Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Има още детайли за довършване, но съм нетърпелива да се похваля :) Опитах да снимам - не става. Мястото е малко, оградено и от растителност. Затова реших с видео.
Крия едно недовършено местенце, където ще се продължи малко прощадката и ще има пейка. Пейката е в процес на реставрdция. От две табли на старо легло.

Та значи, желанието ни за червена врата надделя, и първоначалната идея за средиземноморско излъчване или опит да се вържа с останалата картинка отстъпи. Нещо англо-саксонско е, но не ми пука, много си ми харесва. Постоянно го наблюдавам от прозореца (на кухнята).

Да припомня как е изглеждало преди:
Изображение

И сега:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от venetka70 »

Леле Люб.... прекрасно е!! :shock: :shock:
Имам си стара къща за ремонт и си мечтая за разни нещица като по твоята къща, но като се знам какъв съм гьон накрая пак нещо като нищо ще докарам и там.
Завиждам ти благородно... Извинявай.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Венетке, че ти спряла ли си се, за да успееш? :) Човек като прочете какво си написала под аватара си, се чуди как си успяла изобщо да направиш и поддържаш такава хубава градина!
Тази врата имаше по два дни на крило за сваляне на боята с пистолет за горещ въздух.Като преди това бях решила да мина с измиване, и свалях саждите два часа. Ама не стана. После няколко часа шкурене на ръка на извитите и малки части, и с виброшлайф и лентов шлайф на останалата част. После рендосване на много повредените повърхности и запълване с нови елементи на отчупените и пробити части. После три ръце боя, което отне още два дни, заради чакането. А решетките съм ги описала в темата за ремонтите. Тяхната боя пък беше бавно съхнеща, и там отидоха три дни. Инструмент се иска, и мъжка ръка. Така че каквото и да направиш, ще си е геройство. ;)
Покажи тук, пък ще го мислим - как да стане най-лесно и бързо.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Еличка »

Люб, аз съм по-пряма от Венетка. Завиждам, ама не толкоз благородно :mrgreen: :potekoha: :twisted: ! Думи нямам! А фасадата 🤪! Браво, момиче, трудът си е заслужавал всяка секунда! Каквото и друго да кажа, ще бледнее! Връщам се да гледам.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от venetka70 »

Люб, ама то сега няма много за показване. Есента като разчистим прикачената стара къща към основната къща и тогава ще е голямото мислене. То с мисленето може и да успеем, ама .... се чудя с парите как да успея, че пустата къща иска много финанси, а сме на изпарения парични след построяването на пловдивската къща... Неволи, какво да се прави.
Обаче нещо друго преди това трябва да направя и за този проект ще искам съвети. На маминото село правихме разни ремонти. Докарахме го до някъде, но за мен останаха един 8 врати за боядисване. Преди много, много години са правени от баща ми от каквото намери. Не са особено зле, но трябва да се боядисват, че цвета им е резеда, която вече на нищо не пасва. Ще ги снимам като се върна и ще искам съвети как най-лесно и хубаво да добият нова фаца.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Само да кажа нещо, което научих едва сега, и то по трудния начин. Врху блажна, алкидна или полиуретанова боя можеш да боядисваш и с акрилна, но боядисаш ли веднъж с акрилна, отгоре можеш само акрил.
Аз поръчах едни скъпи лакове за 60-70лв, и чак тогава разбрах. И сега ще боядисвам с тях неща, които не съм и мислела, че ще боядисвам :)

И изобщо, боите са голямо перо, ако са качествени, цветни и тъмни.
Тази врата я купихме за 50лв. Труда няма да го смятам, имали сме време, направили сме го. Обаче тия 7 квадрата синьо ми струваха 57лв.
Първо объркаха цената на оцветителя, и ми казаха 21лв. И аз щастлива, ехее, всяка година ще я сменям така. После объркаха рецептата и излезе кафява. И тогава се усетиха за оцветителите. И ми сервираха новата цена. Аз си отидох в къщи да помисля, но друг цвят не измислих, и се върнах да ми правят нова.
Дъските в кафяво са с импрегнатор и лак, май беше 17лв кутията. За вратата купих среден клас боя, но трябваше да я оцветят. Първи опит неуспешен, но ми струваше 18лв за литър и малко. Втората, по-тъмна, си беше 18лв за литър, дали не беше и повече. Сега като направим и пейката, едно 40лв сигурно ще й струва боята, за да не я боядисвам всяка година.

Така че ти си прецени дали първата боя бюджетно да не я удариш бяла ,или друга готова(за вратите), или да си я направиш ти от два цвята блажна. А за фасадата бяла или много светла.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от polyabs »

Люб, възхищавам се на труда, въображението и търпението с което сътворяваш тези красоти в дома и градината си! Връщам се в градината ти отново и отново и все нови неща откривам. Има много любов във всяко детайлче :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от calico »

Люб, ако ще да е саксонско-италиански стил, просто е прекрасно. :potekoha:
ей на, направо се заричам да изпия едно кафе там, на масичката до тая врата, и без това три години не съм идвала, а градината ти е все различна :angelche: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Търсих снимки на чешмите си, и порових тук, защото знам, че ги има. Леле, безценна е темата! Разгедах от начало до край. Какви сме ги мечтали, мислили, правили....
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Тутти »

Бях я чела темата, но от вчера пак потънах в нея и всичко ми е интересно и ми харесва. Добре, че Люб сподели колко си заслужва да се разгледа подробно. Размечтах се, най-вече по романтичните комбинации.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”