Зимно пожълтяване на тревните площи

Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от meduza »

незабравка написа:Още малко подробности-преди да пръснете семената,много добре объркайте тревната смеска,семената на различните треви са с различно тегло и по-тежките остават на дъното на чувала-резултат=тревата расте на по-високи и ниски туфи.Вместо да грапите с търмък след пръскане на семената,покрийте ги леко със смес от пясък и торф,никненето е по-равномерно и едновременно.И специално за тези,които нямат възможност да поливат често-засадете си Festuca ovina Aurora Gold-сухоустойчива и бавнорастяща трева,която я садят по наклонени терени и в междуредията в лозовите масиви и овощните градини-веднъж седмично поливане и веднъж месечно косене.

От къде се купуват семена на тази трева :?: Дали ще расте в сянката на висок орех :?:

Много благодаря за споделеното :tzvetentze:
незабравка

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от незабравка »

Фестуката аз я купувам ето от тук-http://irrisyst.eu/bg.Дали ще става под орехова сянка,трябва да ги питаш.Имат и много хубави програми за торене-аз ползвам една с бавноразградимите им торове-внасят се единия напролет и единия наесен,така се спестява торенето всеки месец. :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от calico »

Медузке, ето тази при мен вирее под орех, и то с ниски клони http://www.botanika.bg/products.php?pid=45

Вилморин за сянка- двойно по-скъпа е от другите, но за мен е най-добрата тревна смеска. Пък и за под един орех не ти трябва повече от 1 пакет

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от meduza »

Незабравка, calico, много ви благодаря :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
swami_77
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 25, '13, 19:52

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от swami_77 »

Още един съвет от мен :daaa:
Никога не слагайте оборска тор върху посятата тревна площ.Използвайте комбинирана тор.Тя се разлага бавно,което благоприятства за изникването и стимулирането на тревата.Има и още,но направете и спазете това.....мисля,че е достатъчно.
Някой може би ще попитат......защо да не-слагаме оборска тор.Поради простата причина,че ще наблъскате страшно много бурени,които няма да ви радва окото ,а и ще иде на кино цялата направа на терена. :dovolen:
Желая ви успех :lol:
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от meduza »

Пак моля за съвет :dovolen:
Имаме едно малко място със стара трева, която е станала на големи туфи и седи грозно, като на островчета. Напълно изключено е да ми разрешат да я унищожа и да я засея отново. Дайте моля някакъв акъл какво мога да направя с подръчни средства. Питах в една фирма, и ми казаха да валирам с тежък валяк, но аз такова нещо нямам и няма от къде да намеря. Ще съм благодарна за всеки споделен опит :tzvetentze: Снимка ще мога да покажа след седмица, когато се надявам да успея да стигна до там.
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от darusha5k »

Валиране на мокро и подсяване където е нужно.
незабравка

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от незабравка »

Не знам каква е целта на валиране на стар тревен чим,корените му са достатъчно плътни,ако ще слон да го тъпче все тая,Явно преди да се засади тази трева мястото не е добре изравнено..Щом тревата е на островчета,празните места значи оставт по-ниски-посипи малко свежа пръст,уплътни я с крак или с трамбовка ,сложи тревни семена и лекичко ги засипи с торф или пясък.Поливай редовно докато поникне новата трева. :dovolen:
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: Зимно пожълтяване на тревните площи

Мнение от meduza »

Точно така е - празните места са по-ниски. Ще го направя и много много благодаря :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”