Изкуствена трева

Аватар
medissa123
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Сеп 14, '13, 22:41

Изкуствена трева

Мнение от medissa123 »

Здравейте,
имаме поляна с естествена тревичка, но всяко лято слагаме басейн с диаметър 3,50м и после есента остава дупката от него.
Преди седмица ми дойде умната идея ( :D ) да се купи изкуствена трева и да се слага когато басейна го няма. Така хем няма да е толкова грозно и фрапантно най-вече, а и изкуствения килим ще пази да се засажда наново и да поникват бурени на мястото на басейна.
Въпроса ми е дали може да ми препоръчате от къде мога да си купя изкуствена трева, но възможно най-евтина. В Практикер е 10лв/м , но ми е скъпо, защото ми трябват 16кв. м.
Красотата не е симетрия, красотата е хармония.
Deleted User 2919

Re: Изкуствена трева

Мнение от Deleted User 2919 »

medissa123 написа:Здравейте,
имаме поляна с естествена тревичка, но всяко лято слагаме басейн с диаметър 3,50м и после есента остава дупката от него.
Преди седмица ми дойде умната идея ( :D ) да се купи изкуствена трева и да се слага когато басейна го няма. Така хем няма да е толкова грозно и фрапантно най-вече, а и изкуствения килим ще пази да се засажда наново и да поникват бурени на мястото на басейна.
Въпроса ми е дали може да ми препоръчате от къде мога да си купя изкуствена трева, но възможно най-евтина. В Практикер е 10лв/м , но ми е скъпо, защото ми трябват 16кв. м.
Моето мнение:ако се купува , то колкото е по-близо до естествената трева.. Евтиното е евтино..Веднъж да прежалиш парите си, няма да жалиш после..
незабравка

Re: Изкуствена трева

Мнение от незабравка »

Защо вместо изкуствена трева не сложиш мембрана против плевели,а отгоре баластра,ще изглежда по-красиво,лятото може да слагаш басейна направо върху баластрата.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изкуствена трева

Мнение от calico »

Момичето иска евтино решение :hmmm: :hmmm:

според мен изкопайте малко кръга за басейна, не много- 7-8 см, запълнете го с пясък, тъкмо с него ще нивелирате.
отгоре върху пясъка има два евтини начина- или насипвате слой чакъл, или купувате от топливо дървени палети или отпадъчен дървен материал и с него сковавате подиум, импрегнирате го и върху него слагате басейна.
когато басейна го няма, мястото може да се оформи като кът за почивка-един чадър, няколко възглавници, с някаква скована пейчица, една мрежа за опора на клематис или нещо подобно там и е готово.

това е временно решение в случай че някога решите там да има трева.

а може и да го наредите с плочи с фуги за трева между тях, и това хич не е скъпо, плочи за 10 кв.м. ще стигнат, това е около 60 лв. и впоследствие на мястото може да се направи беседка, но това е сравнително постоянно като решение, не че плочите не могат да се махнат де :angelche:

изкуствена трева според мен хич не е добро решение, при всички случаи дори само с дребен чакъл ще е по-добре

изобщо идеята ми е мястото като го няма басейна, да е кът за почивка, беседка, детски кът или нещо подобно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Изкуствена трева

Мнение от Titi »

Според мен няма да стане на кът за почивка там, защото мястото е открито отвсякъде. Имаме същия басеин в градината ни и знам как е. Какъв ти кът за почивка като задуха и завали? С баластра на става да се покрие, защото после не може да се сложи басеина отгоре, ще се спука. Според мен идеален вариант и е да сложи изкуствена трева, лятото я изхвърля, защото и без това ще изгние от дъждовете и снеговете.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Изкуствена трева

Мнение от ljuboznatelna »

И какво му е идеалното тогава, като ще я хвърля? :dovolen:
Според мен е най-добре да е площадка, даже без тревна фуга, защото тревата трудно де възстановява след като махне басейна. Ние слагахме така, отдолу имаше картони велпапе, за да не е толкова твърдо,да не опира в ръбовете на камъка, да няма камъчета или нещо, което да повреди дъното. От октомври до юни пак си е площадка.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Изкуствена трева

Мнение от kesten »

Не е добра идея да се редят плочи с трева между тях и отгоре басейна лятото..
Ето пример. Зад люлката е точно това плочи и трева. Зимата прибирам люлката и там остана едно грозно сухо място. Тревата на сянка и без поливане загина.

Изображение

Приятели имат такъв басейн. Разположили са го върху пясък- хем лесно се нивелира лятото, хем нищо не подпира дъното на басейна и съвсем не е грозно зимата- просто петно с пясък.

Изкуствената трева наистина трябва да се сменя всяка година иначе е доста жалка картина.
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Изкуствена трева

Мнение от presto »

medissa123 написа:Въпроса ми е дали може да ми препоръчате от къде мога да си купя изкуствена трева, но възможно най-евтина. В Практикер е 10лв/м , но ми е скъпо, защото ми трябват 16кв. м.
Тя винаги ще стои като кръпка, ако е заобиколена от райграс, но като ще е кръпка да е оригинална.
В магазините за един лев съм виждал едни гъстободливи изтривалки в зелено, евтини са и общо взето се доближават до рулата с изкуствена трева.
Имаше ги в няколко зелени нюанса и ако ги подредиш шахматно - тъмно и светло зелени, ще се получи интересно ако се гледа отдалече. :dovolen:
Няма да стават и локви от пръските от басейна, защото са надупчени и ще пропускат водата, но вероятно и тревата отдолу.
vlaivsto
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Апр 6, '10, 10:32

Re: Изкуствена трева

Мнение от vlaivsto »

Сложи си смело изкуствена трева и не се притеснявай! Ползвам такава от 5-6години за същата цел и въобще не я прибирам - от април до септември басейна е върху нея/20тона/, след това е детска площадка, вкл. и през зимата. Купих я от Бриколаж - 8лв/кв.м
adson3492
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Яну 17, '15, 07:46

Re: Изкуствена трева

Мнение от adson3492 »

Хм, жалко, че нямам снимка, но миналото лято зацветих мащабно '"обект барбекю' с калифорнийски мак. На а пълен припек е и вместо да гледам все още разрушени кирпичени градежи, греди и т.н, нахвърлях навсякъде семенца. Стана страхотно;0
adson
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”