Огради

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Огради

Мнение от jozefin »

Прекрасна ограда си сътворила, къщичке! Браво!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Огради

Мнение от Гео, граф »

Леле, каква красота :potekoha: :potekoha: :potekoha: ! Къщичке, респект, момиче :o !

Далеч не всички мъже имат твоя майсторлък! Знам, че най-добрите готвачи и шивачи са мъже, обаче ето какво може да направи една жена, когато се заеме с мъжко дело. Гордея се с теб :nod: :daaa: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Огради

Мнение от mimivd »

Къщичке,сътворила си нещо уникално! :potekoha:
Браво,момиче! :tzvetentze: Колко сърце има вложено в тази красива ограда!
Май всичко,което излиза изпод ръцете ти е впечатляващо.Респект! :liubov:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Огради

Мнение от къщичка »

Много ви благодаря за хубавите думи! Освен удоволствието от свършеното, такова получавам и от вашите мнения :tzvetentze:
Аз поне от оградката съм доволна, има си разни дребни кусури и един голям-сърцето ми се падна на тачката и малко ми вади очите. Но нямам резервни дъски за поправка, даже не ми стигна една и малко си личи, че различна. Най-крсйната вдясно, погледнато от лицето от към улицата. Тя е букова дъска, по-тъмен цвят и толкова твърда, че едва и завих видиите.
Отвътре ще е доста трудн, по-скоро ще е голяма занимавка да я "обърна", защото до тук се съобразявах със железарията, челните метални части са с лице към улицата и това определи лицевата страна.
За мен няма голямо разделение на мъжка и женска работа, подробно писах, за да покажа, че не е някаква философия.
Като финансова част да споделя какво ми струваше.
5 дъски по 4,80 лв (за мен скъпо, с оглед качеството им). Бяла боя имах от преди, лак също, но свърши.
Мия, ще запечатвам с прозрачен лак, сега ми стигна само за 2 слоя, на места е само един, затова търся. Покривчетата и дупките са в момента само с 1 слой боя и то намацано тук таме, има нужда според мен от 2 слоя запечатка с безцветен лак.
Какво друго купувах... видии, едно свредло, че нямах точно този размер-общо 5 лв.
Боркоронки комплект от няколко размера-2,80 лв. От лакомия купих и куфарче комплект с още размери-11 лв, ама то щото имам слабост към инструменти.
Лепило за дърво 3 кинта, ама ми остана. Металната част боядосах с 3 в 1 на Оргахим, цвят стара мед. Много хубава боя, нанася се директно върху ръждиви повърхности и играе роля на ръждопреобразувател и декоративно покритие.
Това е финансовата част.

А истински хранилки за птичките ще имам, по-точно една голяма клетка ще закача под борчето. Аз всяка зима храня птичките, само предната зима не успях. Преди си правех от шишета с пръчки за кацалки, това като живеех в апартамента.

Много хубава идея за емблема на форума, трябва да се предложи това в някоя масова тема.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Огради

Мнение от Margaritenia »

:potekoha: Къщичке, поклон! Просто страхотно е станало! Дано и на птичките им хареса колкото и на нас и да ви радват с жизнерадостното си чуруликане! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 187 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Огради

Мнение от Ема »

Къщичке, страхотна идея и невероятно изпълнение! Респект :tzvetentze:
Твоята ограда ми хареса повече от вдъхновението ти.
Малката Ида

Re: Огради

Мнение от Малката Ида »

Много интересно, и толкова прецизно направено :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Имам едно място, на което трябва да измайсторя ограда иииии :mrgreen: направо отмъквам идеята :tzeluvka: После ще си мерим оградите :hihihi: :tzeluvka:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Огради

Мнение от Тутти »

Къщичке,след фасадите на Люб видях и твоята ограда.Леле,и аз имам честта да съм в един форум с такива майстори,гордея се с вас.Оградата е невероятно добре изпълнена,направо онемях пред сръчността ти,браво.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Огради

Мнение от Албена »

Златни ръце имаш ,Светле!!! :tzeluvka: Най=красивата ограда ,която съм виждала. :daaa:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Огради

Мнение от lenuza73 »

:mrgreen: Къщата с къщичките на къщичка :mrgreen: :liubov2:
Бравос Светулче :tzeluvka: Страшна си значи...каквото захванеш майсторски го правиш !!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”