Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31641
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 965 пъти
Получил благодарност: 2178 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Мария Николова »

Местя тук от Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни! отговора си, че там случайно е станало дума и да не продължавам не на място.
Гео, граф написа: Апр 2, '19, 15:36 Десет години ми бяха необходими, за да разбера, че градина се започва с инфраструктурата - пътеки, алеи, перголи, пейчици, локвички, езерца и т.н., после големите петна с дървета и храсти и чаааак тогава очертаваш лехите и започваш да ги пълниш... :tyzhnoangelche:
Като стана дума, първата година ми направиха помпата за теглене на подпочвени води.
Есента обикалях купчините изхвърлени градински отпадъци пред дворовете с цветни градинки. Въоръжена 8-) с торба за избраните находки, с химикалка и ХН за правене на фунийки за семена и записки кое какво е, какъв цвят е. Зимата рисувах едноцветни "фигури" и пътя на водата 50 см. под земята. Оцеляха два сезона. Беше още времето на лентовите фотоапарати. Добавих "новия терен". Защото още нищо не ме болеше, измислих си, начертах, накупих всички съставни части на "подземната напоителна система" и сама си я навързах. :daaa: :daaa: :daaa: Обичам да поливам с 3-4 м. маркуч. 7-8 къси маркуча в двора с дължина към 30 м. Цялото ми внимание е към цветята. (Сега - особено към полянките.) Почти веднага открих първия цветарски форум и получих първата си поръчка - клематиси-англичани. Като се появи форум Хобикафе и като тръгнаха едни поръчки, та се не видЯ!!! :lol: :lol: :lol:
Не споменавам навеса с барбекюто, защото в двора хиляда пъти съм опитвала, но не мога да почивам. И цигара не пуша седнала - на второто дръпване вече забравям че се каня нищо да не правя , а само да пуша. :lol:
И имам само един камък - най-хубавия! Камъкът! Почитам го като тотем. :lol:
Свиди ми се заради красиво наредени камъни, да хабя земя, на която могат да цъфтят още нови сортове цветя. :sblush: :sblush: :sblush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Дим »

Мери,много точно си го казала - свиди ми се земята.Все имам чувството,че още някое "непознато"цвете ще се появи и аз няма да имам място за него. :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Гео е права,трябва ми план,но когато нещо напиша или замисля примерно,ето така ще бъде и то никога не ми става.И аз вече не смея да пиша нищо,само на ум мисля и после забравям какво съм измислила. А трябва и това което съм решила да е направено някак неусетно,без да се осъзнаят домашните.Иначе вече знам какво искам да имам,почти де :lol:
Ми, то тия десет години ще минат неусетно.Не се бях замисляла от тази гледна точка,че камъните заемат място,не ми е стигнал акъла чак до там :hihihi: ,но е верно,може и с един да мина. :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Еличка »

Ееее, някои хора се чудят как да си изхвърлят камъните от двора, други как да довлекат. Затуй сме различни!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8473
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 617 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Да,това е хубаво,колкото по различни сме,толкова е по интересно и забавно :daaa:
Елче,ти поне си на някакъв етап развитие,аз още съм в каналите :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Мар 22, '19, 21:19 ... Много се колебая за цвета на едноетажната част. Надявам се тази година да й ударят една шпакловка и да мога вече да я боядисам. Обаче каква? Бяло е най-лесното решение, а декоративните дъски около прозорците да си останат кафеви.

Много ми се искаше някакъв топъл цвят, жълто или оранжево. Обаче става проблемен цокъла, идва прекален, ако е нашарен.
И цветът на вратата ще зависи от цвета на стената.
А аз искам червена врата. И става мазало....
Ей така съм аз с пусти бюфет - сто неща харесвам, сигурно ще направя сто и първото и след като го направя, ще ми дойде истински добрата идея, ама ще е късно :lol: :lol: :lol:

Да, Люб, като разгледах нагоре темата, се сетих, че съм виждала обелиска за стоп-пауни, но предишните ти терзания съм пропуснала, та добре че ги даде като линк. Имаш ли вече развитие по въпроса за цветовете?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1244 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Не само, че имам, но ги боядисах :) Днес довършвам второто крило. Остава ММ да монтира няколко дъски. Избрах най-драматичния вариант. Но няма да го издавам още. :P
Тук са три от тези, за които се колебаех, и още един.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Гео, граф »

Ехааа, нямам търпение вече да видя резултата Изображение Изображение !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Оля »

:ieeee: И аз така.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Lizi »

Една добра идея какво може да се направи със зазиданите прозорци, за да не е грозна фасадата :
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”