Цъфтяща подпорна стена-идеи

Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от nikita10 »

То съвети може да се дават и без "тонове" нали :tzvetentze: . А до местенето, защо не ..., четенето също .... даже от четене напълно се обърках :D
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от libra »

Едно е да гледаш някой тет-а тет ,друго е да четеш думи-това имах предвид.Но ти ще ни опознаеш.
Аз ,например, чета въпроса ти ,но не знам твоите влечения какви са ,с какви средства разполагаш,дали градината ти ще се обгрижва целогодишно,какъв опит имаш в гардинарството.Това са все неща важни.
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от nikita10 »

Опит в градинарството - никакъв, абсолютно начинаещ :angelche: За градинките мога да се грижа само събота или неделя, затова търся предимно многогодишни видове и съответно с по-малко грижи /та то кое по-напред/, средствата са почти никакви /предполагам се досещаш :hmmm: иначе ландшафтни дизайнери бол/. Стеничката е зад къщата не е каменна, а бетонна сукитата отпадат. Мястото е сенчесто. Над подпорната стена до оградата се образува местенце с дължина 10 метра и ширина около 1 - 1,5 метра приблизително. На тази височинка искам да засадя нещо, най-вече на първи ред пълзящи за да скрият леко бетона :nod: - котонеастър, глициния, кампанула мислех и за бръшлян , но май ще се откажа, казвате, че трудно може да се отърва от него. На втория ред до оградата - може би венгела , но ти казваш да не превземат цялото място за две години... Тъй като съм силно начинаеща :dovolen: предпочитам може би няколко вида венгела , дали ще се получи.
Изображение
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от nikita10 »

denitsavm написа:Много красиво ще стоят и почвопокривни рози - една или две в зависимост от размера :nod: Други цъфтящи - кампанули има такива пълзящи /виж в темата Миша е пускала снимки и сортове / - за средата на лятото и аубриети за пролетта :nod: Ако искаш мога и един бързорастяш висящ седум да ти дам /не съм виждала да го продават, а и име не съм му търсила/ Изображение есен става много красив, а пролетно-лятно време е светлозелен. Зимата му умират стеблата, но напролет си избива :dovolen:
:nod: :tzvetentze: :tzeluvka: Да, да , да искам :tzeluvka:
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от libra »

Вейгелата може да се ограничава с подрязване.По принцип ще избереш с какво да започнеш,а през сезона и през годините ще добавяш по нещо. Баба знае 2 и 200.От съседки,приятелки ,майки ,свекърви и т.н приближени можеш да се сдобиеш с различни цветя и ефектът да бъде напълно задоволителен.
Сенчесто-наблюдавай каква е сянката ,може би огрява по някое време.
За сянка -хости,астилбе,хортензия,неухери,здравец,папрат.Щом е зад къщата ,можеш да не се хвърляш много-много със средства или някакви невиждани красоти.
За опита-че кой е бил опитен в началото?То,цветарският бизнес щеше да фалира още по-миналя век!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от zeleno »

http://www.houzz.com/ideabooks/6936982/ ... =gallery18" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от nadin »

Пробвай вместо бръшляните някои от каскадните хойхерели като тази например:

redstone falls
Изображение

май имаше и други каскадни, те са точно за такова място с не много слънце
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Цъфтяща подпорна стена-идеи

Мнение от МГХ »

И аз имам намерение да озеленя една саморъчно направена и недовършена подпорна стеничка на Балкана ,която сега през зимата изглежда самотна
и изоставена : Изображение
През лятото е доста по весело .Сега сам кокичетата напомнят ,че има нещо живичко :
Изображение
denitsavm , Това същото растение ли е :
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”