Огнища, скари, външни камини

denitsavm

Огнища, скари, външни камини

Мнение от denitsavm »

Отварям тази тема, за да споделим впечатления, идеи и т.н за "отоплителните" и "готварски" приспособления навън :dovolen: Аз лично много искам външно огнище, като това на Силвия
silviia написа:Изображение -тyк се пекът големи вкyсотиики-от питки до месце


Интересува ме най-вече как се почиства и как влиза въздух ако сложиш плътна тенекия за печене на чушки напр.? И какъв е оптималния размер, примерно колкото "казана" за буркани или по-голямо? Пълни ли се с вода от дъждовете? То и още въпроси ще изникнат, но като че ли най-ще ми пасне на двора и на характера такъв тип огнище :angel2:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от libra »

Изображение

Изображение

Изображение
http://pinterest.com/search/pins/?q=fir ... s=ac&len=4" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от denitsavm »

Ми да, тия ги гледах :nod: Ама си представям там да сложа скара отгоре и да трябва да добавям въглища- как?... а после? с прахосмукачка ли се вади боклука? или отдолу се прави и метална тава, та да се почиства по-лесно?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от libra »

Идея си нямам,но има много снимки в Pinterest.Трябва по-добре да се разучи :hmmm:
denitsavm

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от denitsavm »

Ами то снимките в Pinterest са от BHG-то http://www.bhg.com/home-improvement/por ... 3ta#page=2" onclick="window.open(this.href);return false; та ги гледам редовно, но искам и обсъждане в ефир :dovolen:
mama_li

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от mama_li »

На мен ми прилича на едновремешните връшници. Доколкото съм запозната с печенето в тях, нещото, което ще печеш слагаш в съда, отгоре капака и затрупваш с предварително приготвена жар. Това само теоретично го знам. Най-добре Силвия да каже как го използва.
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от silviia »

да това е подница и връшник от времето на бабите ни-не става за печене на чyшки.под подницата се слага жарава-слага се затоплена подницата с питката -върхy това се слага връшника и от горе пак жарава и 20 мин.печене и хапване
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от Гео, граф »

И аз да подскажа нещо, което ме впечатли. Всеки може да го види в снимките на Мимката от гостуването й при Меги в Шехризар. Там имаше поредица фотоси, на които се виждаха едни особени огнища в земята. Готвеха се някакви вкусотии на тях. Само че доспатския интернет не ми отваря picasaweb, та не мога да дам линк :snif: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7290
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 741 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от ljuboznatelna »

Ето от тук нататък - https://picasaweb.google.com/1044367449 ... 6707944450" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз пък искам такова огнище, да си горя отпадъка, да си варя компотите и да го ползвам и за скара като махна плочата и сложа ребра. Обаче засега не виждам къде да го разположа :hmmm: Баба ми пържеше картофки и правеше палачинки, готвеше на такова нещо всеки ден, после печахме пипер и патладжан, ех, спомени......
Изображение
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Огнища, скари, външни камини

Мнение от Valentinka »

Ние имахме заварена пещ, която беше полу срутена. В момета се работи по нея, тепърва ще се прави покрив... за момента ММ я е докарал до тук:
Изображение
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”