Пространството между храстите

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от ljuboznatelna »

Аз в едната част на градината напръсках с тотален още докато храстите бяха малки,пазихме ги с картони докато пръскаме, трима души общо участвахме.Каквото не беше възможно да минем с пръскачката, мазах. Имам там и ниска каменна ограда,спира троскота и балура отвън, и от сянката под храстите почти нищо не расте, но и от там опадали листа не обирам, дори и окосена от поляната трева слагам. Храстите са ми общо на 50м там.
В новата част( пак 50м) обаче от бързане все отлагах борбата и сега точно това, което е съветвала Миша мисля да направя, ако не сега, пролетта, че е по-лесно като е изсъхнал стария троскот,сега е огромен. И аз се присъединявам към въпроса на calico, не съм ползвала такава запечатка, а за зеленчука много ми е нужно или нещо такова, или хербицид за житни, защото от оборския тор растат огромно количество, трябва да се скапам от копане, а тази операция никак не я обичам. Дали някакъв селективен хербицид няма да свърши работа там след поникването им? Аз садя разсад, само фасула ми е семена. И мини детелинката ми е вече голям проблем, и черна имам и зеленка :(
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Lizi »

Аз пък от троскода се отървах ,но имам много бъзунек. :ufff: В новата градина.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пространството между храстите

Мнение от Миша »

Зимата ще поговорим за зеленчуците,сега може да изчистите многогодишните бурени,всъщност е задължително,ако искате да имате по-малко работа.След прибирането на зеленчуците напръскайте с Раундъп всички бурени ,за да може да унищожите корените им ,трябва да имат свежа зелена маса,за да поемат препарата ,изчакайте проне месец и половина,преди да заорете,сега препаратите действат малко по-бавно.

Люб,проблемът с житните се решава лесно,с широколистните е малко по-трудно.Ще поговорим зимата,сега нямам време,но има решение.Но за всяка култура се изисква различен препарат,ползват се и по различно време,не може да направите една пръскачка,и хоп,решихме проблема с плевелите,и аз искам ,но не става :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Di_Va »

Lizi написа:Аз пък от троскода се отървах ,но имам много бъзунек. :ufff: В новата градина.
Как успя? Аз тази година не можах да надвия на троскот и щир :eeeh:(не знам как успяха да изпреварят засятата трева и да я надвият тотално) , надявам се догодина да имам по-голям успех в тази битка :stiskam:! Този бъзунек що за плевяк е? аз си мислех, че отглеждам с особено голям успех всички видове плевели, но този май ми е непознат, или просто не му знам името ;)
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Lizi »

Ето как изглежда:
Изображение
На него не му пречи сушата и горещото лято. :ufff:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Di_Va »

В мрежата под това име излиза онзи бъз или бъзляк, от който се прави един много ароматен сироп (по спомени от по-ранни години ;) ), все си мисля, че трябва с това нещо да се пребориш по-лесно, околкото с троскота, ама знам ли? Те, нашите настоящи битки все ни се струват най-трудни и невъзможни.....
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Lizi »

Те са два вида.Онзи е дървовиден. Този е тревист .
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Пространството между храстите

Мнение от Di_Va »

Ох, не знам, пожелавам ти да го унищожиш този плевел, макар, че за моята битка съм малко скептик!
GIOIA(Джоя)

Re: Пространството между храстите

Мнение от GIOIA(Джоя) »

От тревистия бъз,имам много на улицата,пред къщата.На пролет го пръсках с Раундъп,но беше много голям,леко пожълтя и пак дръпна.Началото на лятото го изскубах и до сега не е пораснал.

А как се оттървахте от троскота?
Пръсках мин.година на есен,тази в началото на лятото с Раундъп и пак е завзел всичко.Механично ми е много трудно защото почвата е много глинеста и голям спек.Изпочупих няколко лопатки и уреди за плевене и пак си расте.
denitsavm

Re: Пространството между храстите

Мнение от denitsavm »

Лизи, след неравностойна битка с точно този тревист /черен бъз му вика свекървата, много полезна билка бил/ мога роман да изпиша. Коренищата му са на 1 и кусур метра под земята. Това на вилата - пълно е. Все пак моето момче унищожи известна част, като профука 2 опасовки раундъп и още една - някакъв друг хербицид, това само за едно паркомясто... наоколо продължава да си расте, но там вече 3 години го няма :o
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”