питане

katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: питане

Мнение от katia »

Аз бих отглеждала чесън. Според това, което съм чела за неговото отглеждане, не е прекалено ангажиращо, полива се само когато е много сухо и се прекопава в зависимост от затревяването, пък и ми се вижда по- лесно да се намери пазар за него.
Аватар
нов градинар
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Яну 8, '14, 14:11

Re: питане

Мнение от нов градинар »

Здравейте ! И аз съ в същото положение като Калчев, имам2,5 декара градина и не искам да пустее. Идеите са добри. лесно се произвежда ама трудно се продава
Детелина
Кафе с мляко
Мнения: 204
Регистриран на: Юни 4, '12, 10:47

Re: питане

Мнение от Детелина »

Калчев, здравей!
От това, което чета ми става ясно,че нямаш необходимото време да ходиш често.
Ще остане място около 1 дка, но пък имаш кладенец, което е супер за някои култури.
Да сееш лавандула на 1 декар не си заслужава, защото тя се гледа за цвят и масло.
Лавандулата иска подходящо място- открито, под наклон, за да не задържа вода и влага, почва- по възможност песъчлива.Трябва да намериш разсад, да я засееш / другия месец е много подходящ за целта/, да я копаеш поне два пъти и без да ториш.До края на юни, началото на юли докато започне да цъфти от това место ще си набереш букетчета за гардероба против молци- толкова излиза първата година.Лавандулата започва да „връща пари” след третата година.След това се жъне стрък, трябва да се разтеле, обръща, за да не мухляса, трябва да се мине на определена машина, за да излезе цвета. За масло- жъне се в най-горещото време и по възможност веднага в най-близката дестилерия за обработка.
Жълт кантарион-има много по полетата, въпреки, че миналата-2013г не излезе много в природата, но пак не си заслужава време и средства.Лайка- това е добре, но е трудоемко за бране.Тук в никакъв случай не трябва да се ръси с препарати поне 500м в засетия район.
Лайката попива всичко и дава веднага на лабораторния тест наличие на отрови.
Описах трите билки, защото бяха споменати, а има идруги фактори, които им влияят.
Което евентуално можеш да сееш на това малко място е -НО!!!....- маточина- сееш,
поливаш, береш / със сърп при твоите р-ри на местото/- и така могат да излязат три откоса на сезон.Трябва да имаш подходящо място да я сушиш, обръщаш, за да не се спарва, да не я пече слънце и вали дъжд, защото става черна и след това не е качествена стока.От 1 декар ще изкараш достатъчно, за да си върнеш разходите още на първата година. Корен дилянка/ валериана/, мента, босилек, теснолист живовлек, цвят слънчоглед/ заради жълтите листенца, а после продаваш и семките/ и др.- това също се отглежда и има пазар.За корените – тук става сложно, защото съхнат трудно и се опира до сушилня.
Пиша всичко това, за да имаш и най-малка представа за гледането на билки- повечето изискват постоянни грижи в сезона, трябва само с това да се занимаваш.Рентабилно е многогодишна култура, но ти нямаш подходящите условия за това.След това идва едно изискване, че трябва да си земеделски производител, да имаш възможност да ползваш супсидия и не на последно място- сертификати.
Дано съм била полезна с нещо и ако имаш все пак нагласа за гледане на билки, на разположение съм.Само да отбележа, че не съм производител.
Като помисля, като, че ли най-подходящо за твоите условия ще бъдат пресни марулки, чесън, лук...Това винаги се търси и имаш пазар.Тук ще ти помогне Миша- с такива впечатления съм от четенето във форума.
Но каквото и да предприемеш – успех!
Дано не съм отегчила четящите с дългия ми пост.
kalchev
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 28, '13, 17:57

Re: питане

Мнение от kalchev »

Детелина написа:...
Благодаря за изчерпателния и много полезен пост :nod: Установих, че съм имал доста повърхностна представа за билките, като за нещо по системата "сей-бери-продавай" :hmmm: Аз като знам с тия 2 квадрата с маточина, дето ги имаме пред къщи, каква борба беше с едни зелени скакалци, какво пръскане...
Ще попрочета и за другите билки, които си изброила като вариант, но не вярвам и там да е по-лесно и просто.
В крайна сметка май стигнах до решението, което са предприели много от хората в моето положение - ще наслагам нискостеблени овошки, примерно синя слива, между тях ще поддържам на угар, нали е едно рязане, варосване и пръскане пролетта, на есента се обират, сваряват се на ракия и те така...
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: питане

Мнение от bettym »

Пък и ракийката винаги е вървежна, ако е хубава, нали така? ;)
kalchev
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Дек 28, '13, 17:57

Re: питане

Мнение от kalchev »

Готово! Сложих 9 сливови дървета в люцерината - 3 бляк даймънд, 3 анджелино и 3 стенлей :)

http://kalchev72.snimka.bg/hobby/ovoshki.809290
Последно промяна от kalchev на Мар 17, '14, 21:51, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”