Изграждане на зимна градина

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

Благодаря ви ! :tzvetentze:
Нини, те са си достатъчно много цветята- около 150 саксии са, след 10- 20 години, когато наедреят, ще стане тесничко, но да, имам възможност да си доставям от време на време панаир на душата.А имам и към теб едно обещание да приютя един бенджо :nod: , аз не си забравям обещанията.
Тарлас, мога да вдигам температурата до 25 °C, така е изчислена отоплителната система, но не е оправдано . Амбиции за уникалност в сферата на цветята нямам, аз просто ги обичам и исках да си имат собствен дом, а не да ги прехвърляме от място на място като досадни вещи. Защото те за мен са приятели, казвала съм го винаги - цветята се появяват в живота ни в моментите ни на силно объркване, отчаяние,депресия, и т.н.Появяват се и ние дори не забелязваме как постепенно в грижата към малките зелени листенца, което сме внесли с първата саксийка в дома си се заражда една нова сила в нас, една надежда и ново желание за живот, виждайки, как под нашите ръце и грижи един друг живот се развива. Когато аз губя цвете - плача от безсилието, че нямам власт, да спра болестта която го мъчи, че не мога да му помогна.Това най- често ми се случва с орхидеите, когато ги нападне нещо гъбично или вирус, а някои мутират. В този ред на мисли, миналата година получих още един урок по мъдрост - от един хотелиер, който имаше една напълно дехидратирана орхидея, а всички останали му бяха в чудесно състояние. Попитах го защо не се опита да й помогне , да я постави под похлюпак и да опръсква по често и... Дитер ме погледна, усмихна се и ми разказ една случка, за негова приятелка, която починала скоро и той много тежко понесъл загубата й. Последното му изречение няма да забравя никога:'Илиана, не забравяй че към живота, принадлежи и смъртта.'
Флора, да ние се влюбихме в гледката, тук, от горе се виждат диплите на Родопите и се чувствам като в орлово гнездо над света и нещата. Цената да я имаме , бе да купим на доста висока цена една къща, която реално не обслужваше нашите нужди, желания и потребности. Но човек винаги прави избор и следваща крачка. За това и ми е толкова скъпа зимната ни градина- тя е моя - и като мечта и цел, и като конструкция и архитектура и като изпълнение и арнжировка вътре.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от katina »

Ида, винаги когато разглеждам снимки от къщата и градината ти съм изпълнена с една радостна тръпка от това, което показваш, толкова е красиво и стилно всичко до което се докосваш :daaa: :tzeluvka: :tzvetentze: Радвам се да видя поредната ти красива мечта осъществена :sclap: :sclap: :sclap: И аз си мечтая за една зимна градина (ех, не толкова голяма като твоята)и си я представям как ще изглежда, но засега е само в мечтите ми...Завиждам на този, който ще се грижи за цветята ти цели два месеца в тази прекрасна обстановка :senvy: :shappy: :sdovolen: Ще чакам с нетърпение пролетните снимки :sflower:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от Мария Николова »

Сигурна съм, че таиш още някоя мечта, за да бъдеш щастлива по пътя на осъществяването й. :angelche: Като виждам тази ти прекрасна мечта...ще идвам тук много често заради силата ти и за красотата. :sflower: :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от ida_ili64 »

s_t_m написа:Сигурна съм, че таиш още някоя мечта, за да бъдеш щастлива по пътя на осъществяването й. :angelche: Като виждам тази ти прекрасна мечта...ще идвам тук много често заради силата ти и за красотата. :sflower: :sheart:
Мим, де да бе само една! :lol: Имам си букет от мечти и си ги прехвърлям всяка вечер през главицата... :angel2: Доста щури и фантастични са ,за накои хора , но пък, нали за това са мечти?? А аз имам търпение да чакам, и вярвам, че ще се случат, ако не всички, то поне половината, обаче понеже съм максималист- искам да са всичките !!! :ieeemyzh: А за красотата..., си струва да се живее и да се преминат много голготи.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Изграждане на зимна градина

Мнение от flora »

Ида, много си права и аз ти желая да ги сбъднеш всичките!
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”