Градинарските ни успехи 2012

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Градинарските ни успехи 2012

Мнение от vodo-leika »

Признахме си грешките, време е да споделим и малко успешен опит! :dovolen:
За мен са следните:
-сакъзи - от края на януари започнах да ги поливам със зелен кристалон, не оставих никакви жълти листа. Останаха свежи и пролетта бяха гъсти и зелени, по-бързо се възстановиха след порязването.
-петунии - разсадът стана страхотен, въпреки че го сложих януари, отдавам го на професионалните семена, които се оказаха много качествени
И нещо, което открих и смятам да приложа догодина. След морето петуниите бяха много зле, орязах ги и поне седмица минаха само с една поливка. Следващата година смятам смело да режа преди да замина, да полея обилно и по план, докато се върна, трябва да имат по-хъсти листа, а не да гледам снопове слама! :hmmmmmm:
madelina
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юли 13, '12, 13:29
Местоположение: до София

Re: Градинарските ни успехи 2012

Мнение от madelina »

Моят случай е по-скоро как от дефекта се получава ефект:
Всяка година прекопавам и наесен и напролет бордюрите в градината. Правя го, защото има много упорити плевели и си мислех, че така е по-добре.Обаче есента нещо пропуснах тази обработка, напролет - пак. Реших плевелите според случая или да пръскам с раундъп или да ги режа до дъно с най-обикновена ножица,а едновременно, където е почистено, да садя разсад. И какво чудо - появиха се саморасли цветя, най-вече петунии и иберис! А като си помисля колко труд беше предни години да направя навреме разсад, пък то било толкова лесно! Миналата година така се разочаровах от петуниите, че изобщо и не помислях да садя. Само ми е много чудно как са оцелели тези семенца през зимата, която си беше много люта!?
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни успехи 2012

Мнение от milena02 »

Ох,vodo-leika... Аз ли нещо не съм в ред, ама само кусури си намирам, за каквото и да се замисля... Ами за успех си смятам дебютното отглеждане на петунии на южна открита тераса, огрявана от слънце от изгрев до залез. Направо не ми се вярваше, че могат да оцелеят на този убийствен пек, та сложих малко, колкото за проба. Но о, чудо! Великолепни петунии от април до ден днешен, без подрязване, без буби, мани, хлорози и други неприятности.
Късмет извадих и с едни мини рози, прорасли изпод восъка, бракувани от "Практикер" и преоценени на левче. На чист риск купих 30 парчета пролетта и не щеш ли от тях се хванаха 27 и се скъсаха да цъфтят цяло лято.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Градинарските ни успехи 2012

Мнение от vodo-leika »

Е, ти пък! Че те на южна тераса са най на кеф! И моите са така и хич не им е зле! :dovolen:
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Градинарските ни успехи 2012

Мнение от helan »

През 2012 разбрах че розите имат имена :ieeee: Най после се ориентирах къде са темите за поръчки/което незнам дали е добре/ :potekoha:
Купих 4 клемактиса и ги засях и о боже и 4 са живи поне за сега :ieeee: Единият от тях най позорно бе изтипосан на снимка от Дени/Която водеше поръчката и първа го е видяла/ пред цялото клубно войнство, която го обяви за мъртвец.Благодаря ти Дени :stiskam:
Но мойте 25% македонска жилка надделяха "Пени се не пени ке го сея" Орязох го напълно и след 1 седмица пусна свежи клонки.Даже е цъфтял но съм отсъствала и не съм го видяла :cry:
Благодаря на всички които съм тормозила на лични за търпението.Радвам се че ви намерих :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”