Градинска мебел

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2245 пъти

Re: Градинска мебел

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Силве, защо ми се струва, че масата отгоре е с мраморна плоча? :hmmm: Като моята мраморна плоча. :angelche:
Вижда ли се като мрамор и на някой друг? :sthinking:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

s_t_m написа: Силве, защо ми се струва, че масата отгоре е с мраморна плоча? :hmmm: Като моята мраморна плоча. :angelche:
Вижда ли се като мрамор и на някой друг? :sthinking:
Марииче, я снимай тази твоя мраморна плоча дружно да и измислим нещо. Като няколко човека дадат идейки, все може да отсееш нещо приложимо :daaa:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Градинска мебел

Мнение от si111 »

Да се фук-на, какво спретнах, докАт почивах събота и неделя / много го обичам тоя лаф: "Гоше мама, я докАт почиваш, да оплевиш лука"/ :lol:
Изображение
Изображение
Стола си го купих зимата от селската кръчма за 5 лв. Беше захвърлен в задния двор и бойдисан в розово, :lol: и ръждясал от времето, вече де. А масичката се подмяташе в моя заден двор, не помня вече от къде е дошла. Виждам я с една от ония прелестни дантелени покривки на една кука, в екрю, :potekoha: ама няма. То дали вече помни някой как се плетат не знам. :hmmm: Мама беше плела и разрових старите ракли, ама имам само мънички. :nod:
Ето това ме вдъхнови
Изображение
Синьото обаче, много ми се бие с моя зелен двор и ми вади очите, та го реших в черно.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Градинска мебел

Мнение от ljuboznatelna »

si111 , честита ти градинска мебел! Много са красиви тези столчета във всякакви цветове :)
С теб сигурно имаме сходни вкусове, защото картинките, които си пуснала, ги имам всичките събрани в разни албуми :) Само че досега ги виждах като градини, не като мебел част от градината :)
joannka , арката над прозореца е уникална, чудесно ще е да се сдобиеш с нея!
В изложбените градини в Челси почти задължително присъства и градинската мебел, има интересни идеи: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=35&t=2357" onclick="window.open(this.href);return false;


А тук по азбучен ред чертежи на всякакви градински дървении аз сръчковци - пейки, маси, кресла, беседки, детски къщички и т.н.: http://www.buildeazy.com/fp_start.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Малко да си нашаря постинга :)

Изображение

Изображение

Изображение

Дизайнерски:

Изображение
Изображение
Изображение
Дворчета Преди и След:

Изображение

Изображение

Този стол е истинска скулптура:

Изображение

Изображение

Изображение

Монолитен стол:

Изображение

Банално - маса и табуретки от пънове, този път са ги вкарали в интериора:

Изображение
denitsavm

Re: Градинска мебел

Мнение от denitsavm »

Аз пък все се чудя на тия снимки и прекрасни патио-та - ами, че там не вали ли? прах няма ли? :hmmm: Та възглавнички, завеси, та чак и килимчета :shock: Аз имам навес, маса от евкалипт /голяма гордост ми е :dovolen: / и обикновени пластмасови столове. Всичко това трябва да се почиства всеки ден и задължително преди да седнат гостите ;) , същото и на вилата, където са ни метални външните мебели... Въпреки навеса, когато вали крачетата на столовете стават в пръски, прах полепва, даже ги събирам и покривам с ония мушами за столове, но пак се развалят от слънцето...

а иначе смятам да взема брезентов плат и да направя завеси от чисто практична гледна точка - да пазят от вятър и слънце..
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1296 пъти

Re: Градинска мебел

Мнение от ljuboznatelna »

Не се чудиш само ти ;) Сигурно се получава, ако имат няколко комплекта, перат и сменят често, общо взето имат пари и време, и са си чистници всичките, включително и малките деца :)
Когато са върху трева , прах има по-малко, пръски след дъжд не се получават.

Аз нали си нямам къща още в двора, мебелите ми са две дървени пейки и дървена маса, отмък примък под навеса :) Преди да ремонтираме масата, маса ни беше една каменна ивайловградска голяма плоча, поставена стационарно върху два огромни камъка.
denitsavm

Re: Градинска мебел

Мнение от denitsavm »

Аз все се надявах да има някаква магия :snif: А толкова ми се иска нещо такова Изображение

Това за тревата е добре, но пък не става за постоянно ползване, защото се утъпква, а ние сме тук постоянно и това ни е хола - още не е направено, но ето го Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска мебел

Мнение от calico »

примък-отмък е постоянно и при мен. :svekurva:
щото си вали, отделно падат листа отгоре от ореха, отделно котките заемат столовете по цяла нощ, просто си е едно непрекъснато чистене.

под навеса е същото, само дето не отмъквам като вали.

снощи таман това си мислех- ми то аз докато почистя всички кътове с маси и столове за сядане из градината(под навес, под голям орех, край басейн и под малък орех), и докато помета плочниците, и той деня минал :ufff: :ufff:

и понеже не го правя, че градината мене чака, те си седят тъй мръсни и който ги позлва си ги чисти, аз ги чистя като ще идват хора да сядат. :svekurva: :svekurva:

ама е много красиво на таз тухлена стена, обичам откритите тухли.

Дени, ако имаш финанси, сложи дъсчен под, от тия дъски за навън дето са
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Градинска мебел

Мнение от denitsavm »

calico написа:
Дени, ако имаш финанси, сложи дъсчен под, от тия дъски за навън дето са
Мнооого ми се иска :angelche: и да си сложа тухлена облицовка на стената.... ама някой ден :angel2: Много са скъпи тия дървени материали :snif: , гледах едни на готови плочки, с гумирано отдолу, 50/50 см. плочка=70 лв. :shock: , а траверси няма откъде да намеря ... ако някой има идея да свирка /за траверси/
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”