Градински майстор

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градински майстор

Мнение от calico »

Лаленце, пясъчната възглавница не е срещу бурени. Тя е за дренаж, за да не ти потъват камъните в калта като ги навалят дъждовете
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Градински майстор

Мнение от лалесъм »

calico написа:Лаленце, пясъчната възглавница не е срещу бурени. Тя е за дренаж, за да не ти потъват камъните в калта като ги навалят дъждовете
Да, така е, знам, че за бурените под пясъка се слага някаква найлонова подложка. Мисля си, че пясъкът основно обира неравенствата между камъните и ти е по-лесно за редене. Трябва да се трамбова, за да осигури стабилност. Не съм чела за дренирането - и да има такива функции те ще са в малка степен сигурно. Основното оттичането се прави с наклон. Като гледам дори професионално направените калдъръми или сухо редене на тротоарни плочки си иска ежегодна поддръжка, така че си спестих доста от работата....Моята цел не беше да правя нещо по учебник и площадка за големи натоварвания, а само да не е кално и да ми харесва как изглежда :nod:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от zeleno »

Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от vanina_g »

Ооооо zeleno това е :potekoha:
Изобщо фен съм на неща разни от метал, не че имам де, ама някак все там ми окото ... Ковано желязо, стари метални брави и ключалки, закачалки, абе всичко такова мноооого ми харесва :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”