Парник

Публикувай отговор
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Днес, изпълнен със грозна завист, се скитах немил-недраг в един магазин и се чудех що живота е толкоз несправедлив. Всички си имат парници, а аз си имам една тутурудка 30х60 см иедин политунел и туй е.
Те си говорят мъдро и важно за стелажи, температури и проветрения, а аз сидя, чета и люпя слънчогледово семи. Впрочем семето не е печено, щото еза папагал, но е много евтино.
:oops:
И тогава видях моя парник.
http://m.homedepot.com/p/Shade-Tech-ST1 ... 203814710/

Това е нещо дето е направено да си го туриш в колата и да идеш на пикник и да си пазиш сянка с него, а и пази от един пролетен дъжд. Двама души с лекота го разпъват за 5 мин.
Аз сам за първи път за 8 мин.
Смятам да го увия найлон и да го произведа в ранг Парник.
Цялото е алуминии. Лошото е че крепежните елементи са пластмаса и няма да остане за внуците, което много ме разстрои.
:mrgreen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Парник

Мнение от къщичка »

Това 10 на 10 фута колко е? 3х3 метра ли?
Ще е устойчиво ли на вятър и ще му слагаш ли още колчета? И каква височина е?
Кога ще го правиш?
:mrgreen:
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Начи това верно се инсталира до 10 мин.
И се складира лесно за зимата.
Щи направя филм, утре, може би.
Много е сгодно. За временна оранжерия. Пролетно- есенна. А лято-зима я нема. А и цената бива.
1"= 2.54 см.
1'/стъпка/ foot = 12" = 30.48см.
10' = 304.8 см.
Височината е регулируема на 3 позиции през 20-25 см.
Самата рамка е ок.
Но туй дето сеслага отгоре се държи на четири велкрота.
смятам да го опаковам 100% в найлон.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Парник

Мнение от alexg »

troll написа:Изображение
http://www.leevalley.com/US/Garden/page ... 24&p=10543
Аз имам такова и струва 50 мои пари, ваши 30 май.
:mrgreen:
Реших да се прехвърля в тази тема за оранжерии.
troll много се запалих по тази идея и гледах различни разновидности. Благодаря ви за хубавите идеи :daaa:
Разгледах внимателно конструкцията на Краси и тъкмо си викам, че ще се отърва с по малко средства но при мен профила на прозореца застъпва другият профил и няма как да стане по този начин на снимката. Също така единия прозорец е във вратата. Прозореца се отваря на ляво или на дясно както си го направиш. То ако го направя по начина на troll ще трябва да преместя пантите горе заради по малкото съпротивление при вятър.
Явно различните разновидности на този Automatic Window Opener са продиктувани най-вече от килограмите и максималната дължина на отваряне.
Какво ще кажете за този модел ? Изображение
http://www.ebay.co.uk/itm/Solar-Heat-Se ... 5665cc8322
Maximum window opening 45cm , Maximum opening about 30°, depending on adjustment and load Maximum opening weight 7kg
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Грабвай го Алекс!
Че е и изгоден.Добре е че вдига 7 кила щото можеш да закачиш повече от един прозорец на наго.А някъде при съседите бях чел от един чичо-маняк, че той забива умерено опънат ластик, който ако се скапе цилиндърчето да отвори прозореца. Твърдеше, че едно цилиндърче изпуснало и му се сварили доматоте. Ма тва е единствения такъв случай, за който съм чувал.
Всички заобикалят въпроса, колко трае това, но чат пат си купуват ново.
:mrgreen:
Се си мисля, че поне едно 10-15 години трябва да изтрае.
Аз ако имах серьозна оранжерия щях да си туря две и да ги размина с 5 години. т.е. като стане едното 5 години и си купуваш другото.
:mrgreen:
Пиша тез неща за всички, дето се нахъсват за оранжерия.
:mrgreen:
Много е важно да можеш да избираш! Ся ако не можеш какво да говорим кое е по-добре?
Последно промяна от troll на Апр 6, '15, 19:02, променено общо 2 пъти.
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Искам да споделя, че възгледите ми за моите нужди от парнико-оранжерии мутират много.
Първо, аз оранжеря си имам в къщи.Модулна разширяема. Изобщо супер.
Второ много ме радва възможноста да размръзна земята доста по-рано, но там политунела върши същата работа, че и по- добра, щото с лекота го отвиваш. И е лесно и евтино.
Освен туй за мен парникът лете и зиме е голям проблем, а и ненужен.
В момента съм на вълна да направя някакъв навес на барбекюто, който пролет ще използвам като парник за разсад и т.н. Но той ще със рафтове, стелажи, а няма да топли земя. А зиме и лете ще си е навес за барбекю.
Ша видим.
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Туй ми е малко и лампи ми не трябват, но 1.50х2.40 ша ми доиди тамън.
http://youtu.be/_-2sFntkKrw
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Парник

Мнение от Краси Лазаров »

Има българска фирма която внася проветрители. Аз се свързах с тях малките,които отварят до 7 кг. струват 80 лв. Като отворите линка ,долу над снимките пише документи"Проветряване на оранжерия",клик и се отваря интересен материал,има и телефон. http://www.ibd.bg/tehnologii/kak_se_pra ... i_parnici_" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Парник

Мнение от alexg »

Краси, сутринта и аз реших да проверя какво има на българския пазар и попаднах на същата фирма. На стационарния никой не вдига но успях да намеря мобилния номер на човека в магазина Кръстанов. Оказа се че в момента нямали в наличност и щели тепърва да правят поръчка. Имало само един модел до повечко кила и на цена 140 лв.
И в двата случая цената е висока дори като си платиш доставката от Англия или Германия излиза по евтино. Има няколко разновидности и все още не мога да измисля на коя да се спра. Може би на тази. Изглежда поне добре и е с две пружини.
Изображение
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Парник

Мнение от alexg »

Колебая се от горният и от този вариант, кое е по надеждно. Help :ufff:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”