Преди и сега...за нахъсване на новаците

Публикувай отговор
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от venetka70 »

Lizi написа: Дек 10, '18, 15:27 Вени, хубава ограда ! Къде се намира тази къща ?
До Карлово, в Средна гора, селото е Мраченик.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от calico »

Кате, погледнах кога съм пуснала мнението- 2014. Значи 5 години вече не са мръднали като якост, освен че са позеленели и тук там имат мъх.
Тухлите не са обикновени - огнеупорни са, от тия дето зидат котлите в топлооцентралите. Вземали сме ги втора употреба. имам тук и там оградки от тях доста преди 2014, държат още.
Не знам обикновените колко време могат да издържат. Може да пробваш с тях, ако поемаш риска да ги сменяш после
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от flora »

Имам площадка с обикновени единични, плътни, стари тухли и вече 10 години не са се повредили. При мен е доста студено през зимата. Езерцето край, което е площадката се покрива с лед дебел поне 20см. Но да подчертая, че тухлите са стари - новите едва ли ще издържат. Клинкерът е много хубав, но доста скъп.
Изображение Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от gevkati »

Вени, страхотна разлика! Все едно сте го съживили този зид! Друго си е като пипне ръчичка...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от Оля »

Вени, много добре ви се получава! Веднъж започне ли се, ще се учудиш колко бързо ще видите резултатите ;)
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от Lizi »

venetka70 написа: Дек 10, '18, 16:57
Lizi написа: Дек 10, '18, 15:27 Вени, хубава ограда ! Къде се намира тази къща ?
До Карлово, в Средна гора, селото е Мраченик.
В нашия регион - страхотно !
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от mysisu »

Каква радост е да видиш такъв резултат от труд и мечти. Поздравления! Настина събуждате оптимизъм при новаците. За което аз като такъв ви благодаря! Чакам с нетърпение пролетта, после лятото.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от dar »

Вени, много труд, но резултата е налице! Поздравления! Предстои ти най- сладкото избора на цветя! :ieeee:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от venetka70 »

dar написа: Дек 12, '18, 07:26 Вени, много труд, но резултата е налице! Поздравления! Предстои ти най- сладкото избора на цветя! :ieeee:
Аааа, тук бяхме решили само ред остинки / 45 метра / да има покрай дувара, няколко плодни дървета, лозенце за забавление на ММ и нищо друго . И щяхме да щракаме с пръсти и да :ieeee: :ieeemyzh: . Те така го замислихме. Да, ама не. :ufff: :ufff:
Към настоящия момент има 26 плодни дървета вече. Малини в двойна редица на 7-8 метра дължина, цариградско грозде и планове за още несметно количество растения за засаждане. А кога и кой ще ги гледа не е ясно, защото повече от веднъж седмично към момента не можем да бъдем там.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от dar »

venetka70 написа: Дек 12, '18, 09:16
dar написа: Дек 12, '18, 07:26 Вени, много труд, но резултата е налице! Поздравления! Предстои ти най- сладкото избора на цветя! :ieeee:
Аааа, тук бяхме решили само ред остинки / 45 метра / да има покрай дувара, няколко плодни дървета, лозенце за забавление на ММ и нищо друго . И щяхме да щракаме с пръсти и да :ieeee: :ieeemyzh: . Те така го замислихме. Да, ама не. :ufff: :ufff:
Към настоящия момент има 26 плодни дървета вече. Малини в двойна редица на 7-8 метра дължина, цариградско грозде и планове за още несметно количество растения за засаждане. А кога и кой ще ги гледа не е ясно, защото повече от веднъж седмично към момента не можем да бъдем там.
А остинките в плана ли са все още? ;) Всичко ще се нареди. Луд умора няма! Ще се справите и още как. Може би си споменавала колко е голямо дворното място? Чаком с нетърпение снимком материал.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”