Изграждане на зимна градина

Публикувай отговор
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от didak »

много баир, много нещо, ако е вярно че всяко стъпало увеличава живота с четири секунди - ще живееш поне 150 години :nod:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

От нощес нямаме ток...До тук с монтажа на проорци :snif: . И да беше само това . Да строиш в България си е наистина една впенна тренировка на нервите. Понякога си мисля, че не искам по вече да се боря с всички тия нещица, но след ден- два, отново продължавам...Това обаче цеди енергията ми и ми убива настроението. Ясно е обаче, че щом съм го започнла, ще го довърша. Днес ще идва ел техник да види защо генератора ни за ток не ще да работи в помещението, където е монтиран. Това няма да съм зависима от липса на ток.
Di_Va - благодаря! :tzvetentze:
didak - толкова съм заявила на маисторите , че ще живея-150г, а те нямат право да умират до тогава, защото за всяка ненаправена качествено работа от тя съм им казала , че ще ги диря, а те трябва да са живи! ;)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от лалесъм »

Ако някога имам зимна градина ще е нещо такова :dovolen:
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Лаленце, много е свежо, но това е по- скоро орнжерия. Ако пък го направиш отопляемо, ще има огромен преразход на енергия. И...няма как да имаш лоза вътре ако е топло, ще и развалиш режима :).
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от dal »

ех , Ида , за тия пари да си беше купила едно къще с три стаи на халкидики и 10 маслини в двора , нито генератор , нито зимна градина ти трябва , нито проветрение заради бриза , нито стълби нито баири нито нищо -просто топло ласкаво почивка узаки сиртаки и весело и леко на душата ;
трябваше да дадеш на твоя германец да погледне на гръцко-немските отношения откъм веселата им страна , а ти заби добрия човек в тая кочина тук , и защо това ?
ще дойде ден , в който ще съжаляваш че не си улучила държавата при строежа на къщата , която сама по себе си е прекрасна като идеи терен външен вид вероятно вътрешен и удобства , прекрасна природа ;
в нормалните държави имотите имат своята съответна стойност
а тук те са бетонените саркофази , погребали нашите мечти и криле да литнеш и да се незавърнеш

всеки ден като погледна моята къща и се убеждавам , че и най умния си е доста прост
и че за няма 7 години ситуацията може да се обърне с хастара наопъки
и че въпреки всичкото ми пъчене съм ярък представител на кухите лейки , дето носят вода в плетен кошник -само щото позволих имуществото да ме погребе на балканите...

/знам как звучи , и споделям мисли а не правя агитация/
незабравка

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от незабравка »

лалесъм написа:Ако някога имам зимна градина ще е нещо такова :dovolen:
Изображение
На мене също ми харесва тази зимна градина,лозата ще пази сянка през лятото.Достаъчно е зимата да се потдържат 2-3 градуса през студените дни,когато има слънце става много по-топло и приятно-спокойно може да се пие кафе там.Могат да се засаждат растения,които са за по-хладни помещения-камелии,маслина,дафинов лист,цитруси,калистемон,гревилея,олеандри,абутилон,кордилине и др.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Мъка, мъка... отново съм без бригада. Обаче това не означава застой! Наех дърводелци- слагат ламперията на покрива:
Изображение .
Днес опаковаха и първите три прозореца:
Изображение
И всички останали са монтирани!
Изображение
Изглед и от другата страна, със започнатите и недовършени сводове за чешмите...
Изображение
Е, ще ги довъши някой друг. Вече не губя вяра! Притръпнах за двете години и знам, че лошото днес, е добро- утре! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от calico »

Ида, напредваш бързо независимо на теб как ти изглежда :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Сигурно си прва Ани, но на мен ми се струва безкрайно бавно вече :snif: ! Отдавна трябваше да е готова цялата зимна градина, да е отлят плочника на двора и да е затворен двора. Ама не е.
От петък имам нова бригада, но сега е Байрям и три дни почиват.
Започнаха да правят варовата мазилка,
Изображение
Топлоизолация от вътре с 2 см стиропор, а тавана е бетонен, за това там изолацията е с фибран.Следва драскана мазилка , замазка на пода и поставяне на гранитогрес. И стаичката ще е готова и ще приюти летните питомци за зимен сън. КАкто и 4 -5 тона пелети за тзаи зима, а догодина , ако е рекъл господ- ще са вече в гаража.Тя е най спешната.
Паралелно с нея са започнали да мажат и помещението за сауна и душ,
Изображение
както и външната стена на стаичката към зимната градина - за да може да се постави и там прозорецът- витрина.
Изображение
Ламперията на покрива е почти готова, но за проклетия е свършила.
А ето ги и моите любимци - качени на терасата в очакване на новата си стаичка.
Изображение
И колоната е почти готова:
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Вече сме тук- таме "далматинци" :)

Изображение

Изображение
Предната стена е само на варова замазка- не е необходима по вече изолация, тъй като задната стена е изолирана вече.

Изображение
И да задам питанката си и тук...
Търся си идеи за направа на мазилка с ефект на "изкъртване" , т.е. тук таме да се виждат петна и ивици от камък, все едно че е паднала мазилката от него, а на другите места стената ще е бяла с дрскана мазилка. Опитвам се да ровя в нета, но до сега не попадам на удачно попадение. Та ако някой знае нещо по въпроса,както и попадне на "следа", ще съм ви безкрайно благодарна!
Усмихнат ден на всички! :) :tzvetoman:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”