Floriade 2012-Венло,Холандия

Deleted User 1445

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от Deleted User 1445 »

Част от участието на Германия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Розите
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от ljuboznatelna »

Върнах се пак да разгледам българското участие - ами разочарована съм :( Разочарована съм от българската шевица, защото не мога да направя такава асоциация (особено комбинацията на цветове), разочарована съм от ужасната чешма и боядисаната в кафяво каруца, и от рошавите лейландита до розите(не мога да си обясня защо точно лейланди), също и от пластмасовите саксии и сандъчета ширпотреба. Дразнят ме храстчетата в начална фаза на растеж и онази чисто зелена леха с лапада, където цъфти само лайка. Предполагам, че е билково ароматна градина, но така аранжирана няма никого да впечатли. С карамфилите обаче ми харесва - и лехата и саксията(кашпа или както й се вика там).
Най-общо погледнато, прилича на нещо не добре обмислено и набързо стъкмено.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от lila »

Е, явно всеки има различен вкус, на мен представените неща в българската част от изложението ми харесаха. И да, няма нищо общо с лансираните напоследък градини тип "естествен", на мен пък те ми докарват на неподдържани змиярници, човек като ги гледа има усещането че където и да стъпи извътре, ще го клюцне най-малко смок ;)
:nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от ljuboznatelna »

Нямам предвид вида на градината, а използваните за целта аксесоари, а и цветово нещо им куца. Възможно е да са го правили от днес за утре, и това да е причината, но и така можеше повече да се постараят. Сравни с германците - те пък са ги наредили като в разсадник, обаче забележи как изглеждат саксиите им.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от calico »

Лила, това ли имаш предвид

Изображение

точно такъв пейзажен тип и аз не харесвам, макар че смоците не ме притесняват
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от lila »

:hmmm: абе що все нашето не ви харесва не разбирам
червени пластмасови саксии и сандъци видях, ето ги туканката, НЕМСКИ пластмаси - те сигурно са по-естетични от БГ-пластмасите ширпотреби

Изображение

какво му е лошото и безвкусното на това

Изображение

Изображение

Ами неподдържано изглежда Калико, може да е чудесно съчетание на високи тревии-редкаж от Папуа Нова Гвинея и Долно Конго и драматично лилави лавандули и цъфнала смрадлика, за естествен преход след последния блок в крайния квартал става, ама за задния ми двор не го искам, да ме е страх да стъпя у такова :nod:
Изображение

да, колкото повече го гледам ми докарва на американо-мексиканска граница, ей сега от храста ще изскочи Чупа Кабрас :hmmmmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от ljuboznatelna »

Сега се върнах и да чета за проекта, за да не говоря глупости. :) Разбрах, че изложението е до октомври, което обяснява младите храстчета. На плана шевиците изглеждат перфектно, може и на живо да не е толкова зле,предполагам, че ще подменят посадъчния материал няколко пъти, на снимките тук все още не е пораснал достатъчно. Иначе замисъла е прекрасен, още по-прекрасен от птичи поглед, долу нещата май не изглеждат съвсем така, нещо, което за мен принципно ландшафтните архитекти не винаги отчитат. Но така погледнато ми харесва:
Изображение Изображение

Това, че до октомври хората ще гледат пластмасови саксии на арката и кичозната чешма за мен няма обяснение,при един толкова бюджетен проект, а лейланди как се вързва с България не знам, защото то не обича люти зими. Както и да е, все пак целта е да пласираме зеленчук, билки и розово масло, и стискам палци да стане възможно най-успешно!

А нашето го обсъждам, защото си е наше и ми се иска да е по-добро, за чуждото не ми дреме. Къде ги видя тия пластмаси при германците, аз виждам дърво и керамика? Ако е имитация, перфектна е.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от дара »

Nini,благодаря ти,че ни направи съпричастни на тази красота. :tzvetentze:
Deleted User 1445

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от Deleted User 1445 »

На фона на всички представени градини нашата наистина стои много добре, от общо 40 национални градини, 4-5 бяха по-скоро павилиони,с мултимедия с откровено политическа пропаганда и 2-3 китки за парлама.Други 3-4 представяха повече поминък и занаяти,отколкото градини и приличаха на големичка сергия.Все пак изложението върви от април и се налага подмяна на цветята.Апропо те очакваха в края на юни номинация и за поддръжка.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Floriade 2012-Венло,Холандия

Мнение от lila »

На мен ми хареса много, мерсаж Нини :tzeluvka:
а лейланди как се вързва с България не знам, защото то не обича люти зими.
това пък що - не знам; верно у нас (в БГ) повече се купува туя щото е евтинджос, ама в Бургас морската градина е пълно с лейланди от дете ги помня - събирахме "топченцата" :D и готвехме "манджа" с прах от червени тухли за куклите :lol: и сега са си там; и тук в Софето има доста като се замисля - носи си на зима и на пек; че е и много красиво зелено :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”