подразване на асмИ

kalchev
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 28, '13, 17:57

подразване на асмИ

Мнение от kalchev »

Здравейте, отново :)

Значи, наближава времето за рязане на лозите, вероятно като мине прогнозираното за след 2-3 дена застудяване. Та ми се ще да се допитам до знаещите какви са особеностите при подрязването на дворните лозови асми, конкретно. Щото за подрязване на лозето на редове в нета има много материали, нали касае промишленото винопроизводство. Почти нищо не пише обаче за дворните асмалъци, освен това, че се режат на чепове на 2 пъпки - ама колко кордона се оставят според сорта, на кои сортове се оставят и стрелки и, най-вече, какво натоварване с чепки носят отделните сортове, така че гроздето на не изсъхне или остане недозряло...
Моля, ако някой има теоретични знания или практически опит по темата, да си включи :)
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: подразване на асмИ

Мнение от rumivarna »

Много болна за мен тема! Чета, чета и не мога да си ги представя тези чепове, кордони и тем подобни. Имам нужда от по-нагледно обяснение за рязане на Супер ран болгар, Хамбурски мискет и Марица - все десертни грозда. На асма са при мен. Дано някои който разбира ни разясни :daaa: Много ще съм благодарна! :liubov2:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
kalchev
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 28, '13, 17:57

Re: подразване на асмИ

Мнение от kalchev »

В общи линии, най-адекватният по темата материал е тозиТУК, само че в стремежа си да направи универсално помагало, човека е наблъскал толкова терминология... мани.
А мен ми се искаше кякой да каже с думи прости, примерно :
1. На чепове и стрелки се режат тези и тези сортове асми (аз знам само за хамбургския мискет) - другите на чепове с 2 очи.
2. Препоръчителното натоварване на развита, над 3 години асма е следното - толкова чепки максимум за такъв и такъв сорт, от по-популярните...
Някой да знае и да иска да се включи?
dal

Re: подразване на асмИ

Мнение от dal »

хм , вероятно има дето знаят
ама това не значи че искат да загубят време да научат и някой друг
викнала съм един разбирач другата седмица и ще снимам какво прави - за асмите , за дърветата . Той ще реже
лошото е , че аз не знам нито един сорт от гроздето горе как се казва , а има поне пет шест различни
ще снимам есента ако роди нещо , не че вярвам че някой ще ми го разпознае ....
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: подразване на асмИ

Мнение от rumivarna »

kalchev написа:В общи линии, най-адекватният по темата материал е тозиТУК, само че в стремежа си да направи универсално помагало, човека е наблъскал толкова терминология... мани.
А мен ми се искаше кякой да каже с думи прости, примерно :
1. На чепове и стрелки се режат тези и тези сортове асми (аз знам само за хамбургския мискет) - другите на чепове с 2 очи.
2. Препоръчителното натоварване на развита, над 3 години асма е следното - толкова чепки максимум за такъв и такъв сорт, от по-популярните...
Някой да знае и да иска да се включи?
Калчев, понеже казваш, че знаеш за хамбурския мискет, кажи поне за него, много те моля :angel2:
И стрелката какво е - пръчка излизаща от чеп и на нея се броят очи?Кордон и стрелка едно и също ли са?
Някъде прочетох, че при Супер ран болгара плодната пръчка се оставяла на 10-12 очи. Това ли ще е стрелката? И през колко чепа се оставя плодна пръчка на един клон? :hmmm:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
kalchev
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 28, '13, 17:57

Re: подразване на асмИ

Мнение от kalchev »

Ще викнеш, щото има кого - в моето село тия дето можеха поизмряха, останали са само от ония, от тъмната страна, ама те са на принципа "по -добре гладен, от колкото потен" и никой не ги е виждал с мотика, с очила и да не пушат :)
И баш това ми е страха при слагането на дръвчетата, на празното място от предната тема - че няма да има кой да викна, да ми покаже за половин час, ами трябва да обикалям с книгата или принтираните листи е едната ръка, и с ножица в другата, като улав.... :hmmmmmm:
mama_li

Re: подразване на асмИ

Мнение от mama_li »

Руми, в линка, който е пуснал са обяснени.
Имам 2 лозички, садени 2011г. Първата година почти не мръднаха. Зимата май поизмръзнаха. 2012 - станаха до около метър високи. Миналата вече дръпнаха и стигнаха до около 2.5 метра.
Това, което е дадено в материала от Калчев ме притесни
При засаждането лозата се реже на чеп с 2 очи. На втората година горната пръчка се премахва изцяло, а долната се реже на чеп с 2 очи.
При филизене се запазва само един летораст, който се привързва редовно на подпора и се колтучи. Целта е да се получи права пръчка с дължина над 2 м.


Действията за първите две години съм ги пропуснала и май съм минала направо към филизенето :snif:
И сега какво да ги правя? Премахнала съм страничните клонки и съм оставила по 1-2 високи пръчки. Да оставя само по една ли?
Пишман лозар :oops: :eeeh:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: подразване на асмИ

Мнение от rumivarna »

kalchev написа:Ще викнеш, щото има кого - в моето село тия дето можеха поизмряха, останали са само от ония, от тъмната страна, ама те са на принципа "по -добре гладен, от колкото потен" и никой не ги е виждал с мотика, с очила и да не пушат :)
И баш това ми е страха при слагането на дръвчетата, на празното място от предната тема - че няма да има кой да викна, да ми покаже за половин час, ами трябва да обикалям с книгата или принтираните листи е едната ръка, и с ножица в другата, като улав.... :hmmmmmm:
Да, викам, но не намирам ;) Казват, че не знаят, не могат, чуждото ги било страх....абе не желаят! И плащане предлагам, но...
А това с принтираните листи и аз го практикувам и вече втора година по асмата няма ни едно грозде :cry:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: подразване на асмИ

Мнение от батко ви Санди »

По принцип асмите наистина се режат на чепове, но не е проблем да се оставят стрелки с по 5-6 пъпки и плодни пръчки с по 8-12 пъпки, като трябва да съобразиш с родовитостта на сорта. От моята асма над гаража набрахме 10 щайги нормална реколта, тъй че колкото по-голяма е асмата, толкова и натоварването може да е по-голямо. Асмите по принцип са силни и нормално някои сортове образуват по два грозда на плодна пръчка. Аз лично като видя че има много гроздове оформени, след като тръгнат леторастите, оставям по един и другите ги махам. Оправдано е да се оставя повече от един грозд само ако сортът е с дребни гроздове. Според мен е по-добре да е по-малко натоварена лозата, да получиш малко по-малък добив, но с добра захарност, пръчките за следвашата година да са добре узряли за презимуването и да заложат повече плодни пъпки. Каквото и да напишем тук като теория, нищо не може да замени практическия опит на място. Тъй че ескпериментирайте.
От 7 години не пия кафе... :)
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: подразване на асмИ

Мнение от Di_Va »

Ние като експериментирахме, също като Румито, нищо не успяхме да отгледаме. Миналата година един приятел като на шега взе ножицата и набърза ръка оряза асмите, тези които бяха читави, де, другите просто ги премахна. И брахме грозде :ieeee: . Онзи ден имахме късмет да мине да ни види и се надявам и тази година на грозде :nod: . Ама трябва да се науча и почвам да се упражнявам на миналогодишните лозички, които поръчвахме от тук. И щото съм пропуснала резитбата при засаждане, тази година смятам да я броя за първа :hmmm: , дали е дабра идеята не знам.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”