Изграждане на зимна градина

Публикувай отговор
troll

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от troll »

Аз за зимна градина използвам долния етаж.
Основните ми ороблеми са с температура и светлина
Така че се обособиха три къта:
Розичките- на 21-22 градуса и добре осветени. Влажноста е около 35%.не се регулира, но се отчита.При розичките ми са доматите и ягодите, но са в парници със собствено отопление.
След гуй са кактусите в пустинята
и накрая са малко сукуленти дето ги държа на топло и им светя по 7 часа на ден.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ljuboznatelna »

Изображение

Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Хайде и от мен! :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение
Нини, намерих му местенце на твоето слънчице, страхотно е и е точно с ширината на гредата, пасна перфектно! :daaa:

Изображение

Сърдечно благодаря :tzeluvka: !
И така, съвсем по темата, три сутрини ставам и хуквам директно в зимната градина- да видя какво се случва с влажността, има ли конденз по прозорците? Няма! :daaa: Влажността е 38 - 42 %, температурата денем- 18,5 °C, вечер - 15,5 °C.
За сега цветята се чувствт добре,а аз се чувствам щастлива,при всяка възможност съм там- толкова дълго я мечтах тази зимна градина и преминах всичките и етапи. Жалко е, че аз потеглям утре и няма да ме има минимум два месеца. Друг ще наблюдава цветята и друг ще се грижи за тях...но пък те са си вече "у дома" и трябва да се чувстват добе.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ljuboznatelna »

Еее, браво! Откога го чакаме това! :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от calico »

ехаааа! Хайде, хаирлия да е, да ти стане тясна и още една да си направиш :tzvetoman:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от tsvetina »

Много е хубаво всичко!И като се върнеш, да снимаш изгрева на слънцето от там - тъкмо пролетта ще е дошла :daaa: Влюбих се в масичката и стола от ковано желязо :angelche:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Мерси, Люб, Ани, Цветина! :tzvetentze: И аз го чаках , почти 8 години, още от мига, когато почнах да планирам, умувам и прекроявам балкона ни в Лангензенделбах и как да се остъкли частично, и превърне в малък и уютен дом за цветенцата ми. Тогава още, когато Вилфрид , се подсмихна лекичко, аз изпитах огромното желание един ден да имам такова място за цветята си и си го пожелах!
Ани, не, не искам да ми отеснява тази, нека цветята си растат на воля, но мога да построя втора, за това - да. Да си призная честно, ръцете ме посърбяват вече да построя нещо ново, на базата на опита и натрупаните грешки от досегашното строителство.
Цветина и аз много я харесах още щом я видях за първи път, та само след две седмици се върнах, за да си я купя. Тя реално е за вън- за романтичната ми градина, когато купувам нещо ново, аз обмислям първоначално как мога да го направя многофункционално и използваемо активно - та сега- зимата вътре, лятото- вън. :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от flora »

Чудесна зимна градина! Ще е удоволствие да си сред цветята в нея, които съм сигурна, че ще се множат. Ида, някъде другаде видях какъв прекрасен изглед имаш - такъв простор и такова космическо спокойствие. Ти си късметлийка, че можеш да живееш на това място. Лек път, а в Родопите има магия, която винаги ще те връща.
Изображение Изображение
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от Таралас »

ida_ili64 паради добрата ти височина , имаш възможност за едро габаритна растителност, ако можеше да вдигнеш още два градуса нощните и дневните, ще имаш възможност и за доста капризни ултра тропични. Успех.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Deleted User 1445

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от Deleted User 1445 »

Иде, браво, прекрасно е станало :ieeee: Да Ви е честита на теб и цялото семейство и бързо да я напълниш с китки и влакчета. :tzvetentze: :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”