Какво ще местим тази година - 2014

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 413 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от nadin »

Noel написа:
МГХ написа:
лалесъм написа:Да взема да напиша аз какво местя тази година, че на фона на него и 100 дупки не могат да се сравнят :twisted: Решила съм да ликвидирам най-накрая последното недоразумение в двора от предишните собственици - камара от пръст, камъчета и камъни и боклуци, натрупана от прокарването на кладенеца в центъра на двора :ufff: Години наред от там се вади какво ли не, но сега, най-късно тази пролет - край вече :twisted: Та всичко това се копа, сортира, понякога пресява и разпределя по предназначение :angel2:
И аз имам две такива камарки ,но съм ги оставила за по добри времена.Кога ли ??? Едната е пред портата.С големи камъни в нея ,които почти пренесох с помощ от когото успях да хвана /и съседа също / :lol: :lol: :lol: Остана един наистина огромен камък , който прекрасно ще стои на едно място ....в другия край на градината.Още никой не съм успяла да навия за тази дейност :hmmm: :hmmm: :hmmm: Ама пък може и да ...примамя някого.
Миленко,големите камъни се местят с търкаляне.
Една стара дръжка от бел,подпъхваш и търкулваш.До където стигне.
:D Аз мойте големи камъни за алпинеума ги местих сама. Имам от дядо ми останала една малка дървена количка ниска в която търкулвам камъка и после с количката до алпинеума като оставям дълбоки бразди от колелата в тревата :D които после насипвам с пръст . Въобще луд умора няма. ;)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от МГХ »

D
Моят е наистина огромен .Но това с браздите и насипването :lol: :lol: :lol: :sclap: е уникален начин.Поздравления ! :tzvetentze:
Lois

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Lois »

и аз имам един грамаден камък за местене (тоест искам да го преместя, не че ми пречи)
ама трябва да преодолее три стъпъла, за да стигне до градината, не виждам как освен бригада от кралимарковци да намеря :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Гео, граф »

Лоис, просто сФиркай на нас с Ноел 8-). Ще приложим закона на Архимед за лоста и опорната точка :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от краси кубарелова »

Ако ще качвате нагоре камъка, по- лесно е с дебели въжета да го изтеглите :daaa:
Светът е пълен с непознати хора...
РОУЗ

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от РОУЗ »

Ох, с какъв зор извадихме един чудовищен камък, който беше точно на мястото на поредната дупка...
Точно с лост, но понеже камъкът е много тежък, вдига се до едно положение и запълваме дупката под него с други камъни - по-малки, после се повдига пак и пак се запълва, така докато излезе на повърхността. Нещо от сорта евентуално може да се приложи и за качване по стълби, да се подпира с нещо до някакво положение и после пак и пак.....
Lois

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Lois »

търсите си белята, ми се струва :lol:
другият уикенд ще се снимам до камъка, да прецените сили и конфигурации :angelche:
wenche

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от wenche »

Ама какво става тука :srofl: :srofl:
Преди два дни ви оставих да размествате рози, най-много дървета, а сега ви заварвам да пренасяте канари
краси кубарелова написа:Ако ще качвате нагоре камъка, по- лесно е с дебели въжета да го изтеглите :daaa:
Можем да направим справка в хеопсовите пергаменти :swait:
keit.noni
Дълго кафе
Мнения: 129
Регистриран на: Окт 19, '12, 14:07
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от keit.noni »

Трябва да поместя вишна на 3 години. Моля да ми отговорите на въпросите : :?: Кога да го направя ? Сега, на пролет или никога?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 413 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от nadin »

Най-добре е по-късно като опадат съвсем листата и застудее малко повече. Ако е дивачка обаче имай предвид че изкарва непрекъснато коренови издънки които трябва да се чистят иначе за две три години става пущинак.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”