Какво ще местим таз година /2012 есен /

Публикувай отговор
dal

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от dal »

преместих няколко ,и то все малки и по принуда -бяха затиснати от гиганти
нямало е кой да ми каже миналата година нищичко , щото са все нови сортове
старинните преместих и раздадох
очаквам с радост в изчистени лехи пълни с наторена пръст новите рози да си насадя
мезета като горната тема с оборската тор нямам , щото взех от гъбарниците тор с компост
мисля че и плевели няма да има :?: :hmmm:
удвоих пред старата лента чх , за да ги използвам като високи отзад без да ги местя , а отпред да си наредя нови сортове , дето съм си ги избрала -точно защото знам , че не е добре да ги разнасяме
и да ги местим непрестанно . Поради което и се опитвам каквото знам -да го напиша и да спестя на някой да копае догодина , пет рози по малко да премести-файда е и за кръста и за розата и за цъфтежа :daaa:
Освен розите днес прибрах всички саксии - без палмите , те още могат навън ;
И всички многогодишни от семена насадих
И остригах де що беше за стригане треви и есенни прецъфтели
Хойхерите разсадих по местата им

и остана да укрепя катерачите и да понакъся рози тук там , дано има хубаво време още :tzvetentze:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от mileni »

И аз размествах рози,попривърших вече.Лилиуми и хемерокалиси -също,хойхери,даже и божури.
За розите ,какво забелязах.тези ,които са били на пО -лоша почва,имат по-дълбоки корени.Това е инстинкта им за оцеляване,явно.Търсели са нещо по-добро надолу ,в земята. :oops: Другите ,с по-хубава почва,корените ги извадих по-лесно,не само заради рохкавата почва,но и защото бяха по-малки.Говоря ,за рози ,на почти еднаква възраст.
За местенето,писах на някой ,не помня ,на кого.Имам Хокус Покус.Горката ми роза,3 пъти я местих за 3 години :oops: .2г. не вървеше,на третата и нацелих мястото и нито боледува,нито нищо . Сега си е там, расте добре.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от незабравка »

elena kirilova написа:преместих поне 20-тина рози
и както и да ги смятам не мога да намеря място на всичко което съм поръчала
преместих и една глициния
оле майко ако знаете какви корени съм вадила :shock:
и сега си мисля ,че там където я сложих в един момент ще се появят корени из целия двор
до където тя си пожелае...нещо съм се притеснила с тия три глицинии
Ели,глициниите хич не обичат местенето,дано ти се хване и не преболедува много. :dovolen:
dal

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от dal »

незабравка написа:
elena kirilova написа:преместих поне 20-тина рози
и както и да ги смятам не мога да намеря място на всичко което съм поръчала
преместих и една глициния
оле майко ако знаете какви корени съм вадила :shock:
и сега си мисля ,че там където я сложих в един момент ще се появят корени из целия двор
до където тя си пожелае...нещо съм се притеснила с тия три глицинии
Ели,глициниите хич не обичат местенето,дано ти се хване и не преболедува много. :dovolen:

абе...те не обичат , ама са неунищожими за сметка на което ...
пета година избива издънки от където съм извадила глициния....
на центъра на плевен имаше една стара болнична сграда , там сякоха сигурно 60 годишна беше отрупала крилата на постройките...трактори копане багери нов строеж и онзи ден минавам и гледам весели стръкчета разцепили новия бетон и вият клонки към небето.... :mrgreen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13696
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 331 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от zeleno »

Преместих единствените рози , които не ми се наложи да вадя това лято - пет остинки
Три от Петрович и две от Тис
И повече няма нищо да местя...
Стига вече :!:
На което съм уцелила място - уцелила Другите да се развиват както си знаят...
Готова съм с дупките за всички поръчани рози без тези от холандеца
Мисля , че тях ще получим последни...
Ако някой има излишни непослушни издънки от розова или бяла глициния съм готова да ги приютя , най - сетне отсякоха една изсъхнала липа и имам къде да ги боцна....
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от Мария Николова »

elena kirilova написа:преместих поне 20-тина рози
и както и да ги смятам не мога да намеря място на всичко което съм поръчала
преместих и една глициния
оле майко ако знаете какви корени съм вадила :shock:
и сега си мисля ,че там където я сложих в един момент ще се появят корени из целия двор
до където тя си пожелае...нещо съм се притеснила с тия три глицинии
Лени, не зная за новото място. :hmmm: Но за старото, от където си извадила глицинията... ;) След 1-2 години на мен ми покараха издънки от останали в земята парчета корени. И сега имам глициния само на мястото, от където извадих "майката". :daaa: А на новото място нищо не оживя и сега там цъфтят клематиси. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от pipike »

s_t_m на колко години беше твоята вистерия и по кое време я пресади?
Имам една от края на май но е на сянка и искам да я преместя но чакам да и окапат листата
и да стане още по- студено за да я изкопая.
Почти навсякъде пише че глицинията като се премести - умира???????? :stiskam:

Преместих аронията и няма проблем с нея.Също и три клематиса и една вайгела.
Засега - успешно1
elena kirilova

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от elena kirilova »

вие направо ме хвърлихте в потрес
:shock:
ако въпроса стои така /не ,че не знам по същество/то по добре да ги махам и трите някъде по огради
ама не съм им измислила място на друго място
и със сигурност има още коренища в земята останали :snif:
те бяха едни дъъъълги ,дълги с брада и мустаци :dovolen: ,лошо...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от Роза1924 »

Аз реших да не местя рози, а да си сърбам попарата. Какво ми са виновни розичките, че да им причинявам стресови състояния? Цветовият разнобой ще го нарека "интересно съчетание" и ще правя опити да смекча резултата с допълнителни растения.
Ще преместя един берберис, че на мястото му се предвижда нова врата. Листата му окапаха почти и мисля, че няма да усети промяната.
Малко лавандулки също ще трябва да местя, че съм ги садила на по една педя разстояние :D Някои от тях още цъфтят, но няма за кога да ги чакам.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Какво ще местим таз година /2012 есен /

Мнение от rumivarna »

И аз приключих с местенето! Освен Подаръка и две хости май няма да местя нищо до пролетта. А други рози пък съвсем. Ще има да ми боледуват и да ми капризничат.... Което където е там ще стои! Важното е да цъфтят и да ме радват! :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”