Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от kim »

Margaritenia написа: Яну 23, '19, 19:35
Спойлер
Покажи
calico написа: Яну 23, '19, 18:26 Марги, твоята "локвичка" е на светлинни години от оная, нелепата. :daaa:
Какво да ти кажа, Калико, не е най-естествената локва на света :lol: :lol: :lol: :lol: Ама си е моята локва!
:D :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ljuboznatelna »

Извинявай, ако съм те засегнала. :tzvetentze: Далечко си от онази гигантска хилка за тенис на маса, да не говорим, че ти липсват неправилните цветни фигури вътре, но ако забиеш ограничителя да не се вижда, а още по-добре ако му зададеш по-неправилна форма, съвсем прилична ще ти стане локвата. Опитай да разлееш внимателно вода на равно. Рядко се получава точен кръг. Но ако се разсипва камък, може и точен да е, като се замисля :)
А жълтички нямаш ли? На това изобилие в градината ти ще му стои добре :)
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от calico »

Марги, искрено ще ти кажа, че отгоре не ми харесва чак толкова. :snif:
доста време го гледах за да разбера защо. там и тревата, и гърнето, и мулча- всичко е добре, пък нещо не ми стои баш добре.
и ми се струва, че е от тая кръгла, идеално кръгла разтечена форма и високия й борд.
ако някак се разлива по-естествено, като поточе надолу, с неравни брегове - а?
колко му е да преметнеш 100 кила камъни и да видиш? :lol: :lol:

п.п. писала съм заедно с Люб, почти едно и също. т.е. бланката ми беше отворена дълго време и не съм видяла че Люб е писала

Маргииии, отворихме ти работа :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Margaritenia »

ljuboznatelna написа: Яну 23, '19, 21:57 Извинявай, ако съм те засегнала. :tzvetentze:
О Люб, ни най-малко не съм се засегнала! :tzvetentze: Много се забавлявам с тази тема и затова така се засмях като видях локво-хилката за тенис, щото и моята локвичка не е съвършено небрежно изпълнена:))))))))))

За борда, и аз съм на мнение, че трябва да бъде вкопан още, но беше абсолютно невъзможно, когато го правихме, да го натиснем повече, тъй като почти няма почва на това място, скалисто е и много твърдо...дупките за растенията сме ги копали с кирка, понеже лопатата влизаше едва 5-7 см... Мисля си, че ако все пак успея да вкопая борда, камъчетата естествено ще се изтърколят през него и ще получим ефекта на жълтичките:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Margaritenia »

calico написа: Яну 23, '19, 22:32
Маргииии, отворихме ти работа :lol: :lol: :lol:
То това нещо си стои така от година и половина, щото винаги има някаква друга, много по-спешна работа :lol: Ще му дойде ред и на него, но първо живите растения, след това умрелите камъни :daaa:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Оля »

Havga написа: Яну 23, '19, 18:41 И аз ще се изтъпаня тук :D . Фалстаф във 60 л. варел от моторно масло Шел :). Тази аристократична роза!
Не знам как ми се е сторила добра идеята първоначално. Уж да спестя една голяма саксия. Сега съм го замаскирала с кокосово кече, че не ми се вади ...
Изображение
Havga, червения варел е доста свеж, не бих го махнала на твое място :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от calico »

и на мен ми харесва варела, обаче трябва непременно да се изолира отвън, щото летните жеги и нагрявания ще спаружат корените вътре
аз изолирам с каменна вата облечена в найлонова торба- отвън, и отгоре нещо да е красиво - зебло, бамбук, кокос и пр.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Angelina_S »

Възторжено се включвам в темата, щото получих известие по мейл – нещо, с което форумът отдавна не ме беше сюрпризирал.
А виждам, че и интерфейсът е "засветнат", та още повече ми капе мед на сърцето. ;)

Марги, идея за локвата: по ръба на таса от вътрешната страна отнеми малко от камъните, насипи почва и насади Lysimachia nummularia. Тя много бързо ще облече ръбовете и ще създаде каскада и доста свободен ефект на разплискване. Може и от самото гърне да я пуснеш, но запази камъните за основа, та при дъждове самата тревичка да не се пръска с кал и да ти е чистичка.
Не знам какво имаш насадено в мулчираната част все пак, защото като се разрасне, може да се наложи да я контролираш... :hmmm:
Изображение

@Havga, ето ти възможно спасение за варела:
Изображение

Облечи го с конопени въжета/дебел канап. Предполагам, че отгоре трябва да му удариш една ръка лак/грунд после, за да не се разнищят конците от атмосферните условия. Ако някой знае, нека каже. Изолация спокойно може да се "маскира" отдолу, щом е нужна.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Margaritenia »

Спойлер
Покажи
Angelina_S написа: Яну 24, '19, 10:20 Марги, идея за локвата: по ръба на таса от вътрешната страна отнеми малко от камъните, насипи почва и насади Lysimachia nummularia. Тя много бързо ще облече ръбовете и ще създаде каскада и доста свободен ефект на разплискване. Може и от самото гърне да я пуснеш, но запази камъните за основа, та при дъждове самата тревичка да не се пръска с кал и да ти е чистичка.
Не знам какво имаш насадено в мулчираната част все пак, защото като се разрасне, може да се наложи да я контролираш... :hmmm:
Изображение
Анджи, мерси за прекрасната идея :tzvetentze: , извинявай, че чак сега пиша...веднага я прочетох и много се вдъхнових, но забравих да отговоря своевременно и чак сега се включвам.

Избрах си едно друго растение, не лизимахията, защото ми се иска да е вечнозелено. Нямам идея как ще се държи при мен, не винаги е в отличен вид и по - скоро крета, но си мисля, че ако му допадне мястото, ще се представя задоволително добре:))

Acantholimon glumaceum
Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Emilly1212 »

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”