Градинска мебел

Публикувай отговор
dal

Re: Градинска мебел

Мнение от dal »

масата ти , за разлика от пейката с мечките по горе , които за мен са ужасяващ кич и даже рустикът не може ги оправда , та масата ти и пейките са направо супер -па и с насмолен задник :D
това с лейките адски ми напомня швабския дизайн на синекоса фрау , дълги години работела в канцелария на БМВ и пенсионирана , като единствено любовта към металите е просветнала в ъгълчето на естетичните и порцеланови очи -такива имаше в едно списание нойе воонен или нещо от сорта , а и на моделите за пошиване на карета в списание бурда /фрау тудей или там каквото беше
има чудни идеи из нета
нъкеди в темите имаше доста събрано дето е към тази тема , дали не беше за градинските дизайни пак ?! например помня едни оранжеви ламаринени китки стърчащи над градината и един мексикански двор с оранжеви пейки и пътеки :mrgreen:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Градинска мебел

Мнение от tzarina »

Аууу, Дал, разби ми кефа от лакираните мечки на пух и прах :lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от orkud »

Леглото ми е фаворит за задния усамотен двор. За горещници като тази седмица съм направо кандидат за нощувка :lol:, не само да дрямка следобеда.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска мебел

Мнение от calico »

ааа, помня ги тез оранжеви ламаринени китки. :lol: помня ги.

Царе, извинявай, ама мечките и на мен ми идват в повечко.
както и доста от показаните неща.

Си, доколкото знам няма лек за смола течаща от дърво, ама ти питай все пак някой експерт по дървообработването.
и в крайна сметка винаги можеш да си подготвиш изрязани парченца найлон за сядане :lol: и после да го изхвърляш, то масата си струва този труд.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

calico написа:Си, доколкото знам няма лек за смола течаща от дърво, ама ти питай все пак някой експерт по дървообработването.
и в крайна сметка винаги можеш да си подготвиш изрязани парченца найлон за сядане :lol: и после да го изхвърляш, то масата си струва този труд.
Калико, не мой с ножо :lol: Това за живо дърво... и за преди 2 години отсечено ли е същото :shock: Найлончета винаги има за мераклии, ама мераклии няма :lol:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от orkud »

Си , искам да те попитам с какво обработихте масата след изработката :hmmm:
Наистина има начини за почистване, но е важно да се знае как е обработена.
Ето например тук http://www.polezno.info/bajtsvane-na-dr ... ti-63.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако предметът е изработен от иглолистен материал, добре е преди да се байцва да се отстрани намиращата се по повърхността му смола. До известна степен това може да се постигне, като повърхността се измие 2—3 пъти с разтвор, съдържащ 20 г настърган сапун в 1 л вода. Смолата може да се отстрани по-добре, ако повърхността се намаже с разтвор от 60 г калцинирана сода и 50 г калиев карбонат (поташ) в 1 л гореща вода. След обработката с този разтвор повърхността трябва да се измие с чиста вода.
След това вече се обработва по желание. Ако имате положено покритие първо трябва да го свалите с препарат, който между другото ще свали и част от смолата и да почнете отначало.
Окончателно може да се обработи с яхтен лак, който дава водоустойчиво покритие и е много добър за дървени предмети на открито. Освен него има и други препарати за обработка на дървото, които дават гаранции по 15-20 години издръжливост на атмосферни влияния :tzvetentze:
Последно промяна от orkud на Юли 19, '11, 10:35, променено общо 1 път.
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

Ами мисля, че само с грунд и някакъв цвят лак за външно дърво. С идеята да го оставим да си изсъхне и после да го обработим окончателно. Моля за идеи и съвети всякакви, иска ми се са се маха вече тая смола. И вчера пак стъргах с шпаклата :hmmmmmm:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от orkud »

Ето тук пишат http://www.heliosof.com/deco-wood-table.html" onclick="window.open(this.href);return false;
NITRO разредител, премахва смоли и замърсявания :hmmm:
Трябва да се пита и провери по подробно :tzeluvka:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

orkud написа:Ето тук пишат http://www.heliosof.com/deco-wood-table.html" onclick="window.open(this.href);return false;
NITRO разредител, премахва смоли и замърсявания :hmmm:
Трябва да се пита и провери по подробно :tzeluvka:
orkud, благодаря ти, ще го разгледам и ако се получи, ще разкажа резултата :tzvetentze: Първо трябва да питам дали 2 години изложено на атмосферни условия, а не под навес му стигат да изсъхне де :hmmm:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

Изображение
Изображение Много красив елемент!!!
Изображение
Изображение
В този сайт има някои много приятни нещица ;)
http://www.horchow.com/store/catalog/te ... altFilter=" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”