :oops: :twisted:
което пък налага да се напарвят доста компромиси и вариантът е следния - пак си ги избирам различни, но гледам да са монохромни, никакви шарении, ивички, петна и прочие, с единствено изключение при лалетата, лилиумите и най-вече хемерокалисите. И съответно вече правя петната по цвят - да кажем едната ми леха е 70 % розово - в различни нюанси, плюс лилаво и синьо за цвят, като това розово е съставено от има няма поне 15 вида цветя :nod:
В другия ъгъл същото, но там съм наблегнала на бяло-кафяво-жълто-червено
друго парче е оранжево-жълто-червено и т.н.
И друго си мисля - аз също не харесвам жълти и червени цветя - не че не ги харесвам толкова, но не мога да ги съчетавам хубаво и не ги предпочитам, друг въпрос е, че действително останаха пренебрегнати сега доста ценни цветя в тази поръчка, но пък, в крайна сметка не може да се вземе всичко наведнъж, ще има и за догодина :hihihi:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Миксбордюрите

Мнение от denitsavm »

Ами аз имах някъде статии и картинки за умелото и умерено използване специално на тези 2 цвята...., но уви не ги намирам на този компютър, а другия за нищо не става :eeeh:

А иначе съм напълно съгласна с Блу, че място за много едри петна в малките ни дворове няма. Сещам се, че ако направя големи петна от рудбекии на вилата ще е много добре, но тукашните 3 туфи като цъфнат и доста ми смаляват оптически пространството. Решила съм да направя само 2 кътчета с тях в жълто- по-близо до обичайната ми гледна точка... но ще видим.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Миксбордюрите

Мнение от ljuboznatelna »

Чудя се при тези масиви от цветя как измъкват по някое плевелче измежду тях или ги пооправят, без да ги намачкат?
И друго - на мен лично ще ми трябва време за наблюдение,за да успея да ги комбинирам така, че да цъфтят едновременно , или на вълни.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Миксбордюрите

Мнение от Blue sky »

Люб, когато са така наблъскани, плевели не виреят :nod:
а иначе, техниката на обгрижване е следната, многократно съм я изпитвала - правиш широк разкрач, единия крак здраво стъпил на пътечката, другият се подпира на палец в двата кв. см между корените, след това заемаш сложна S-образна форма, накланяйки се над цветята и извивайки, така че да не счупиш нещо и с краен, пределен напън с два пръста докачаш дразнещото :lol: Хем разпускаш в градината, хем сякаш на фитнес си била :D
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Миксбордюрите

Мнение от denitsavm »

Блу, разби ме :lol: :lol: :lol: :lol:


Аз слагам по някои камък или плочка или каквото ми падне, стъпвам и върху седумите :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Миксбордюрите

Мнение от Blue sky »

седуми нямам, а пък плочките - и аз имах едни такива мраморни, бях ги сложила на стратегически места точно за тази цел :nod:
но ги махнах вече, то меракът :oops: :evil: , на техните места, двайсет нови китки имам :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Миксбордюрите

Мнение от denitsavm »

А и освен това, сега се сетих - на вилата ползвах едно като столче ли какво беше незнам - от тия ниските трикраките, но с метални крачета и го поставях където мига и на клек върху него или на разкрач, така садих разсади от кучита :nod: , като бях бременна обаче потъна веднъж и карамфилите дадоха фира :lol: , а и приспособлението е заминало някъде при голямото чистене :eeeh:

Трябва да измислят градинарски обувки тип ниски кокили ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”