Какво ще местим таз година /2012 есен /

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от elena kirilova »

аз пресадих няколко рози на ново място и забелязвам нещо много странно
част от тях -най вече чаените изобщо не им се отрази местенето,но пък тези флорибунди са като парцали
изсъхнаха им и листа и клони,спаружени едни :snif:
а съм ги поливала еднакво и всеки ден
ако взема да ги поорежа сега дали няма да изкарат и да ги застигне после студа и съвсем да ги съсипя
май ще рискувам щото така се мъчат
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от calico »

нещо ми се повтори два пъти мнението та го трия едното
Последно промяна от calico на Сеп 26, '12, 11:10, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от calico »

rumivarna написа:Ще шътна в най-сбутаното място подаръка на Петрович. 2метра шишове без грам цвят :x Какво ще излезе това чудо просто нямам идея :hmmm: И ще разчиствам нови места за новите рози. Добре, че има още малко от тревната част която да може да се преобразува в розариум :D
Руми, ми тя е старинен катерач, какво да очакваш от нея на първата, че и на втората година, сега си прави скелета Аз пък мисля че ще е цъфтежна, ама дали ще повтаря не се знае

имам едно местенце зад северната страна на къщата(север ама пече от 14 часа до залез) и досега там беше всякаква сбирщина дето вирее на пясък и камъни, щото преди да парцелират е било път и е такова. имах там и един компост седя две-три години открит и закрит, ето го мястото

Изображение
Изображение

и сега го почистих от растения, прекопах доколкото може че чакъла и камънака е много, и мисля там да засадя рози на два реда шахматно- високи до мрежата и някакви флорибунди отпред.
мястото е дълго към 10 метра и широко 1,50, обаче има денивелация от повече от половин метър- в горната част откъм лятната баня е по-високо. И понеже си падам по тухлените зидчета, направих нещо като половин елипса стеничка в долната част за да заравня поне отчасти мястото, пак има лек наклон, но вдигнах стената на 40 см. сега ще го пълня с пръст и заравнявам и ще садя розите.
С компоста се получи доста пръст, но надолу почвата не е добра. Дали като изкопая дупки 50х50 и ги напълня с хубава пръст и оборска тор - дали това ще е достатъчно на розите? сигурно първите 2-3 години ще им стигне, пък после ще гледам дали ще виреят или жълтеят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от rumivarna »

Калико, ако им слагаш всяка есен по 2-3 лопати оборска тор и малко пръст отгоре, ще се чувстват добре розичките. И при мен почвата е ужасна и само торта ги спасява. Розите я обичат и като ги поливам и подхранвам от време на време през лятото мисля, че се справят добре. Пролетта някои бяха с доста бледи и пожълтели листа, но им сложих по 1 лъжица секвестрен и се попоправиха. На пролет пак ще им сложа от него :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от незабравка »

Имам едно петно в лехата с декоративни треви,имам засадени есенни астри,обаче скапан сорт,много се маносват,не като другите ми.Та затова ще ги махна и ще ми се отвори място за 6-7 нови декоративни треви ,с които се сдобих.Една редица от сантолини ще махна и на тяхно място ще посадя будлеи различни цветове от серията
Buzz-нови сортове,много компактни,не надвишават 0,80 см ,с хубави,гъсти коронки.Старите високите будлеи до оградата изкоренявам и на пролет на тяхното място слагам клематиси витицела . :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от zeleno »

Имам голям дерт
Направила съм си схема на оцелелите и новопоръчаните рози
Първо съм наредила бели , розовобели и розови
До тях жълто-оранж и оранж и накрая жълтите
После обаче видях един букет с розови и жълти рози -смесен
И сега се чудя дали да не ги разхвърлям , като се съобразя само с височините им...
Ще ги садя на четири реда -шахматно
Розите са само в тази гама /няма цикламени , червени , лилави и шарени на ивици.../
Някой вече съм насадила , но те са малко на брой ...
И сега :hmmm:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от kmm »

И аз обмислям някакви подобни идеи :dovolen: и си мисля да направя нещо такова - да гупирам розите от един цвят, като на крайните 1-2 корена им разменя местата с корени от следващия съседен цвят. Например слагам 4-5-6 корена в бялата гама, след това вмъквам леко разместени 2 корена розово, добавам 2-та останали корена бяло и продължавам с розово. Надявам се така да получа чисти цветове с преливки между тях... Защото при мен някак си едноцветните масиви с резки граници няма да изглеждат добре, ще стоят неестствено парково и "ърбън", което не подхожда на сески двор. Но при теб пък може точно едноцветните групи да стоят по-добре...
Обаче съм гледала и много хубави снимки и на смес от 2 цвята с един силен акцент от трети цвят. И това ми харесва...
Абе, дори пълен миш-маш от цветове може да изглежда страхотно. Само рози да има :angelche: Който от двата варианта те тегли повече, него направи. Просто няма грешен. :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от zeleno »

Май ще ги мешам
Имам неместени и оцелели една до друга Вестерланд , Пийс , Фърст лейди и Господин Феърчайлд...
След като изкопах насред лято към 50 рози /от които 1/3 се споминаха.../ , не бих изкопала повече нито една , независимо от неподходящите и съседки примерно
Ще правя шарения...
:liubov2:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от libra »

Само да кажа ,че Westerland е леко неуправляема и може да нарастне неконролируемо.Пуска и едни дълги и извити клонаци-да не ти закрие някоя суперкрасота.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от дара »

Зелено,моите всички рози са мешани,според мен в контраста изпъква красотата на всяка една роза,например оранж и винено,така звучи абсурдно,но нали самите рози са много често преливащи.А в природата е така красиво, защото няма подбор на цветове и всичко е толкова пъстро и в това е красотата :stiskam: :tzvetentze:
Разбира се,това е просто мнение :nod: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”