Какво ще местим тази година - 2014

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от jozefin »

Да, голямо слугуване искат розите. Аз от 1-2 години вече не си поръчвам, въпреки че много се изкушавам и много ми харесват.
При мен въпреки пръскането са все с черни петна (повечето), опадали листа посред лято и заринати в болна кафява шума все едно е есен.
Хубави са само пролет. Но и тогава за кратко време, защото не мога да смогна на майския бръмбар (златка ли беше, що беше). Огризани цветове - грозна картинка. Ако не е и това, ще изгорят от слънцето - пак грозна картинка. На сянка ако са - няма да цъфтят. Златната среда липсва в двора.
Например жаклин дю пре - страшно я харесвам. Но при мен е ...абе въобще не е за снимки. При Елена например - много си е хубава. Сега я изместих под орех :mrgreen: . Ще я пече след обяд. Ще я достигам от всички страни, за да мога да ловя бръмбари и да и чистя прецъфтелите цветове.
При вчерашното местене изрязах всички рози много ниско, защото са стари и почти без корени(не успях иначе). Лошото е, , че при това топло време ще напускат филизи, които после пък ще измръзнат. На село си ходя само събота или неделя. Ако бях изчакала и по законите на мърфи почнат дъждове може и до декември да си чакам.
За следващата събота и неделя мислех да садя луковици, но го дават дъжд. Дано не познаят.
И в подкрепа на думите на Тобо - всяка роза е красива на ..картичка, но не всяка е за розариум.

Забравих и за късането на листата :mrgreen: , защото едно време, когато всичко беше нормално, тогава си падаха сами. Сега наистина трябва да се късат ( и това го правих мин. есен). Но да си живееш при розите и да си нямаш друга работа :mrgreen:
denitsavm

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от denitsavm »

Ей това напълно го подкрепям :daaa: :daaa: Розите искат толкова грижи, колкото всички останали растения в градината ми накуп не могат да изразходват... Не си е работа тия стотици рози... Накрая показваш 5 идеални и всички ги помнят и възклицават по тях, а останалите 95 просто те бодат и на нищо не мязат :evil:
Deleted User 2919

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Deleted User 2919 »

jozefin написа:Да, голямо слугуване искат розите. Аз от 1-2 години вече не си поръчвам, въпреки че много се изкушавам и много ми харесват.
При мен въпреки пръскането са все с черни петна (повечето), опадали листа посред лято и заринати в болна кафява шума все едно е есен.
Хубави са само пролет. Но и тогава за кратко време, защото не мога да смогна на майския бръмбар (златка ли беше, що беше). Огризани цветове - грозна картинка. Ако не е и това, ще изгорят от слънцето - пак грозна картинка. На сянка ако са - няма да цъфтят. Златната среда липсва в двора.
Например жаклин дю пре - страшно я харесвам. Но при мен е ...абе въобще не е за снимки. При Елена например - много си е хубава. Сега я изместих под орех :mrgreen: . Ще я пече след обяд. Ще я достигам от всички страни, за да мога да ловя бръмбари и да и чистя прецъфтелите цветове.
При вчерашното местене изрязах всички рози много ниско, защото са стари и почти без корени(не успях иначе). Лошото е, , че при това топло време ще напускат филизи, които после пък ще измръзнат. На село си ходя само събота или неделя. Ако бях изчакала и по законите на мърфи почнат дъждове може и до декември да си чакам.
За следващата събота и неделя мислех да садя луковици, но го дават дъжд. Дано не познаят.
И в подкрепа на думите на Тобо - всяка роза е красива на ..картичка, но не всяка е за розариум.

Забравих и за късането на листата :mrgreen: , защото едно време, когато всичко беше нормално, тогава си падаха сами. Сега наистина трябва да се късат ( и това го правих мин. есен). Но да си живееш при розите и да си нямаш друга работа :mrgreen:
Тоз бръмбър Златка изяде не само розите, а и черешите ни..Накрая прочетох, че спят в почвата ,където се хранят..Нпръскахме почвата под черешата вечер с препарат за мравките, той се разлага бързо, а плод от черешите все едно няма:изяден е..На другия ден от златките и помен няма..така спасих поне розите си, не мога само да разбера, защо Златките харесаха само белите рози, а розовата не забелязваха..не я пипаха..Следващата седмица в Варненска област само е облачно, но дъжд не се предвижда..В Ловеч в следващите петък и събота - лек дъждец..понататък хубаво време и при вас се предвижда.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от calico »

Lois написа:Добре де, ама не е ли наистина рано още? Моите са с пъпки всичките, да им се чуди човек за къде се стягат. А трябва да преместя няколко и аз. Засадих розите от Лени, тя ги беше обезлистила напълно, все едно през декември идват :) Ама тези, които трябва да извадя, какво с тях, да им махна листата и всичко ли?

Много е рано още. То както е рано може и утре да стане време, ама есга е рано.
Дневните температури трябва трайно да станат 7-10*С. Както върви това ще е в началото на декември.
Аз поне тогава ще местя и засаждам рози
и не е зле да се напръскат преди това с 2% бордолезов разтвор, и листата ще окапят по-лесно хем. Но това при понижение на температурите, с тия 27 дневни не е за рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Lois »

Мда, иначе много приятно да градинарстваш :)
Само комарите ме морят
Ще почакам още да захладнее :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от calico »

Lois написа:Мда, иначе много приятно да градинарстваш :)
Само комарите ме морят
Ще почакам още да захладнее :nod:
откакто лястовичките заминаха, комарите направо се разпищолиха :svekurva:
ама репеленти има поне...

а аз си намерих и репеленти против котки. вече не ми влизат нощем в лятната кухня и не ядат мишките си там :svekurva:
пръскам с парфюм :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Lois »

Аууу много полезно! Оспамихме яко, ама сподели, има ли значение марката :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от calico »

Lois написа:Аууу много полезно! Оспамихме яко, ама сподели, има ли значение марката :lol:


има разбира се- възможно най-евтиния, от типа "тройной"- в левчето при нас е 100 мл за 1 лв.
ако намериш по-евтино, свиркай, да взема с литри
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Мария Николова »

calico написа:
Lois написа:Аууу много полезно! Оспамихме яко, ама сподели, има ли значение марката :lol:


има разбира се- възможно най-евтиния, от типа "тройной"- в левчето при нас е 100 мл за 1 лв.
ако намериш по-евтино, свиркай, да взема с литри
Бре, Ани!!! Наистина? Още утре ще се снабдя. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво ще местим тази година - 2014

Мнение от Tanet »

Може да ползвате портокалова есенция - котките не обичат този аромат.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”