Изложбите в Челси

Публикувай отговор
Гале

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гале »

Люб, не са жени. Спонсорите на изложението са.

Gold

The M&G Garden by James Basson
(Maltese quarry)
Darwin Property Investment Management: Breaking Ground by Andrew Wilson and Gavin McWilliam
Royal Bank of Canada Garden by Charlotte Harris
The Linklaters Garden for Maggie's by Darren Hawkes

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Гале, много ще бъде интересно ако можеш отнякъде да намериш критериите, по които се оценяват градините от журито :daaa:
Дизайнерските градини не трябва да са само харесващи се градини. Те носят някаква идея, развити са като цялостна концепция и имат послание. Аз съм си градинар и първо е общото ми усещане дали ме вълнува показаното, харесва ли ми или не как е претворено пространството. После вече идват идеите и как са съумели да ги представят. Но снимките не са достатъчни, харесва ми и да слушам за тези градини.
Примерно ето тази
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs ... /mind-trap" onclick="window.open(this.href);return false;
Трудничко ще се намери някой, който да го грабне първоначалния поглед на тази градина :mrgreen:
Изображение
Но тя е градина-символика - от металните решетки, до използваните растения, прехода между отделните части,..
Тя е и градина-житейска история - самият дизайнер е страдал от депресия и градината е част от борбата му с нея.
Какво ми дава тази градина, без значение харесва ли ми или не - много интересен, нов и оптимистичен поглед върху това нечуждо човешко състояние, интересни комбинации на растения - тук имам друг фаворит от градините, идея за използване на ненужните железа в двора ми, идея за бързо създаване на сянка, докато дърветата ми пораснат :D И най-важното - тази градина ще я помня :nod:
Последно промяна от лалесъм на Ное 21, '17, 12:14, променено общо 1 път.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Добре де, които харесват мъже. Нали и това е модерно. :dovolen:
Не ми се отклонява на тема политика и тенденции :(
Видях и една шаренийка,от всичко по малко :)
На фона на останалото чак ми хареса! :D

Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Брех, Люб, това не съм го гледала. Моите впечатления от Челсито бяха от телевизионните предавания за него. Тази градина не са я давали. С нея ще ми е много трудно, дори и да извадят някоя сърцераздирателна идея за направата й от ръкава си :mrgreen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Сензори гарден. Дизайн на зеленчукова градина, с по някоя китка за разкош :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Даже и иглолистно си имат :lol:
Другите Градини на сетивата имат много интересни технически реешения :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

На официалната страница има и други, дори по-добри от наградените, но като не чета английски и ми зареждат бавно.....

Ето и още нещо:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Гале

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гале »

Лаленце, на снимките се вижда много малка част от градината. Когато ги гледаш на живо възприятията са различни. По време на изложението дизайнерът стои там и ако проявиш интерес може да ти обърне внимание и да си поговорите.
Когато влизаш можеш да си купиш книга с подробно обяснение и описание на градините и всички останали обекти в изложението.
Миналогодишната книга си я купих и беше интересна за мен. В нея са подробностите.
За съжаление или за радост тази година не отидох.
Надявам се следващата година да направим организирано посещение.

Приятели споделят, че изложението в Hampton court palace е по-интересно. Провежда се в началото на юли.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа:Сензори гарден. Дизайн на зеленчукова градина, с по някоя китка за разкош :)

Изображение
Зеленчуковата градина на нашто Изи ме радва повече :nod: . Остава да бодне по някой тагетес и като нищо може да участва в Челси, хем и новаторство ще покаже с дървените капаци :angelche:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Люб, ползвай преводача на Гуглето - линкът, който дадох е преведен :daaa:
Гале, аз в тази лудница не мога да оцелея :shock: Знам, че е съвсем друго на живо, но и по ТВ-то да го гледам си има своите предимства - чуваш различните мнения и много конкретни обяснения, гледаш историите по създаването на градините,...
Примерно за тези две градини - най-релаксиращите, според мен, на това изложение
Канадската градина
Изображение

Изображение

Много ми беше интересно филмчето с пътуването на дизайнера до Канада не само за вдъхновение, но и така да се каже с образователно-научна цел ;) , което е и голям плюс на цялата градина :nod:

Градината за Маги
Изображение

Изображение

https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs ... or-maggies" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако не ме бяха разходили подробно из тази градина въобще нямаше да мога да я оценя напълно :nod:
А пък дори и да присъстваш на изложението за луди пари, които нямам, в градината така и така не можеш да влезеш ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”