Градинарските ни грешки през 2012 г.

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Lizi »

Да всички правим грешки. Важното е да се поучим от тях.
Аз миналата година купих много хубав жълт рододендрон и хубаво тръгна ама аз се престарах.Наторих с един комбиниран тор с много азот. Успях и един поне от 10 години да убия с торене. Хем си знам че трябва с тор за орхита и подобни. :ufff:
В новата градина : опитах няколко пъти да се отърва от тревата и тогава да садя ,но не успях. Сега няма отърване от тревата в розите и клематисите. :ufff:
Няма и как да пръскам вече .
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Bi_ »

milena02 написа:
Bi_ написа:2.Никога да не моля мъжът ми да полива :svekurva:
Ще се направя на врачка и ще позная, че е поливал върху цветовете, за да ги "освежи".
Не позна ,Миленка,поливал е за да ги удави-сксийките де,аз нямам градина.Успя момчето на 95%. :cry:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от milena02 »

Тази година са ми свързани грешките най-вече с розите, но това е от неопитност и невежество и не си го слагам на сърцето, понеже така научава нещата човек. От откровена тъпота обаче ПАК, за кой ли път вече, засадих гладиоли. Хем година след година тези растения ясно ми показват, че не са за моята градина, че не се чувстват добре на това място и отказват да цъфтят прилично. В момента е жалка гледка - отваряха що-годе читави цветове, докато беше хладно, сега цветоносите изсъхват, цветовете се сбръчкват и аз ходя с една ножица и изрязвам; след като полея, пък падат цели гладиоли и ги подпирам с клечки, а при мен те са над 100 парчета и картината е потресаваща. За да се излекувам психически, мисля още есента, а не напролет, защото тогава пак ще обезумея, да ги раздам всичките и да се приключи. Значи, най-трайният гладиол си задържа цвета най-много седмица. И заради тая една седмица да си изяждам сума ти място с тия огромни стебла просто няма да стане.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от cvetnica »

Bi_ написа:
milena02 написа:
Bi_ написа:2.Никога да не моля мъжът ми да полива :svekurva:
Ще се направя на врачка и ще позная, че е поливал върху цветовете, за да ги "освежи".
Не позна ,Миленка,поливал е за да ги удави-сксийките де,аз нямам градина.Успя момчето на 95%. :cry:
Оооо, Би, ММ на 150% умори две бегонии, точно тези над които треперих да тръгнат. :cry:" Жадни били горките, в тая жега вода искали"- макар,че толкова пъти съм казвала и молела да не полива, ама кой да ме чуе! :svekurva:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от МГХ »

denitsavm написа:Много хубава тема :daaa: Сега ще ни подтикнеш към синтез и разнищване публично на собствените ни грешки и ще имаме стимул за анализи :nod:

Моята основна грешка е факта, че напоръчах много растения миналата година и засадих всичко в градината накуп, но без ясен план... празно не оставих... е сега са много нагъсто на места.

Не съобразих височините на почти нищо, за което не се считам за виновна, просто размерите са различни от дадените в нета - това как нещо ще се развие в двора, може да разберете само от личен опит :daaa:
Тотално трябва да намаля поръчките,защото вече каквото съм нагъчкала ,нагъчкала и няма и педя свободно място.Жал ми е да махам каквото и да било.Стана чиста джунгла.
А ми се искат толкова неща.Като погледна градината на Саша се срамувам от лакомията си.Само тази есен съм поръчала общо 25 рози.Да не говорим за луковиците.А къде ще ги дявам? Крайно време е да поръчвам цвете за мястото , а не да търся място на цветето.Височините при мен са много по-високи от тези, описани за всяко растение. Например жълтия ми равнец е почти колкото мен /158 см/, ружите стърчат по 2.50 м. и т.н.Жълтата ми храстовидна роза ,българска ,купувана преди повече от 10 години,която трябваще да е 1.50 м е над 3 метра високо в небето и едва е склонявам да заеме хоризонтално положение, за да цъфти от всяка пазва на листата. Е, ама успявам все пак и тогава е феерия в жълто.
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

продължавам темата ..за всяка година ,не само 2012 :ufff: :ufff:

направо съм възмутена от себе си :ufff: :ufff: :ufff:
така да се побъркам ,бучкала съм какво ли не,егати лакомията :cry:
ама съм садила ириси с лалета в корените им
равнец с кандилки,рози през 40 сантиметра които са огромни храсти
сега вече работата с розите е непоправима
станало е абсолютна джунгла
няма влизане измежду тях
след толкова четене ,гледане в енциклопедиите,след толкова обяснения от Дал и кой ли не тук,да сътворя такова безобразие
просто нямам думи да ви опиша как се чувствам
няма как да поправя нещата
розите са местени не помня колко пъти вече,на 3-4-5 години са
станали прекрасни храсти и сега няма въздух ,няма окопаване,няма влизане
резил :oops: :oops: :oops:

Греъм Томас най накрая стана огромен ,с толкова много пъпки ,разклонил се е и...полегнал върху една лавровишна от едната страна и върху Глория дей от другата
и сега....
хей момичета и момчета ..гледайте внимателно къде и какво садите
не местете ,мерете
dal

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от dal »

ние си имаме тема за пишман градинари от тази година , но и старата върши работа :mrgreen:
това с розите нагъсто е поголовно явление , предстои битка в дворовете кой кого :daaa:
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

не знам ...никой няма да елиминирам
нека се борят за живот и който оцелеее

обаче аз да му мисля ,как ще ги режа и пръскам и как гадните плевели ще махам :ufff:
dal

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от dal »

elena kirilova написа:не знам ...никой няма да елиминирам
нека се борят за живот и който оцелеее

обаче аз да му мисля ,как ще ги режа и пръскам и как гадните плевели ще махам :ufff:
Лени , гр томас от две години поне го показвам че е огромен храст и много расте , той не е като другите остинки , ами има по 50 паралелни стъбла нагоре , и което пресечеш избиват още пет по него , розата си иска три метра на три нагоре най малко място !
що не я премести до дувара? Ти си инатче и своенравна , а и некой път паника ,и не вярвам аз в тежкото положение в двора ти :hihihi:

Хаха , сега що народ си гледа смутен схемата дето ги е насадил през 60 см , щото са по две клечки :lol:
и си мисли- тее па кокошки тъпи само реват , най добре съм си ги насадила аз да ми скрият мрежата ! :mrgreen:
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

чичо Томас е на 50-60см от оградата,но се е заврял в лавровишната
пък тя толкова години крета между живота и смъртта и чак сега и тя реши ,че ще живее та да се бутат :evil:
ще махам три -четири рози около него
дано му измисля и някаква крепежна стойка ,че да се озапти малко
а пък що мак се е разнесъл из градината не е истина просто
хората едвам го захващат,аз скубя и хвърлям и той расте на нови туфи като бесен :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”