Градинарските ни грешки през 2012 г.

Публикувай отговор
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от nikita10 »

ra4eto написа:Това лято три пъти местих хойхерите защото слънцегреенето пролет няма нищо общо с летния пек(а си мислех че са засенчени :lol: :lol: :lol: )
При мен положението е същото с хостите, нямам време да местя, още имам толкова места да засаждам, затова реших наесен ще засяда ниско дръвче или по-висок храст за да засенча.
Изображение
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от tsvetina »

Градинарски грешки имам, не е да нямам :nod: , но грешка №1, която сега направо ми "боде" очите, е флоксовата ми градинка. Не знам защо бях решила да имам такава :ufff: , но сега флоксът изглежда плачевно и ще го орежа. Добре, че зад него по погрешка :oops: съм оставила ехинацеи и едно друго многогодишно, че да не се оголи съвсем мястото. :oops:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от zeleno »

Голяма грешка ми е , че набодох около розите луковици и сега немога да ги наторя и окопая свястно , щото ай съм копнала , ай съм боднала някоя на виличката с която копам лазешката /може и лежешката да се каже :lol: /
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от milena02 »

Дааа. А аз мислех да садя рози пред лилиуми.
Ама то дойде ли време да отчитаме грешките? Ако е така: пак се олях с далиите - като че напук на това, че ги пензирах станаха не 2, а над 2 метра, повече няма да садя далии. Уморих още 5 клематиса, те при мен просто не виреят, но тъпо и упорито ги купувам. Яд ме е, че от мързел, макар и знаейки какво ще стане, засадих бегониите направо в градината. Чак сега започват да цъфтят едва-едва. За грешките с розите не ми се говори. Но за тях поне не съм виновна, допуснала съм ги от липса на опит и заради своеволията на самите растения, а не от глупост и небрежност.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от cvetnica »

Досега защо не съм я видяла тази темичка? :hmmm: Ами че тя много хубава, като ви чета вас и все едно ми казвате моите грешки! :hihihi:
    Аз си напълних градинката с латинки, бълхата ги изяде, каквото остана пожълтя от много пръскане и сега имам пръст. :ufff: :snif: Днес си купих цветя да садя - малко ненормална работа. :mrgreen:
    Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
    Маргарет Мийд
    Аватар
    pepelqshka71
    Чист кофеин
    Мнения: 7656
    Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
    Местоположение: Козлодуй
    Дал благодарност: 2142 пъти
    Получил благодарност: 1209 пъти

    Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

    Мнение от pepelqshka71 »

    Е, не съм ли гъска,А? Любимата и най-желана магнолия грандифлора. След дълго двуумене какво да я правя, след като мястото и още е строителна площатка реших, че за да я предпазя от горещините, ще я бодна наполовина в земята със саксията. Това още пролетта. Е, явно корените са пробили от долу, защото развива хубави листа. Не знам какво да я правя, като и от там трябва да я преместя, защото там ще е чешмата и ще се копае. :ufff: :ufff: :ufff: Отчитам го за най-глупавата си грешка.
    Изображение
    "Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
    ,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
    denitsavm

    Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

    Мнение от denitsavm »

    Това май по принцип са ни най-големите грешки - да купуваме и да се опитваме да отгледаме растенията преди да сме завършили строителството и изграждането на зоните на двора :eeeh: Само изтормозваме себе си, борейки се всяко да оцелее и да се развие, а когато все пак мястото му е готово, то от местене и подхвърляне вече е "болнаво" и почва в оптималния случай тепърва да се развива, а някой направо си ги връщаме години назад :snif: И когато градината е готова за да даде нов живот и е оптимално направена, ние слагаме слаби и болнави растения, на които им е нужно по-дълго време за адаптация
    Аватар
    Магдалена
    Кафе машина
    Мнения: 3421
    Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
    Местоположение: Благоевград
    Дал благодарност: 18 пъти
    Получил благодарност: 3 пъти

    Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

    Мнение от Магдалена »

    :snif: Оказа се, че моята лакомия е най-големия ми грях и грешка!! Питах ви миналата есен,давахте ми съвети ,преподредих градинката ми,с размери на холна стая, и ...естествено пак наблъсках повече неща, отколкото мястото може да поеме! Само през пролетта изглеждаше що годе прилично.Сега отново е хаос :ufff: Трябва да се откажа категорично от някои видове,но от кои...много ми е трудно!!Абе,защо ли се жалвам,като сама съм си виновна :svekurva: :svekurva: :svekurva:
    Аватар
    pepelqshka71
    Чист кофеин
    Мнения: 7656
    Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
    Местоположение: Козлодуй
    Дал благодарност: 2142 пъти
    Получил благодарност: 1209 пъти

    Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

    Мнение от pepelqshka71 »

    Така е Дени! Мислех, че мястото ще стане за около месец готово, но се случиха други неща и сега ще чакам наесен/дано да успеем/ и ще опитам да я преместя. Много ще ме е яд, ако я уморя :ufff: Много, много глупаво от моя страна :eeeh:
    "Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
    ,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
    denitsavm

    Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

    Мнение от denitsavm »

    По-скоро няма да я умориш, но това местене ще я позабави в развитието и :snif: Дано успееш за есента :stiskam:
    Публикувай отговор

    Обратно към “Градини и дизайн”