Градинарските ни грешки през 2012 г.

Публикувай отговор
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Донка Тодорова »

Получих сърцебиене , докато четях за "войните" в нашите градини.Ако човек не знае , че Томас, Глойрето, Алоха и т.н. са имена на рози , наистина ще ги помисли за воини-герои. Озаптете ме , моля ви , да не купувам повече рози, защото на моите 12-13 рози / и 7 клематиса/ в малката ми градинка след 2 - 3 години явно ще им е тясно. И какво да правя със списъчето си за по-късно, есен 2014, пролет 2015 и т.н.?
Дал, сериозно ли мислиш,че е добре пред Белведере да има друга роза? Питам , защото до / не съвсем пред, но почти/моята Белведере има клематис Red Star и много се притеснявах, че розата не е съвсем на слънце.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от milena02 »

Белведерето съвсем спокойно може да е фон на някоя по-ниска роза. Бая храстче си е.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Донка Тодорова »

[quote="milena02"]Белведерето съвсем спокойно може да е фон на някоя по-ниска роза. Бая храстче си е.
Благодаря, Милена! Значи грешката ми може да не се окаже голяма.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Titi »

milena02 написа:. Някои разумни хора имат по един фонтановиден храст по средата на моравата, два катерача за гъдел до беседката, още два до някоя арка, бордюрче от десетина флорибунди и ето ти градина за чудо и приказ.
Аз съм от тези разумни хора, все едно си ми описала градината, обаче и помен няма от градина за чудо и приказ. И влизам тук да гледам в захлас вашите градини и рози, като кроя планове наесен да почна яко и нагъсто розозалесяване. Пък като ми дойде реда да се оплаквам от многото рози, тогава ще му мисля.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Deleted User 2919 »

s_t_m написа:Чета ви мълчешката. Нямам време - правя си грешките, които после да ви изповядам. :lol:
Първата осъзната грешка, която вече не правя, е купуването на всяко пакетче семена, мернало се пред очите ми. Всяка от вас, която успешно издондурква от семе - до снимка на цъфнала китка, се издига в очите ми на една дъска с Мария Кюри. (От дете съм шокирана как тя цяла вечност - четири години!!! - полага и тежък физически, и интелектуален труд, докато докаже експериментално откриването на радия.) Каквото засея в двора и поникне - поникнало. Но в къщи 100% неуспех да издондуркам до цвят. :oops:
Всеки ден по найсет пъти ме боде най-драстичната ми грешка. Засадих малкото кокетно розово храстче "Клер Остин далеч ;) от пътеката. Сега е 1.50х1.50 и превзе пътеката ми. Да не говорим, че е облещена на слънцето и след първата вълна не спря да образува стотици пъпки, опечени от жегата преди да се разтворят.
Направо мисля есента на кого да я подаря, защото нито сянка мога да й направя, нито пътеката да изместя. :ufff:
Бих могла да кажа :дай го на мен :dovolen: )Но мисля , че можеш да го подкастриш , да му дадеш нужна форма и да се любуваш на розовото храстче сама :stiskam: ..Розите страшно обичат подкастрене.Особенно след прецъфтяването.Режи безмилостно.Забравих, а какъв цвят е розичката? Този сорт обича слънце, защо искаш да го преместиш?
И аз имам куп грешки, особенно в сеенето на семена..Мравки явно чакат, кога ще започна сеенето..После астрите ми никнат даже при комшиите..мравки-градинарки носили ги натам-насам.С детелинките ги излъгах, засадих точно преди дъждовете и те поникнаха, преди мъничките градинарки да ги отмъкнат.
Deleted User 2919

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от Deleted User 2919 »

Донка Тодорова написа:Получих сърцебиене , докато четях за "войните" в нашите градини.Ако човек не знае , че Томас, Глойрето, Алоха и т.н. са имена на рози , наистина ще ги помисли за воини-герои. Озаптете ме , моля ви , да не купувам повече рози, защото на моите 12-13 рози / и 7 клематиса/ в малката ми градинка след 2 - 3 години явно ще им е тясно. И какво да правя със списъчето си за по-късно, есен 2014, пролет 2015 и т.н.?
Дал, сериозно ли мислиш,че е добре пред Белведере да има друга роза? Питам , защото до / не съвсем пред, но почти/моята Белведере има клематис Red Star и много се притеснявах, че розата не е съвсем на слънце.
Щом градината е малка, вертикално озеленяване. http://diz-cafe.com/ozelenenie/vertikal ... ukami.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.vopole.ru/vertikalnoe-ozelen ... imi-rukami" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от ZAPLESKA »

тук имаме тема за вертикалните градини :) нещо е позамряла обаче :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”