Градински майстор

Публикувай отговор
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Магдалена »

:srofl: :srofl: Аз пък намерих къде да питам! В цветарски форум с маниячки-розарки какъв отговор ли очаквах!! :liubov2: :liubov2:
Трябваше да питам в някое техническо форумче! :ufff: :idea1:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

Чудих се, чудих се къде да питам, и реших да е тук, дано не съм сбъркала много... :oops:

Искаме да боядисаме дървената ограда с бяла блажна боя. Много моля, ако някой е боядисвал навън, предвид че тази ограда ще е подложена на дъжд, сняг, слънце, да ми даде съвет за тип боя и марка.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
julian71
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Фев 26, '15, 19:34
Местоположение: Козлодуй

Re: Градински майстор

Мнение от julian71 »

http://www.drenski.net/?page_id=25" onclick="window.open(this.href);return false;
Попитай градския си :)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 368 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински майстор

Мнение от botan »

sendi1966 написа:Мисля,че е по добре да се лакира с нещо и да си оставиш клематисите.Аз моята праскова от нямане на време не съм я лакирала...
Що ще си играете да лакирате? То дървото ще изгние тъй или иначе от долу, където е влажно и където няма да може да се лакира. :idea1:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от didak »

botan написа:
sendi1966 написа:Мисля,че е по добре да се лакира с нещо и да си оставиш клематисите.Аз моята праскова от нямане на време не съм я лакирала...
Що ще си играете да лакирате? То дървото ще изгние тъй или иначе от долу, където е влажно и където няма да може да се лакира. :idea1:
това, което ще е в земята може предварително да се потопи в разтопен /в бензин/ битум.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 368 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински майстор

Мнение от botan »

Става въпрос за изсъхнало дърво. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
незабравка

Re: Градински майстор

Мнение от незабравка »

Emilly1212 написа:Чудих се, чудих се къде да питам, и реших да е тук, дано не съм сбъркала много... :oops:

Искаме да боядисаме дървената ограда с бяла блажна боя. Много моля, ако някой е боядисвал навън, предвид че тази ограда ще е подложена на дъжд, сняг, слънце, да ми даде съвет за тип боя и марка.
Аз дървена подпорна стеничка импрегнирах първо с Резистол и -с Бохемит става ,но май е по-скъп.После отгоре минах два слоя,единия по-рядък като грунд акрилна боя,и най-накрая акрилен безцветен лак.Нали искаме да се сдобрим с природата,затова акрилна боя,за да няма вредни емисии.Обаче тука изпадам в противоречие,щото пък Резистола си е чиста химия против гъбички,плесени и дървояди.В ума ми витаят мисли за импрегниране с някакъв разтвор на прополис,примерно разтопен в ленено масло.Нали пчеличките с прополис си импрегнират кошерите от вътре.Ще трябва да се пробва това.,ще е скъпичко май. ;)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря незабравка :gush: Ще споделя с ММ, и дано има хубаво време през октомври, че ние от 50 слънчеви дни през лятото, сега го измъдрихме това... :mrgreen:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deleted User 5091

Re: Градински майстор

Мнение от Deleted User 5091 »

Дървото трябва да се импрегнира сериозно с импрегнатори от сериозни производители, за да издържи по-дълго време. Отгоре боя алкидно-полиуретанова от най-висок клас.
В долната част на оградата, където ще е близо до земята импрегнирането-на няколко слоя.
Евтиното излиза скъпо и то още на следващата пролет.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

mija, ще го имаме предвид. Определено трябва да се направи качествено, за да издържи по-дълго време. Благодаря! :daaa:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”