Какво ще местим тази година - 2014

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от МГХ »

Абе ,хора ,аз като се размислих ,май всичко съм насадила не където му е мястото.А сега като преброих съм поръчала 17 рози общо.Имам място за три-четири, а останалите къде ще ги дявам.Ама съм лакомия.Няма що.Ще пада местене до припадък.
:cry: :ovtza:
А напролет и в поръчката за люляците съм се оляла с количеството.Ужас!!!! :o
Deleted User 2919

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Deleted User 2919 »

МГХ написа:Абе ,хора ,аз като се размислих ,май всичко съм насадила не където му е мястото.А сега като преброих съм поръчала 17 рози общо.Имам място за три-четири, а останалите къде ще ги дявам.Ама съм лакомия.Няма що.Ще пада местене до припадък.
:cry: :ovtza:
А напролет и в поръчката за люляците съм се оляла с количеството.Ужас!!!! :o
В книгата на Остин пише, че това е естественно и случва се даже при планираната градина.Ако растенията понасят пресаждането, то това е не фатално.Някои местят натам-насам мебелите си из къщи, а цветарките разместват цветята си в градина :D Шивачките разпарят шитото..и пак шият :ieeee:
лалесъм

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от лалесъм »

Да взема да напиша аз какво местя тази година, че на фона на него и 100 дупки не могат да се сравнят :twisted: Решила съм да ликвидирам най-накрая последното недоразумение в двора от предишните собственици - камара от пръст, камъчета и камъни и боклуци, натрупана от прокарването на кладенеца в центъра на двора :ufff: Години наред от там се вади какво ли не, но сега, най-късно тази пролет - край вече :twisted: Та всичко това се копа, сортира, понякога пресява и разпределя по предназначение :angel2:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Asarina »

лалесъм написа:Да взема да напиша аз какво местя тази година, че на фона на него и 100 дупки не могат да се сравнят :twisted: Решила съм да ликвидирам най-накрая последното недоразумение в двора от предишните собственици - камара от пръст, камъчета и камъни и боклуци, натрупана от прокарването на кладенеца в центъра на двора :ufff: Години наред от там се вади какво ли не, но сега, най-късно тази пролет - край вече :twisted: Та всичко това се копа, сортира, понякога пресява и разпределя по предназначение :angel2:
Лаленце, успех! :dovolen: Аз имам една неравност пред бараката, получила се при копането на основите и/ защото са копани дълбоки като за къща :mrgreen: /но е нищо, в сравнение с твоята битка :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 371 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от МГХ »

лалесъм написа:Да взема да напиша аз какво местя тази година, че на фона на него и 100 дупки не могат да се сравнят :twisted: Решила съм да ликвидирам най-накрая последното недоразумение в двора от предишните собственици - камара от пръст, камъчета и камъни и боклуци, натрупана от прокарването на кладенеца в центъра на двора :ufff: Години наред от там се вади какво ли не, но сега, най-късно тази пролет - край вече :twisted: Та всичко това се копа, сортира, понякога пресява и разпределя по предназначение :angel2:
И аз имам две такива камарки ,но съм ги оставила за по добри времена.Кога ли ??? Едната е пред портата.С големи камъни в нея ,които почти пренесох с помощ от когото успях да хвана /и съседа също / :lol: :lol: :lol: Остана един наистина огромен камък , който прекрасно ще стои на едно място ....в другия край на градината.Още никой не съм успяла да навия за тази дейност :hmmm: :hmmm: :hmmm: Ама пък може и да ...примамя някого.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Noel »

МГХ написа:
лалесъм написа:Да взема да напиша аз какво местя тази година, че на фона на него и 100 дупки не могат да се сравнят :twisted: Решила съм да ликвидирам най-накрая последното недоразумение в двора от предишните собственици - камара от пръст, камъчета и камъни и боклуци, натрупана от прокарването на кладенеца в центъра на двора :ufff: Години наред от там се вади какво ли не, но сега, най-късно тази пролет - край вече :twisted: Та всичко това се копа, сортира, понякога пресява и разпределя по предназначение :angel2:
И аз имам две такива камарки ,но съм ги оставила за по добри времена.Кога ли ??? Едната е пред портата.С големи камъни в нея ,които почти пренесох с помощ от когото успях да хвана /и съседа също / :lol: :lol: :lol: Остана един наистина огромен камък , който прекрасно ще стои на едно място ....в другия край на градината.Още никой не съм успяла да навия за тази дейност :hmmm: :hmmm: :hmmm: Ама пък може и да ...примамя някого.
Миленко,големите камъни се местят с търкаляне.
Една стара дръжка от бел,подпъхваш и търкулваш.До където стигне.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Tanet »

Оф, като се замисля, цялата ми градина е за тотално пренареждане. Имам друго виждане за изгледа и,но просто няма как да се преборя със стереотипите и мнението на нашите. Като цяло искам да изкореня едни лози,дето нищо не берем от тях - не може. Искам да отцепя едно голямо пространство - разбирайте половината двор , да наредя розите в периферията в неправилни линии ще вмъкнем и други цветя и зелени естествено и в средата да е трева. Така като влезеш ще има простор и ще си като в някакво тревно патио оградено с цветя, няма да се виждат зеленчуците. Сега розите са край пътеките и затварят пространството като израстат. Обаче нашите не щат и да чуят, да не ви казвам как направо не ревнах като видях любимия си Греъм Томас полудял от клони , орязан до 2/3 щото им пречел да виждат градината-чушките и доматите. Помолих да не косят и си отидох да кося ама докато боядисам едни столове татко взе че точно това дето помолих направи и ми откоси помпонелката дето я вкоренявам за втори път и беше тръгнала. Ама как да разбере той какво значи да ми окосиш на мен резничето Помпонела- все тръни. Вече ми иде да обява,че глави ще фърчат ако ми се пипне някоя роза или няма да стъпя там, ама не мога да го кажа щото ги обичам, а те остаряват променят се и ми е много мъчно. Ама купувам "рози и бурени" и един ден ще я направя каквато я искам - може да ви викна да пренареждаме, място за спане има :lol: :tzeluvka:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
лалесъм

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от лалесъм »

И аз имам две такива камарки ,но съм ги оставила за по добри времена.Кога ли ??? Едната е пред портата.С големи камъни в нея ,които почти пренесох с помощ от когото успях да хвана /и съседа също / :lol: :lol: :lol: Остана един наистина огромен камък , който прекрасно ще стои на едно място ....в другия край на градината.Още никой не съм успяла да навия за тази дейност :hmmm: :hmmm: :hmmm: Ама пък може и да ...примамя някого.
Можеш, можеш да примамиш - боровската фадрома :D Ама по-скоро ще ти направи кът около него :daaa:
лалесъм

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от лалесъм »

Tanet написа:Оф, като се замисля, цялата ми градина е за тотално пренареждане. Имам друго виждане за изгледа и,но просто няма как да се преборя със стереотипите и мнението на нашите. Като цяло искам да изкореня едни лози,дето нищо не берем от тях - не може. Искам да отцепя едно голямо пространство - разбирайте половината двор , да наредя розите в периферията в неправилни линии ще вмъкнем и други цветя и зелени естествено и в средата да е трева. Така като влезеш ще има простор и ще си като в някакво тревно патио оградено с цветя, няма да се виждат зеленчуците. Сега розите са край пътеките и затварят пространството като израстат. Обаче нашите не щат и да чуят, да не ви казвам как направо не ревнах като видях любимия си Греъм Томас полудял от клони , орязан до 2/3 щото им пречел да виждат градината-чушките и доматите. Помолих да не косят и си отидох да кося ама докато боядисам едни столове татко взе че точно това дето помолих направи и ми откоси помпонелката дето я вкоренявам за втори път и беше тръгнала. Ама как да разбере той какво значи да ми окосиш на мен резничето Помпонела- все тръни. Вече ми иде да обява,че глави ще фърчат ако ми се пипне някоя роза или няма да стъпя там, ама не мога да го кажа щото ги обичам, а те остаряват променят се и ми е много мъчно. Ама купувам "рози и бурени" и един ден ще я направя каквато я искам - може да ви викна да пренареждаме, място за спане има :lol: :tzeluvka:
Танет, и мойто майче като почнеше да скубе ми идеше да си оскубя косата, а приятелите ми викат - благодари се, че имаш помощник :mrgreen: А аз исках като дойде на вилата да си почива. Е, почна да си почива предимно, ама защото вече сили няма :snif: Та да са ни живи и здрави родителите и да се радваме като сме заедно, това е най-важното :daaa:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от ToBo »

Ами те не могат да разберат защо отделяме толкова място, време, пари и труд за нещо, дето не се яде :o А зеленчуците ни живеят на 4 пъти по-малка квадратура.
И моят баща непрекъснато ми обяснява как между розите трябва да сложа краставици :lol: Аз се съгласявам, той си тръгва и така...
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”