Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Само да кажа нещо, което научих едва сега, и то по трудния начин. Врху блажна, алкидна или полиуретанова боя можеш да боядисваш и с акрилна, но боядисаш ли веднъж с акрилна, отгоре можеш само акрил.
Аз поръчах едни скъпи лакове за 60-70лв, и чак тогава разбрах. И сега ще боядисвам с тях неща, които не съм и мислела, че ще боядисвам :)

И изобщо, боите са голямо перо, ако са качествени, цветни и тъмни.
Тази врата я купихме за 50лв. Труда няма да го смятам, имали сме време, направили сме го. Обаче тия 7 квадрата синьо ми струваха 57лв.
Първо объркаха цената на оцветителя, и ми казаха 21лв. И аз щастлива, ехее, всяка година ще я сменям така. После объркаха рецептата и излезе кафява. И тогава се усетиха за оцветителите. И ми сервираха новата цена. Аз си отидох в къщи да помисля, но друг цвят не измислих, и се върнах да ми правят нова.
Дъските в кафяво са с импрегнатор и лак, май беше 17лв кутията. За вратата купих среден клас боя, но трябваше да я оцветят. Първи опит неуспешен, но ми струваше 18лв за литър и малко. Втората, по-тъмна, си беше 18лв за литър, дали не беше и повече. Сега като направим и пейката, едно 40лв сигурно ще й струва боята, за да не я боядисвам всяка година.

Така че ти си прецени дали първата боя бюджетно да не я удариш бяла ,или друга готова(за вратите), или да си я направиш ти от два цвята блажна. А за фасадата бяла или много светла.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от polyabs »

Люб, възхищавам се на труда, въображението и търпението с което сътворяваш тези красоти в дома и градината си! Връщам се в градината ти отново и отново и все нови неща откривам. Има много любов във всяко детайлче :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Люб, ако ще да е саксонско-италиански стил, просто е прекрасно. :potekoha:
ей на, направо се заричам да изпия едно кафе там, на масичката до тая врата, и без това три години не съм идвала, а градината ти е все различна :angelche: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Търсих снимки на чешмите си, и порових тук, защото знам, че ги има. Леле, безценна е темата! Разгедах от начало до край. Какви сме ги мечтали, мислили, правили....
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Тутти »

Бях я чела темата, но от вчера пак потънах в нея и всичко ми е интересно и ми харесва. Добре, че Люб сподели колко си заслужва да се разгледа подробно. Размечтах се, най-вече по романтичните комбинации.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Днес като си гледах, попаднах на тази тераса, която много ми напомни терасата на Havga. Нали и тя си има червен варел :)
Изображение

Картинката беше в статия за перголи и веранди, затова я пускам тук. Заплеснах се по една много непрактична, затова и не я виждам изпълнена, и си е останала на изложението в Челси :D Веднага си я представих с триъгълни, вместо овални отдолу греди, които следват обратния наклон на плексигласа отгоре. И улей между плексигласите, за да останат възможно най-чисти :)

Изображение

В Ню Йорк са си сложили изкуствена трева. Не зная колко е практично. Но пък създава усещане за природа. Червената пейка е страхотен акцент!

Изображение

Тук можем да си дръпнем завесите, като дойдат гостите :)

Изображение
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lappland »

Набързо дзяк в една чужда градина
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Хитро! Ще взема да си го открадна, комарите като врабчета! :)
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от bonny_s1 »

страхотни градини сте направили момичета и макар да не можах да видя нито една снимка от Калико, Дидак, Ида, Дарина, Трол и не мога да си спомня всички, съм влюбена в градината на Люб. Уникална !!! много ми хареса Кухнята на Венче също уникална и аз съм се насочила на там зимна лятна на едно и макар да не съм избистрила нищо отще в главата кухнята определено ще е една за всички сезони но ми се ще да е по отворена лятото. Но градините ви са страхотни Искренно се надявам някой ден и аз да имам такава :)
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

bonny_s1 написа: Ное 18, '19, 23:10 с влюбена в градината на Люб
О, благодаря много! Тук е пълно с уникални градини, пък и кухни, но не си ги размятат нахално като мен :D
Наистина жалко зад снимките, кухнята на Калико също е страхотна! И на Венче идеята за кухнята намирам за страшно удобна!
Моята кухня е само под навес, а масата под открито небе, което е страхотно за горещите вечери в Пловдив, но ако вали не може да се ползва. Всъщност пържа си там, и да вали, и да е минусова температура, защото е на газ и не мирише на никого.
Първоначално идеята ми винаги е била лятната кухня да е в онова помещение със синята стена и червената врата, като вместо прозорци да има витрини. Или вратата да беше на това място. Там имам непосредствена връзка и от къщата. Не вървя 10м като сега до газовия котлон. Обаче поради ред непредвидени обстоятелства, се стигна до този вариант.

Отбий се някой път да видиш и на живо, да обсъдим предимства и недостатъци. От тук нататък до пролетта градината само погрознява, но определено не е като на снимки.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”