Какво ще местим таз година /2012 есен /

Публикувай отговор
Аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Мнения: 2699
Регистриран на: Фев 17, '11, 16:00
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от galqdumanova »

zeleno ,искам да покажеш снимки и лятото на 2013 :tzvetentze:
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от kmm »

calico написа:
Момичета, за комбинирането по цветове аз мисля че зависи от големината на мястото и дали може да се възприеме цялостно, а за това се иска перспектива. щото то хубаво да ги наредиш на цветове и петна едно след друго, ама ако се възприемат от два метра няма да има никакъв ефект. мисля че в такива случаи размесените миксове в подходяща тоналност са по-доброто решение
Да, абсолютно права си, точно така е. :daaa:
Но конкретно в случая на Зелено, мисля, че тя може да си позволи всеки вариант. Този геометричен парцел, с поглед от улицата от всички посоки...
Като гледам втората снимка, направо си представям моята идея - от тук до хоризонта се редуват бяло-розово-оранж, с постепенни плавни преливки между тях :angelche: Обаче и "мешани" си ги представям и пак ми стои хубаво :dovolen: . Комбинациите бяло с жълто, жълто с розово и т.н. също са много хубави и няма защо да ги губиш. Не знам... може би все пак ги слагай по 2-3 корена от цвят, за да не стане съвсем разпокъсано... :hmmm:
Обаче Зеленко, да ти кажа, Топлофикация добре ти е прекопала парцела. :hihihi:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от zeleno »

Мога да ти ги пратя , ако искаш.... :mrgreen:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от kmm »

А, при нас кабеларките вършат тази работа системно, през половин-една година. Сега чакаме газаджиите. Като минат и те, пред блока тъкмо ще е готово за рози :mrgreen:
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от nikita10 »

Налага се да преместя гергините, за да освободя място за есените луковици. В момента е доста нацъфтяла, ако сега я преместя дали няма да я съсипя?
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от Lizi »

Няма какво да я местиш, а направо я извади и я преспивай.
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от nikita10 »

Ако не е рано и аз бих предпочела да ги преспя сега, че времето въобще не ми стига, а имам толкова есенна работа по градината
Изображение
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от kmm »

И аз се чудех, как ще им се отрази на далиите, ако сега ги извадя. :hmmm: Разцъфтели са се като луди, обаче трябва да започвам ваденето на всичко поред и каквото мога да прежаля, тръгва първо.
Как да постъпя, след като ги извадя - да изчакам листата да увяхнат и тогава да отделя грудките, или направо да изрежа надземните части?
Същата питанка е за оксалисите (детелинките), зефирантеса и едни анемонета coronaria, които решиха есенно да се покажат и да поцъфтят за последно...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от libra »

До декември могат да се садят луковични.Няма защо да се изнасилват работите.Естествено,винаги може да има някоя неприятна изненада от към климат.
Аз съм на високо и няма да чакам чак декември.Зависи кога ще паднат сланите.
Имам да местя многогодишни ,които са се раззеленили като марули в това топло време.Ако сега ги изкаопая,ще увяхнат.Става въпрос за маргарити,традескации,вероники .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от Lizi »

Нищо им няма на многогодишните.Смело разсаждай.
Дени ми беше пратила едни маргарити и ги засадих но не бях ходила цяла седмица да ги полея и мислех че са умрели в този пек.Но има зелено и свежо въпреки това.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”