Нашите градини 2015

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Нашите градини 2015

Мнение от denitsavm »

Боги, това е пампаска трева. Само да не е на влажно място и да има достатъчно слънце са и изискванията. При мен не оживяха
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 701 пъти
Получил благодарност: 1259 пъти

Re: Нашите градини 2015

Мнение от ljuboznatelna »

boggy написа:
ljuboznatelna написа:Ще цъфне догодина. Зимата я събери на сноп и вържи, а пролетта ще орежеш не до долу, а най-вече сухото. Моята се кани 4 години.
Сега е огромна. Качих снимките в друг сайт, дано се видят.
Тук личи най-добре колко е голяма
Изображение

Люб коя е тази голямата трева?Как се казва, от къде мога да си поръчам, за колко време става толкова голяма, понася ли сянка?Капризна ли е?
Много е хубава :)
Да отговоря тук, и се прехвърляме в новата :)

Пампаските треви се оказаха много видове. Тези са купувани от Баумакс преди 6 години май станаха. Розова и бяла. Розовото е розово само в началото, едно мръсно розово. Цъфнаха чак четвъртата година. Растат като бесни, всако година са все по-големи и трудни за поддържане. Зимата ММ ги вързва с малко моя помощ, при това сме екипирани добре и пазим лицата, защото листата режат като остър нож, ако се потъркат обратно на растежа. Забранила съм на деца да минават близо до нея. :mrgreen:
Умерено до слабо поливане, незадържане на вода и много слънце - това са условията.
За да имам цъфтяща трева , си купихме и една с цвят, тя е от по-ниските и прави много повече класове. С класовете е около 150см, не вярвам да стане повече от 2 метра.
Не зная при теб в планината дали ще оцелее. Може би ако е затрупана от снега има шанс. Вирее в по-топли райони.


И сега - НОВАТА ТЕМА
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”