Зимно пожълтяване на тревните площи

Аватар
Рокинава
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 7, '14, 20:57

Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от Рокинава »

Привет на всички градинари!
Мирна и Благословена 2014г.
Имам един въпрос. Тревата ми е от пролетта на изминалата година. Имам изградена поливна система и през цялото лято тревата се поливаше, косеше, тореше, т.е. всичко беше както трябва. Сега забелязвам, че доста е пожълтяла. Нормално ли е това да се получава през зимата и дали ще се съвземе през пролетта ?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от libra »

Тревата си страда от студа и на пролет се започват възстановителни дейности.Тази зима до сега е доста странна-имаше 1 сняг около 20 ноември и напоследък слани.Това -у наше село,както се казва.Има и при нас жълти места.Всичко това се възстановява от пролетта.Сега се чудя и заради сушата ,и не само за тревата.
На пролет :изчесване на изсъхналата трева/обикновено е неочаквано много/,подсипване с нови семена ,валиране ,поливане и косене.Въобще-една малка досада. :stiskam:
лалесъм

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от лалесъм »

С пролетното изчесване пожълтелите тревички се отстраняват. На мен най ми е досадно събирането им. Затова напоследък отгоре минаваме с косачката и ги обираме. Не подсипваме семена. Тревата бързо се сгъстява отново, колкото и да е оплешивяла от разчесването. Но пък после е едно плевене....не досада ами мор направо :twisted: Освен разчесването много е важно и пролетното валиране на тревата :daaa:
незабравка

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от незабравка »

Да не забравиш и торенето в края на март-аз го правя с амониева селитра,30 гр.на квадрат,обилно поливане веднага,а следващите торенета вече с NPK-комбиниран тор.
Аватар
Рокинава
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 7, '14, 20:57

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от Рокинава »

Благодаря! Сега съм малко по-спокоен.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от ljuboznatelna »

Ако има троскот сред тревната ти смеска, било той и от "културния", зимата е жълт (освен, че тревата малко или много страда през зимата). Пролетта ще се оправи.
wenche

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от wenche »

И моята трева е едногодишна, не е равномерна навсякъде и леко жълтее, но това, което повече ме тревожи, е появата на мъх на някои оголени места. Не мога да преценя, дали мъхът е причината за оголването или си е намерил подходяща среда там, където тревата е още рядка. Предполагам, че с пролетното изресване механично ще бъде отстранена част от него, дано не се наложи след това и химическа битка.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от calico »

с какво изресвате тревата? с търмък ли или има нещо специално?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от wenche »

С търмък с ръчно задвижване :ssweat: Аз лично не съм попадала на някакви иновации - а дали зъбите ще са прави или извити, по-дълги или по-къси - съществена разлика няма - приемам го за фитнес и гледам да приобщя ММ :evil:
лалесъм

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от лалесъм »

Да, хамалогията е голяма. По-дългите и леко завити зъбци утежняват ръчния труд, но пък действат по-качествено. Заслужава си ако тревата твърде се е сгъстила или от старост, или от пропуснато разчесване :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”