Какво ще местим таз година /2012 есен /

Публикувай отговор
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от дара »

Bell,много ти благодаря за информацията,много полезно е за мен.
Много харесвам албицията,имам една в земята,но нещо не ми върви добре,въпреки глинестата ни почва,но се надявам да дръпне догодина/тя ми е от семена/
А в саксия си гледам една "Французойка"от пролетта и затова толкова и треперя,но май и тя ще отиде в земята.Благодаря и за форума,много интересна информация :tzvetentze:
незабравка

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от незабравка »

Аз имам едно петно с ириси на централно място пред беседката.Когато са цъфнали са красиви,обаче после цяло лято само листа.Та съм решила да ги преместя и на мястото им да засадя рози флорибунда.Обаче въпроса ми е откъде да поръчам хубави флорибунди,помогнете ми с информация,моля!
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от retaraa »

Тази май не е приключила - трето допитване за поръчка http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=3389" onclick="window.open(this.href);return false;
аз лично си поръчах Lavaglut - http://www.virag-roses.hr/index.php?opt ... &Itemid=27" onclick="window.open(this.href);return false;
виж и тук - Рози от брат Петрович-2012 - http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=3348" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от pipike »

Здравейте
мога да Ви препоръчам този разсадник.
Непрекъснато има внос от полша и Холандия.
Купих си Вистерия флорибунда В и за два месеца и половина се издигна 3м.
http://www.stavrosgarden.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bela
Kафенце
Мнения: 29
Регистриран на: Мар 23, '12, 20:47

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от bela »

Аз ще пресадя няколко зюмбюлa. Но ще са ми много полезни и идеи за засаждане на нови многогодишни цветя, че ме няма много в ботаниката :oops: . Търсените цветове са лилаво, синьо и червено. И да не са много претенциозни към почвата. Ще съм признателна за идеи! :dovolen:
"Tell you the truth I hate, What didn't kill me, it never made me stronger at all."
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 380 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от zeleno »

Изображение
албицията оцеля :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение
строени и готови за новото преселение...много от тях с нови клончета... :hmmm: , дано изтърпят и този път...
Ремонта ми направи услугата да разкара една синя слива-напълно неподходящо дърво за каквато и да е градина-то издънки , то чудо....
И сега ако не ги пренаредя правилно / а адски ме мързеше да вадя и местя рози.../ , вече никой няма да ми е виновен....
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от libra »

E,това се казва местене-пу-пу,да не ни стига! Пожелавам ти да бъде напълно успешно,а градината да стане по-красива!
dal

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от dal »

въздъх , дойде си есента
градината е вече с пет шестгодишни насаждения , поне моята част за която аз садя и се грижа , и нещата са придобили доста драматичен облик
розите катерачи са огромни , сега розариумът долу е като детска играчка , обвит от клони във всички посоки , стърчащи с по над метър и нещо над него ....мога да орежа и накъся , ами ако дойде такава зима като изминалата? :hmmm: все пак трябва да направя нещо , не може да зимуват така...
на новото място старинните рози , заедно с доста ЧХ и други ще трябва да се извадят и преместят на вилата , не ги искам изобщо в двора си
от трите глицинии сини най толямата е болна и жълта и май ще я изхвърлям , а и направихме чудесна конструкция , а другите две глицинии направих опит да ги вдигна на дървета , и не постигам нищо за сега
все пак ще местя и трите -едната ще изхвърля , втората извън оградата , третата още не съм решила накъде
всички видове от семена и витрофлори и мои разсади на ехинацеи , хойхери -сиг,урно са поне по 30 растения от двата вида -трябва да им намеря място в градината още до октомври , за да окоренят
мисля че вкорених бял индийски люляк от клон и заедно с тъмно червения ще им намеря постоянни места в двора
лалетата дойдоха , мислено ми идва да убия миша и джъст , после се сещам че те изобщо не са ми виновни :mrgreen:
каните са поне 20 огромни коренища , до края на октомври трябва да ги извадя и прибера
убих се от пари и влачене от сайтове, покупки , от приятелки , кой ли не праща какво ли не , аз си имам червени и оранжеви кани , това е !
чакаме есенните рози , за целта наличните следва да се реорганизират , поне десетина да изхвърля , поне 5-6 са за някого от форума , поне 20 ще разместя ....и нови към дватридесет ще насадя ...
зокумите -7-8 качета ще се прибират , палмите бенджамина араукарията и двадесетина големи саксии с по метър високи хибита направо се чудя накъде ще ловят , тераса заради тях тази година няма да грея!
сандъците с мушката и сакъзи ще кача на тавана , дано тази година имат повече късмет от миналата и не измръзнат толкова драстично....
пандореи , дипландения , юка , алоета , агавета , гарденията ми е огромна , азалия 1-3 ,
имам десетина саксии с разни , дето са за градината -кампанули от ситните , платикодони , хеспералоета , и два трахикарпуса от Добс , ще им търся място....
сещам се че и няколко божури трябва да дойдат сега есента
имам смътното чувство , че дървовидните хибита -градинска ружа , от които имам десетина из сдвора поради това че са из розите и са поливани редовно с вода много са порастнали , и май трябва да ги преместя някъде , ама къде да е това място -хем да се виждат , хем да растат на воля , хем да не закриват нещо , хем това място да е празно , видиш ли....
бугенвилеите са много порастнали , Ани :tzeluvka: и тази година няма да ги прибирам при зокумите , за да не замръзнат като миналата година , майка обеща да ги приюти ....
Изобщо , един месец ако си напиша задачите и само с това се занимавам , вероятно ще успея да я свърша някак
Ама не разполагам с месеца време .
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от violi16 »

С две думи работата е деликатна , но за цяла бригада хамали, а пък трябва да им стоиш над главите и да насочваш,,Това там , това тук,а това навън...... '' май повечето сме в това положение :hihihi:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от denitsavm »

Дал, Дал.... Аз в моят мъничък двор, където всичко е на 1/7 от твоето, пак месец си мисля, че няма да ми стигне с това разкъсано време.. :angel2:

Иначе бая я посвърших - разчистих основно, по-голямата част, успях точно преди дъждовете и преместих известно количество растения, оттървах се от 10тина. 4-5 рози още от утре ще пътуват, другята седмица още 5-6 ще преместя в задния двор... поне 2 храстчета от резници, но поотраснали вече също ще местя. 2 клематиса от резници, но с обилен цъфтеж това лято също ще пътуват.. Имам и няколко вкоренени със загубени или никога непоставени етикети - в земята докато не разбера кои са :nod: Имам доста хризантемки да садя - тази седмица дано успея /реших да пробвам върху лалетата - като вадя лаленцата, ще разделям хризантемите, ако са оцелели/ Още 15тина хеухери ми остават, трябва за целта да разделя 2-3 туфи кампанули и да ги разсадя из градината. Един божур ме вкарва в размисъл за бъдещото си място, не знам къде да го сложа :hmmm: Още не съм си взела от Мишката луковиците, тепърва ще ги мисля и тях, С луковиците пък ще разсадя милиони незабравки..

Имам един кв.м. площ, която тепърва трябва да оправям и зацветявам. Приготвени са растения за поне 4 кв.м. :lol:

Като му дойде времето аз лично ще поскъся розите, колкото да не се начупят от сняг.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”