Почвопокривни и свързващи растения

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Tanet »

Дес, вместо да даваш 4лв на Еконт си вземи от нашия пазар две саксийки с аюга за по 2лв :nod: ако не можеш аз ще ти купя.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
незабравка

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от незабравка »

Ето една картинка с почвопокривни,които се чувстват добре на сянка,с умерено поливане.
Ajuga reptens- :шарена
Euonimus fortunei ''Arlequin''
Prunella 'Freelander''

Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от nadin »

Гледах назад ама не видях да е пускано ето това Erodium variabile. Има го в различни цветове розово, бяло пурпурно. За слънце и суха почва и цъфти непрекъснато:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от nadin »

И още едно Geranium sanguineum 'Compactum'. Те повечето сангуинеуми са ниски и почвопокривни но това е особено подходящо. За шарена сянка и не много суха почва.

Изображение

Изображение
незабравка

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от незабравка »

Гераниума го имам,хубав и непретенциозен е.Еродиума-семена от Plant-worls -seeds-съм пробвала,ама тръц,нищо не изникна. :x
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от nadin »

незабравка написа:Гераниума го имам,хубав и непретенциозен е.Еродиума-семена от Plant-worls -seeds-съм пробвала,ама тръц,нищо не изникна. :x
Аз от еродиума имам като на първата снимка. При мен е на шарена сянка и не прави такава гъста туфа но пак си цъфти. Пуска къси ластари малко като при ягодите и се вкоренява розетката в края на ластара. Аз на пролет моя ще го местя на по-слънчево място и ако искаш ти давам една малка вкоренена туфичка.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от МГХ »

Много ми харесва този Geranium sanguineum 'Compactum'.Аз тази година доста наблегнах на гераниумите и лятото се вкорениха ,ама още са бебета и не бих казала ,че нещо се вижда кой знае какво.Този може би е подходящ за балкана с тераует в корените.Обикновеният здравец расте без проблем и завзема големи площи при мен.Скубя с камари от него и изхвърлям.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от ljuboznatelna »

Аз си сложих гераниумите на сянка и те почти умряха. А тези на слънце растат като бесни. Сега ги преместих, дано не ги задуши нещо друго.
Този Erodium variabile много ми хареса :potekoha: :potekoha: :potekoha:
незабравка

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от незабравка »

nadin написа:
незабравка написа:Гераниума го имам,хубав и непретенциозен е.Еродиума-семена от Plant-worls -seeds-съм пробвала,ама тръц,нищо не изникна. :x
Аз от еродиума имам като на първата снимка. При мен е на шарена сянка и не прави такава гъста туфа но пак си цъфти. Пуска къси ластари малко като при ягодите и се вкоренява розетката в края на ластара. Аз на пролет моя ще го местя на по-слънчево място и ако искаш ти давам една малка вкоренена туфичка.
Ок-много ще се радвам. :tzeluvka:
Аватар
themask
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Апр 27, '14, 19:18
Местоположение: Банкя

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от themask »

Мили дами, нуждая се от вашата помощ - имам пъклен план на пролет да създам малка кръгла площадка от павета (около 2 метра диаметър) с цел разполагане на малка масичка за кафе. Мястото е под дървета (сенчесто) и е от североизточната страна на къщата. Искам между паветата да е зеленко, но единственото, за което се сещам е мъх. Разгледах много почвопокривни, но повечето са доста "едри" :) Можете ли да препоръчате нещо дребно, държеливо на сянка и относително тъпкаемо?

П.П. За евентуални любители на мъховете, мога да предложа тази страница - човекът е обяснил меко казано подробно как се отглеждат:
http://www.mossandstonegardens.com/blog ... grow-moss/
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”