Преди и сега...за нахъсване на новаците

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от zeleno »

много е хубава тази тема
и аз чакам още снимки ;)
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от venetka70 »

dar написа: Дек 12, '18, 14:49
venetka70 написа: Дек 12, '18, 09:16
dar написа: Дек 12, '18, 07:26 Вени, много труд, но резултата е налице! Поздравления! Предстои ти най- сладкото избора на цветя! :ieeee:
Аааа, тук бяхме решили само ред остинки / 45 метра / да има покрай дувара, няколко плодни дървета, лозенце за забавление на ММ и нищо друго . И щяхме да щракаме с пръсти и да :ieeee: :ieeemyzh: . Те така го замислихме. Да, ама не. :ufff: :ufff:
Към настоящия момент има 26 плодни дървета вече. Малини в двойна редица на 7-8 метра дължина, цариградско грозде и планове за още несметно количество растения за засаждане. А кога и кой ще ги гледа не е ясно, защото повече от веднъж седмично към момента не можем да бъдем там.
А остинките в плана ли са все още? ;) Всичко ще се нареди. Луд умора няма! Ще се справите и още как. Може би си споменавала колко е голямо дворното място? Чаком с нетърпение снимком материал.
Да, dar, остинките са в плана, ама дано успеем за пролетта. Но както се движим с работата, най-вероятно ще е следващата есен. Първо е разчистване на мястото за розите, после трябва да оправим каменния зид, че в единия край има много изпадали камъни и тогава засаждане на рози. А това с камъните е пипкава работа. Майстор надали ще намерим, а ММ не разполага с много време. Та те така.
Общата площ на мястото е 1,3 декара. Засадихме плодните дръвчета, като успяхме да отвоюваме мястото им от тръните, тревите, копривата и къпините. Частично сме напред и с участъка за зеленчуците, ама по средата му все още има огромна купчина от струпани клони, окосени къпини и треволяци.
Дано някога да го докараме до нещо , което си заслужава да се показва. Иначе сама по себе си гледката от това място е прекрасна и може да показвам снимки от околностите вместо от градината.
По празниците съм замислила по - обстойно обикаляне на района, че сега хич няма време за това и само работим по двора, а наоколо е прекрасно. А и в самото село има невероятни старинни къщи, заслужаващи внимание и заснемане.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от Lizi »

Вени, а как стои въпроса с поливането ?
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от venetka70 »

Имало е кладенец, ама... още не сме го открили. Открихме обаче септичната яма :ieeemyzh: :ieeemyzh: и се оказа, че е читава и май нищо не трябва да се прави по нея.
Проблема е, че дядото собственик е починал, бабата е с инсулт и много-много не помни кое къде е било, а синът им е в Америка и ако се прибере в БГ ще ни се обади да покаже кое къде е било. За сега имаме ориентир от един съсед в кой край на двора е бил кладенеца.
Цялото село е осеяно с изворни чешми, така, че имаме надежда, че като бием сонда да попаднем на достатъчно вода. Тук мъжът на съфорумка / благодаря Дафи :tzeluvka: :tzeluvka: / ни обеща помощ с откриване на това къде има вода и да ни прати негови колеги да ни направят добър сондаж. Така, че плана е за сондаж и система за поливане. Ние вече сме гърмяни зайци и имаме опит с такава система в Пловдив. Само дето не преценихме, че не поливането ще ни е проблем в Пловдив, а отводняването :ufff: :ufff: , ама какво да се прави. Грешки на растежа.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 1484 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от gevkati »

усмивки от старите ленти
2009
Изображение
2018
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1464
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от vanina_g »

gevkati, колко са пораснали всичките! :shock: Ама и доста годинки са минали наистина.
Аз си мисля, че моите иглолистни и другите разни никога няма да дръпнат :cry: , обаче явно търпение се иска и се получава! :ieeee:
Благодаря за "нахъсването" :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от calico »

Лелеее, каква промяна. :potekoha:
еййй, много е хубаво така, със сравненията. На човек, т.е. на градинар, направо криле му прорастват.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 1484 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от gevkati »

То и аз имам нужда от нахъсване, че посадих ново мальоче тази есен
Снимката е от вчера- в снежно пашкулче
Изображение
Кониката много ми харесва. :D страхотна форма
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от clock »

Гевкати, доказваш още веднъж, че годините на градината си имат значение :nod: Прекрасно се е получило! Обеми, височини, съобразени цветове, всичко е в синхрон! Прекрасно ъгълче от твоята градина! Показвай още, моля, ако имаш и други такива снимки!
И аз надничам честичко тук, за да се самонахъсвам :D Като видя и други, че са тръгнали от изходна позиция ами олеква ми някак и тогава с по- леко сърце си повтарям - търпение! само търпение! :D
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Преди и сега...за нахъсване на новаците

Мнение от Margaritenia »

Ейййй, любимата ми тема е раздвижена:)))))
Прекрасно, gevkati! :liubov:
Покажи ни още нещичко... :hihihi:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”