Огради

Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Огради

Мнение от къщичка »

Ето я и моята оградка. Снимах подробно преди и след, надявам се да ви е интересно.
Вдъхнових се от тази снимка от пинтерест:

Изображение

Мястото, на което ще бъде оградката е това-ръждясала конструкция, която бях облякла с 4 слоя засенчваща мрежа. Грозно, но точно отсреща живее съседа-Клюкар и няма как :mrgreen:
Предстои за в бъдеще да сложа капаци под дъските и да оправя вида на бетона. За портата си предвиждам и там реконструкция и пощенска кутия, която да е в унисон с къщичките:

Изображение

Купих си 4 метрови дъски, които нарязах с различни дължини, като преди това си изчислих коя дъска колко сантима да е според това къде ще стои. дъските не бяха в идеално състояние, но такива намерих, а и едва ги побрах в колата.

Изображение

Разчертани за рязане:

Изображение

И грубо изрязах със зегето:

Изображение

Следва шлайфане и боядисване, като исках да има вид на състарено дърво и не навсякъде минах с боята (алкидна, цвят мръсно бял)

Изображение

Тук вече ММ изряза с ъглошлайфа излишната мрежа, аз нямах сили за това, че машината си е тежичка. Сложих "тачки", на които ще закрепя дъските:

Изображение

Понеже остатъка от конструкцията не беше много широка почти до милиметър трябваше да пасне всичко-дупка, болт, тачка, като същевременно да се скрие главата на болта в дървото, за да не повдига реда с дъските. Малко играчка, ама с по-дебело свредло пробих по-широка дупка за главата на болта. А от страната на гайката има една заварена метална пръчка и там трябваше да дойде точно, иначе не влиза гайката. Малко по женски обяснявам, ама дано се разбира от снимките:

Изображение

Тук вече съм ги начаткала на тачките, ама понеже дървото беше много твърдо и винтоверта не искаше да завива видиите и докато свикна с дрелката да ги завивам и тя оградата свърши :lol:

Изображение

Вече с наслагани покривчета на къщичките и пробити дупки, поглед на оградата отвътре:

Изображение

Това беше най-голямата занимавка - да изрежа подходящи тънки летвички, които да използвам за покривчета, че и ъгъла на скосяване да пасна. Залепих ги с лепило за дърво и ги заковах с гвоздейчета. Преди това всяко детайлче лакирах:

Изображение

Това е отвън (съседа-Клюкар си осигури хубава гледка, ама аз се надявам да не му харесва оградата :angelche: ):

Изображение

И последни снимки отблизко на къщичките, имат си и кацалки:

Изображение

Изображение

Изображение

Отказах се да я кича повече, за да не стане претрупано.
Страшно ми е кеф да правя такива неща и малко съжалявам, че проекта свърши, ама пък ми предстоят други.
Не е трудно да се направи, стига да има желание и подходящи инструменти. Покрай оградката се сдобих с нови-нямах с какво да пробивам дупките, които имитират вход на къщичките, ама след ровене в гугъл видях какво ми трябва и си купих боркорони, сега имам двайсетина размера :ieeee:
Дано не съм натоварила страницата с много снимки.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Огради

Мнение от ljuboznatelna »

Майстор си ми ти! :tzeluvka:
Аз, понеже бях в течение на целия процес виртуално, ще трябва да се повторя - СТРА-ХОТ-НА !!! И оградата и майстора! Перфектно изпълнение!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Огради

Мнение от къщичка »

Без теб нямаше да я има, ти ме жегна, виновна си :hihihi:
Много благодаря за мненията и идеите :tzeluvka:
Две глави мислят по-добре от една! :nod:
GIOIA(Джоя)

Re: Огради

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Браво,Къщичке!!!!
Найстина е страхотна,нетрадиционна и изпълнението е майсторско!!!
Аз бих си сложила лицето на оградата от вътре,към двора,да й се радвам постоянно.
Много е приятно чувството,като измайсториш нещо сама!Погледа ти все в него и те радва,и си го ползваш с кеф!
Deleted User 1445

Re: Огради

Мнение от Deleted User 1445 »

Къщичке, уникално красиво :potekoha: поздравления за свършеното :sbow: малко дами могат да се справят с подобно нещо :tzeluvka: Тази сутрин направо ахнах, Любознателна със стената, Мия с мебелите, браво момичета :tzvetentze:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Огради

Мнение от kim »

Без думи съм :tzeluvka: . Бях видяла детайли, а завършена е страхотна. И борчето много и отива. :nod:
И как ти приляга на ника. :dovolen: Чакаме да покажеш и другото ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Огради

Мнение от desi_slava »

Къщичке, страхотни къщички :hihihi:
Поздравления,момиче! :tzvetentze: Уникално! :sbow:
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Огради

Мнение от evelin_pas »

Еее нямам думи. Браво, Светле! Възхищавам се на хора, които имат желание, умение, усет и златни ръце да творят красота. :tzeluvka:
Deleted User 2919

Re: Огради

Мнение от Deleted User 2919 »

:daaa: Но поне едната от "къщичките"да стане истинска..или поне като хранилка за птичките..
:idea1: Предлагам на портата на къщите на форумчанките да се сложи емблема:чашка с кафе и роза..това ще замени старинното на соца :Образцов Дом :dovolen:
Хайде да изберем обща или всеки да сложи любимата чашка и любима роза, общото е чашка и роза..Нали?! :hmmm:
Вървиш по улицата и..Бре! чашка с кафе и роза..чук-чук..
- "Може ли да изпия чашка кафе?"
-"О, да .разбира се,.заповядай в градината под сянката.."
- Изпиваш кафето:"Бай, бай, чао, чао, довиждане..бъди здрава и четава, стопанке, да ти върви добре спорната работа, бог на помощ!" :tzvetentze:
- Благодаря, пак заповядай на кафе!" :tzvetentze:
:dovolen: :dovolen: :dovolen:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Огради

Мнение от сюзан »

Много хубаво е станало. Браво на майстора.
Просто не е за вярване какво може да направи една жена с желание за повече красота.
Поздравления!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”