Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от calico »

Гео, хареса ми твоето уточнение, че Дракула ти е колега по титлата, не по нещо друго :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5273
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Daniela Pargu »

А къртовския труд по пътечката от капачки как ви се струва :hmmm:
Работлив народ,хейй :hmmm:
bell

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от bell »

mija написа:
Гео, без да искам и аз постигнах този феноменален контраст. Нали садих много растения и тази есен поотраснаха и беше взрив от есенни контрасти на фона на тъмната ми ограда. Установих, че като ги гледам в група по група ми харесват, но цялостно ми е натрапчиво. Оказва се, че ярко жълтите иглолистни, ацери, листата на божурите и хортензиите са виновниците за нехармоничното възприемане, не червеното.
Не се приема :svekurva: за каква натрапчивост говориш! При теб има въздух, трева, трева и пак трева и огромни дървета сред, които вписани растения. Да не съм я виждала горската ти градината, да ти повярвам, ама като знам какво е няма нищо общо с това, което обсъждаме.

По тази логика ние с преобладаващите шарени и натрапчиви рози направо трябва да си направим показно харакири :hihihi: :tzeluvka:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ToBo »

В оная "барнатата" градина според мен проблемът не е в цветовете, а в неестественото като цяло - и цветовете, и формите, и прекалената подреденост...
В природата няма такова съчетание на цветове най-малкото поради доминацията на някой вид, защото се самозасява агресивно. Такива идеални топки пък съвсем няма :lol: Къде щръкне клон, къде нещо линее и расте на една страна заради напояване или светлина. А ред пък изобщо няма в истинската среда. Затова го отхвърля окото ни :hmmmmmm: На мен ми прилича на макет с хубави материали... Макар че осъзнавам вложените пари и труд.
Ако спрат да се грижат за нея за около две години, ще се получи много добра градина :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Deleted User 5091

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Deleted User 5091 »

По тази логика ние с преобладаващите шарени и натрапчиви рози направо трябва да си направим показно харакири :hihihi: :tzeluvka:[/quote]
Бел, ами толкова хубаво са ти съчетани розите- преливащи цветове, тук там по-тъмни, но в един нюанс, за мен си майсторски клас :tzeluvka: Според мен прекаляването с контрастите е много опасно.
А да ви кажа, кое за мен е най-дизайнерски неуместно...изприщвам се чак :lol: :lol:
Колците на доматите и до тях рози или други цветя. С нетърпение чакам свекър ми да се откаже от доматопроизводството.
Е сега вече ще ме линчувате, ама едвам се сдържах да не си го споделя :lol:
bell

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от bell »

Ааа, не те линчувам :lol: Опитвам се да си спомня кой привързваше доматите с дантела, за да е винтидж. Имаше нещо как да се разкрасят колците и доматите. Калико ти ли беше? Помагайте, че съм забравила :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5273
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Daniela Pargu »

На мен ,пък, ми се струва,че темата трябва да се преименува на
"какво не бихме направили в градината си"
Това с "дизайнерското" ми идва в повече :hmmm:
Колко са сред нас дизайнерите,та да имаме право да определяме кое какво е :hmmm:
Пък и кой казва ,че "дизайнерското" е красивото по принцип?! :hmmm:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ToBo »

Не мога да се лиша от доматите :lol: Баща ми имаше най-сериозно предложение между кои рози мога да бучна домати :lol: И съседката така прави ;)
Аз ги обособявам в градинка. Около тях си върви "художественото" оформление, но те са си фактор при нас. Няма такива домати като отгледаните вкъщи :potekoha: Който ги е опитал, се е пристрастил. Не са нищо особено. Просто сме забравили вкуса на истинската храна :lol: Аз ги обичам, обаче живея с малкия доматоманиак и докато е така, не мога да го лиша от тях. Ще си плащам цената Ребека да цъфти до доматите :lol: Ето ги горе вляво :mrgreen: И на цвят си вървят, когато узреят :angelche:
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 851 пъти
Получил благодарност: 654 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Shami »

На мен тази градина много ми хареса.Вярно е ,че има нещо което бих попроменила ,не мога още да преценя какво точно. :hmmm:
Нещо с цветовете,знам ли :hmmm: да стане по нежна.А там имат и зеленчукова градина.
Може би като новак градинар,се хвърлям на вида с голямото количество цветя, не съм се наситила и затова да ми харесва. :hmmm:
Така бях и с розите,отначало исках всички рози на света,а сега вече подбирам. :lol:
Тобо,добре че си оградила домата,така добре се е вписал в пеизажа,че нямаше да го забележа.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”