Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Лаленце, така е, спор няма.
Просто на мен това в кръг да седят на столове ми изглежда като семинарно занятие. Има и други начини хем да има огън, хем да не изглежда толкова безмислено.
защото кога ще се събират там? на 40*С лятото вечер ще палят огъня ли? Или в зимните дни?
Или айде да кажем в преходните сезони, и какво - казват си айде да идем да поседим край огъня? Грабват се от къщата и се нареждат и си говорят. или пекат нещо там, ама нямат ни маси, ни удобства да го ядат.

абе не ми обръщай внимание, :angelche: , на мен освен че не ми харесва като оформление, ми е абсолютно безмислено хабене на градинска площ. Но вероятно това го правят ония с десетки декари градини, дето освен това си имат и нормални огнища и за печене, и за седене край тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от лалесъм »

Калико, ти май отдавна си нямала планински летни нощи, щом се чудиш защо се кладе огън лятото :liubov2:
Мен от няколко години много ме вълнува как да направя лицеприятно градинското огнище. ММ въобще не го интересува, той иска да му е диво-диво та чак дивашко - подмладявало го, все едно се връщал в юношеските си години :evil: А без негово съдействие не мога, защото на него основно трябва да е удобно като главен скараджия ;)
Замислила съм да е отстрани на барачката, на тераската с калдъръма. Обаче вечер започва да духа много вятър откъм планината и само на завет пред барачката може да се стои. И се чудя огнището вкопано ли да е, задигнато с каменоградеж ли да е :hmmm: Сигурно и едното и другото си има плюсове и минуси, ама няма с кого да го обсъдя, някой с опит акъл да даде :snif: И засега само си гледам тези картинки, дето теб ти се струват неуместни и си въздишам :lol:
Lois

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lois »

calico написа:
абе не ми обръщай внимание, :angelche: , на мен освен че не ми харесва като оформление, ми е абсолютно безмислено хабене на градинска площ. Но вероятно това го правят ония с десетки декари градини, дето освен това си имат и нормални огнища и за печене, и за седене край тях.
а, ето това е - вместо рози да набучат, застилат с камъни :lol: :lol:

аз нямам против да го имам, но не и ако трябва да се лиша от друго за тая цел :)
лалесъм

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от лалесъм »

Lois написа:
calico написа:
абе не ми обръщай внимание, :angelche: , на мен освен че не ми харесва като оформление, ми е абсолютно безмислено хабене на градинска площ. Но вероятно това го правят ония с десетки декари градини, дето освен това си имат и нормални огнища и за печене, и за седене край тях.
а, ето това е - вместо рози да набучат, застилат с камъни :lol: :lol:

аз нямам против да го имам, но не и ако трябва да се лиша от друго за тая цел :)
Мен пък ме е яд , че така съм залесила всичко, че ни за огнище има подходящо място, ни за пещ :lol: А нали си спомняш, Маестра, каква идилия беше при Валентинка :angel2:
Lois

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lois »

сега ако вземеш да къртиш градината, за да правиш огнище, направо ще те анатемосат :angelche:

но, шегата настрана, мисля си че в една градина (с къща) трябва да има всичко - и зелено, и удобства. Аз например много страдам, че нямам такова "вещерско" огнище, където да мога да горя ненужни неща, да сложа тава с лютеница, или казан с буркани :lol: Също така искам и пещ да имам, ама пусто, на мястото за нея посадих хости и хойхери :lol:
лалесъм

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от лалесъм »

Lois написа:
но, шегата настрана, мисля си че в една градина (с къща) трябва да има всичко - и зелено, и удобства.
А питаш ли ме като има само градина БЕЗ къща - ми тя градината трябва да побере всичко :lol:
Градина няма да къртя, ама няколко калдъръмчета, може би :angel2:
Последно промяна от лалесъм на Яну 31, '17, 13:39, променено общо 2 пъти.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Маестра, пък в твоята градина с толкова български дух това хич не го виждам.

абе дано някой направи такава безмислица, искам после да каже кога, колко и за какво се ползва
ще стискам палци да си направите :twisted: :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lois »

ами не, калико, ако намеря място за вещерското огнище, то ще замести тия келтските напълно :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от libra »

Лаленце,аз мога да ти дам известно количество съвети,без да притежавам такова нещо-трябва да е на завет,защото знаеш какъв клинч е при нас вечерите.Дори и при по-топло ,няма да е приятно да те вее вятъра.За височината-мисля,че трябва да е удобно за обслужване-т.е на определена височина,а не да се клечи до него и да ти изтръпват краката.
Разни пещи и подобни-понеже не са без пари,трябва да се преценява до колко ще се ползва.Иначе ,мерак май всички имат.И други неща има за съобразяване-при мен се оказа,че комина минава през банята ми,напукаха се плочките по стената от топлото .Освен това,охлажда и самото помещение.
dal

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от dal »

libra написа:Лаленце,аз мога да ти дам известно количество съвети,без да притежавам такова нещо-трябва да е на завет,защото знаеш какъв клинч е при нас вечерите.Дори и при по-топло ,няма да е приятно да те вее вятъра.За височината-мисля,че трябва да е удобно за обслужване-т.е на определена височина,а не да се клечи до него и да ти изтръпват краката.
Разни пещи и подобни-понеже не са без пари,трябва да се преценява до колко ще се ползва.Иначе ,мерак май всички имат.И други неща има за съобразяване-при мен се оказа,че комина минава през банята ми,напукаха се плочките по стената от топлото .Освен това,охлажда и самото помещение.
и ако е навън - откъде духат постоянните ветрове
мерси за темата ще си я преглеждам с кеф тия дни
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”